Świecą się kontrolki ma ktoś może jakiś dobry pomysł

Moderator: luk4s7

felmen
Posty: 26
Rejestracja: 16 wrz 2010, 19:40
Auto: Land Cruiser 120
Kontakt:

Świecą się kontrolki ma ktoś może jakiś dobry pomysł

Post autor: felmen »

Witam mam pytanie zaświeciły mi się żółte kontrolki tz. ABS VCS TRC I VSC OFF i przestały zapalać się światła STOP Światła Stopu nie działają. Po wstępnej analizie podejrzenie padło na czujnik ciśnienia w pompie ABS. Elektronik zdiagnozował to i powiedział że w 99% to jego przyczyna .Kupiłem nowy ASO Toyota 950 w Plecy nic to nie pomogło. Czujnik Stopu w pedale hamulca był podmieniony z innej Toyoty LC 120 i też nic. Dodam że hamulce wszystko jest Ok. Ma ktoś może jakieś sugestie bo nie uśmiecha mi się całej pompy hamulcowej wymieniać tym bardziej że nowa jest strasznie droga a używane też są bardzo drogie. U mnie z hamulcami wszystko ok tylko ten STOP I te kontrolki.

Awatar użytkownika
021CLT
Posty: 205
Rejestracja: 15 cze 2012, 21:34
Auto: Toyota LC120
Kontakt:

Re: Świecą się kontrolki ma ktoś może jakiś dobry pomysł

Post autor: 021CLT »

Witaj,
Skoro elektronik stwierdził tzn, że podłączył kompa i wywaliło błąd tego czujnika?
Pytam dlatego, bo wygląda na problem elektryczny.
Sprawdź przewody, wiązki w komorze silnika, być może ostre ząbki kuny zrobiły mały bałagan. Sprawdź przewody do tego czujnika.

mutaz
Posty: 111
Rejestracja: 18 lis 2019, 22:03
Auto: KDJ120 2008

Re: Świecą się kontrolki ma ktoś może jakiś dobry pomysł

Post autor: mutaz »

Masz haka?

felmen
Posty: 26
Rejestracja: 16 wrz 2010, 19:40
Auto: Land Cruiser 120
Kontakt:

Re: Świecą się kontrolki ma ktoś może jakiś dobry pomysł

Post autor: felmen »

Tam auto posiada hak holowniczy

stachu_l
Posty: 416
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:54
Auto: KDJ120 AT
Kontakt:

Re: Świecą się kontrolki ma ktoś może jakiś dobry pomysł

Post autor: stachu_l »

A bezpiecznik od STOP został sprawdzony?
Gniazdo haka podłączone bezpośrednio do instalacji czy przez moduł?
Jak bezpośrednio to może robi zwarcie i stop nie działa - powinien spalić bezpiecznik STOP.
Podłączałeś przyczepę ostatnio? Może miała zwarcie na STOP i spalił się bezpiecznik.
Jak jest moduł to on by musiał robić zwarcie - możliwe ale mniej prawdopodobne niż gniazdo cz\y przyczepa.
W wersji z VSC światła stop są zapalane przekaźnikiem DAC Relay - może on nie styka. Przekaźnik jest sterowany przez Skid Control ECU ale jak jest puszczony (bez napięcia) to przekazuje napięcie z pedału hamulca na lampy.
Wydaje się, że główna rola tego przekaźnika zo zapalanie świateł stop gdy używasz DAC (kontrola zjazdu z góry) i ten układ sam hamuje.
Jeżeli jednak styki tego przekaźnika nie działają popranie to może on przerwać obwód światła stop.
Przekaźnik ma zasilanie przez bezpiecznik ECU-IG który pewno zasila więcej ECU napięciem po włączeniu stacyjki.

Jakie błędy odczytano z ECU?

mutaz
Posty: 111
Rejestracja: 18 lis 2019, 22:03
Auto: KDJ120 2008

Re: Świecą się kontrolki ma ktoś może jakiś dobry pomysł

Post autor: mutaz »

własnie to miałem pytać czy ten fachman sprawdził bezpiecznik 10A od stopu bo jak hak to mogł polecieć

felmen
Posty: 26
Rejestracja: 16 wrz 2010, 19:40
Auto: Land Cruiser 120
Kontakt:

Re: Świecą się kontrolki ma ktoś może jakiś dobry pomysł

Post autor: felmen »

Proszę pamiętać że świecą są kontrolki ABS VCS TRC I VSC OFF i jednocześnie przestaje świecić STOP taki to mam problem

stachu_l
Posty: 416
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:54
Auto: KDJ120 AT
Kontakt:

Re: Świecą się kontrolki ma ktoś może jakiś dobry pomysł

Post autor: stachu_l »

felmen pisze:
22 wrz 2021, 20:38
kontrolki ABS VCS TRC I VSC OFF
Gdybyś poszukał po takiej frazie to się dowiesz, że te kontrolki to świeca jak tylko J12 ma jakiś problem - może być z silnikiem albo własnie układem hamulca. Jak jest problem silnika to jeszcze się świeci check engine.
Generalnie abyś nie opowiadał, że nie widziałeś albo kontrolka się spaliła to przy poważniejszej awarii Toyota zapala te trzy kontrolki.

Co na to komputer?
Jakie uszkodzenia sygnalizuje ECU od ABS?

Sprawdziłeś bezpiecznik?
Samo ECU od ABS TRC VSC ma jeszcze inne zasilania i może włączać kontrolki nawet przy spalonym bezpieczniku STOP.

Arteles
Posty: 15
Rejestracja: 17 maja 2020, 17:45

Re: Świecą się kontrolki ma ktoś może jakiś dobry pomysł

Post autor: Arteles »

Sprawdź wiązkę elektryczną przy gnieździe przy haku. Tam jest mnóstowo błota i z biegiem czasu pojawiają się zwarcia. Prozaiczna przyczyna wariowania kontrolek na desce. Oczyść gniazdo i/lub wymień wiązkę. Powinno pomóc.

RaKu69
Posty: 17
Rejestracja: 14 sty 2021, 09:26

Re: Świecą się kontrolki ma ktoś może jakiś dobry pomysł

Post autor: RaKu69 »

Sprawdź bezpiecznik, bo w sumie to nie napisałeś czy go oglądałeś.
Ja też miałem ten problem, mechanik po wpięciu kompa stwierdził, że to pompa. Dopiero w domu poczytałem i sprawdziłem bezpieczniki. Okazało się, że właśnie tam była przyczyna.

Wysłane z mojego M2007J22G przy użyciu Tapatalka


felmen
Posty: 26
Rejestracja: 16 wrz 2010, 19:40
Auto: Land Cruiser 120
Kontakt:

Re: Świecą się kontrolki ma ktoś może jakiś dobry pomysł

Post autor: felmen »

Temat zakończony przyczyną okazały się przekaźniki od ABS poruszałem nimi spray kontakt i po problemie Po prostu brak styku przy przekaźniku ABS. Dzięki za różne sugestie niektóre na pewno się przydały. Pozdro i do zobaczenia na drodze

biuro@kkgold.pl
Posty: 3
Rejestracja: 15 lis 2021, 18:45

Re: Świecą się kontrolki ma ktoś może jakiś dobry pomysł

Post autor: biuro@kkgold.pl »

Zapaliły mi się w moim Landku 120 VCS TRC I VSC OFF w warsztacie po diagnstyce stwierdzil że to wina turbo sprężarki i trzeba ją wymienić
ja podchodzę do tego sceptycznie możecie nadmienie że przy jeżdzie silnik nie traci mocy coś podpowiedzieć

biuro@kkgold.pl
Posty: 3
Rejestracja: 15 lis 2021, 18:45

Re: Świecą się kontrolki ma ktoś może jakiś dobry pomysł

Post autor: biuro@kkgold.pl »

Kontrolki

ODPOWIEDZ