Poważna awaria Land Cruiser 150

Moderator: luk4s7

Nomad
Posty: 307
Rejestracja: 17 paź 2016, 23:00

Re: Poważna awaria Land Cruiser 150

Post autor: Nomad »

Cahir - ten lexus to była praktycznie salonowa nówka z bardzo symbolicznym przebiegiem.
Dla mnie to do dzisiaj szok !

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Poważna awaria Land Cruiser 150

Post autor: kylon »

Zapytaj jakie kody błędów wyskakują na kompie. Zaraz to zdalnie zdiagnozujemy.
Nadal bym szukał pierdoły ale pierwszy krok to diagnostyka czyli błędy. Po błędach wiemy gdzie ewentualnie dalej szukać. Sprawdzamy połączenia. Sprawdzamy czy przewody podają sygnały itp. Wiadomo wtedy czy padł komputer czy kabel do niego idący za kilkanaście pln.

Oczywiście są też trudne przypadki ale od najprostrzych spraw się zaczyna.
We wrześniu zadzwonił do nas klient że Landek nie odpala z rozrusznika. Dwa tygodnie stał w ASO w Warszawie. ASO też chciało naszej pomocy ale nie mogłem wysłać do nich elektryka bo po prostu mamy w ciul roboty. Rzekomo dwóch ichniejszych elektryków szukało.
Moje chłopaki znaleźli problem w godzinę i po kilku samochód był do odbioru.

cahir
Posty: 79
Rejestracja: 21 kwie 2014, 22:01

Re: Poważna awaria Land Cruiser 150

Post autor: cahir »

W dniu dzisiejszym otrzymalem informację o zamiarze wyslania przez Aso do końca tygodnia prośby do tmp o przyslaniu nowej skrzyni biegów niby za darmo.. Zobaczymy jak to sie zakończy ostatecznie, 9 dni po gwarancji.. Kylon nie pytalem już o kody błędów jak takie info dostalem ale dzięki wielkie. Będę informowal na bieżąco. Ciekawe ile by wytrzymala w ciezkim terenie, musze sie zapytac czy isis skladalo zażalenie przeciez u nich to same landy i hiluxy.

Nomad
Posty: 307
Rejestracja: 17 paź 2016, 23:00

Re: Poważna awaria Land Cruiser 150

Post autor: Nomad »

Miałem wymianę skrzyni w Ch Voyager kilka lat wstecz , jakiś czas po gwarancji. ( 3mce po... i przebieg 113tys- czyli powyżej 100) .
Wtedy partycypowałem na poziomie 3tys złociszy i przełożono nową skrzynię pomimo ,że padł tylko wałek główny. Akcja trwała tydzień. A tu coś cicho.
Daj znać jak się temat rozwija. Zaskakuje mnie awaria w LC .

cahir
Posty: 79
Rejestracja: 21 kwie 2014, 22:01

Re: Poważna awaria Land Cruiser 150

Post autor: cahir »

W dniu dzisiejszym otrzymałem informację o odmowie wymiany skrzyni w geście dobrej woli.. cena skrzyni 38000 netto czyli tak na poziomie nowego Yarisa.
Toyota Bońkowscy z Poznania mają gdzieś tam jeszcze pisać czy się odwoływać, ale ogólnie padaka. Proszę o pomoc forumowiczów jak to ugryźć..
Chyba pozostaje nawiązanie współpracy odnośnie testu długodystansowego z gazetą Motor czy Autoświat z dopiskiem w artykule "golem na glinianych nogach.."

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Poważna awaria Land Cruiser 150

Post autor: luk4s7 »

Domyślam się że serwis z taką wiadomością wrócił. Spróbuj może sam napisać do TMPL coś mądrego acz uprzejmego i wysłać tradycyjnym papierem. Tak przynajmniej bym próbował. Po drugiej stronie masz człowieka. Warto się wysilić aby dotrzeć do jego dobrej woli i chęci pomocy. Ważny jest również stan auta, przebieg, historia serwisów itd. Jeśli wszystko jest jak w szwajcarskim zegarku to bym to również opisał.

Tak przynajmniej bym sam próbował. Może chociaż w ten sposób będą partycypować w jakiejś części kosztów. Na pewno autoświaty i temu podobne bym zostawił na koniec. Nie sądzę aby Ci to cokolwiek pomogło. Ale mogę się oczywiście mylić...

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Poważna awaria Land Cruiser 150

Post autor: kylon »

To ja zapytam ponownie. Jaka jest konkretnie usterka?
Bo na razie to jest tak. Szanowny Panie coś się popsuło. Tak jest Szanownego Pana. Samochód się popsuł.

Awatar użytkownika
rmaster
Posty: 190
Rejestracja: 23 lis 2013, 14:43
Auto: KDJ 120
Rav4 3,5 v6
Kontakt:

Re: Poważna awaria Land Cruiser 150

Post autor: rmaster »

Ja bym tak się nie martwił. Pełno tego. Pierwsza lepsza aukcja.
https://allegro.pl/toyota-land-cruiser- ... 38697.html

cahir
Posty: 79
Rejestracja: 21 kwie 2014, 22:01

Re: Poważna awaria Land Cruiser 150

Post autor: cahir »

Kylon - dobre pytanie jaka jest usterka, powiedzieli, że skrzynia biegów nadaje się do wymiany i będą pisać pismo o gest dobrej woli to zasadniczo przestałem drążyć, z drugiej strony na samym początku stwierdzili, że na skrzyniach biegów automatycznych to się oni nie znają.. :) Trochę taki czeski film. "Czy olej był sprawdzany/wymieniany? Jeszcze nie ale dalej diagnozujemy" Później dostałem informację że skrzynia do wymiany i będą pisać pisma..
Luk4s7 - Zobaczę co im Tmpl w drugim piśmie odpowie, chciałem dzisiaj dzwonić ale było już po 17 i nikt nie odbierał. To by się VAG ucieszył z takiej recenzji Landa na łamach gazetek :)
Rmaster - tak biorę to pod uwagę obok ewentualnej regeneracji silnik 2.8 więc skrzynia 6 biegowa, tylko jak sprawdzić czy skrzynia jest dobra przed montażem, empirycznie się tego nie sprawdzi:) Skrzynia musi być razem z reduktorem czy się reduktor z dotychczasowej przeniesie..? Laik jestem w tej materii. Ogólnie wg Was jakby doszło do najgorszego czyli braku reklamacji z Tmpl to lepiej używaną na allegro czy regeneracja starej?
To jest jakaś miazga w grudniu samochód będzie dopiero 3 letni a takie cuda, koledzy VAG-o filni się ze mnie śmieją :)

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Poważna awaria Land Cruiser 150

Post autor: luk4s7 »

cahir pisze:w grudniu samochód będzie dopiero 3 letni a takie cuda
To ja już nic nie rozumiem... czyli zepsuł się jeszcze na gwarancji. Wciąż mamy listopad.

stan1906
Posty: 143
Rejestracja: 10 wrz 2015, 20:49
Kontakt:

Re: Poważna awaria Land Cruiser 150

Post autor: stan1906 »

Skrzynia automat? Jeśli nie nowa skrzynia będzie to ja uważam że lepiej remontować starą. Generalnie automaty raczej się remontuje bo nie wiesz co kupisz używanego.

cahir
Posty: 79
Rejestracja: 21 kwie 2014, 22:01

Re: Poważna awaria Land Cruiser 150

Post autor: cahir »

W listopadzie, moj błąd bo przeciez nie moze byc 3 letni w grudniu jak juz po gwarancji :D

CooL
Posty: 119
Rejestracja: 20 gru 2016, 12:40

Re: Poważna awaria Land Cruiser 150

Post autor: CooL »

Hmm, 38000pln ? Myślę, że warto się skontaktować z warsztatami naprawiającymi skrzynie automatyczne, bo ja za pełną regenerację skrzyni w jeepie zapłaciłem 6500pln netto. Więc różnica dość znaczącą, a przynajmniej wiesz co masz w środku. Bo z zakupem innej to loteria.

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: Poważna awaria Land Cruiser 150

Post autor: Cruiser »

A ja nie odpuściłbym Toyocie. Skoro serwis nie stanął na wysokości zadania, skierowałbym się sam bezpośrednio do TMPL.
A o tym serwisie zapomniałbym na zawsze.

O ile nie ma żadnego kruczka w temacie tego auta....
Na niemieckim forum jest jeden przypadek, że człowiek kupił używanego Landa. Po serii awarii okazało się, że był to egzemplarz do katowania przez testerów. Toyota olała temat.
Pewien jesteś historii tego auta?

cahir
Posty: 79
Rejestracja: 21 kwie 2014, 22:01

Re: Poważna awaria Land Cruiser 150

Post autor: cahir »

CooL - jeżeli nie dam rady nic wskórać to pewnie trzeba będzie pójść w tym kierunku, na allegro jest trochę używek ale to koty w worku za ok 4-5 k zł bez gwarancji. Z czystej ciekawości po ilu kilometrach padła Ci skrzynia w Jeepie, jakiś offroad? Też brałem pod uwagę Jeepa, ale w końcu chyba z sentymentu wygrała biała Toyota nad czarnym Jeepem, może niesłusznie.
Cruiser- Tak, nie odpuszczam na razie, dzwoniłem do znajomego w salonie Toyoty 100km dalej, żeby może coś pomógł, sam będę w poniedziałek dzwonił do tmpl. W serwisie w Poznaniu samochód siedzi już ok miesiąca, nic dalej się nie posunęło, a zima nadciąga :) Nie no nie powiem wkurwia mnie bardzo ta cała sytuacja. Jeżeli chodzi o samochód to cóż, był kupiony od 1 właściciela na gwarancji, wszystkie przeglądy w aso robione, z przebiegiem 59000, samemu zrobiłem przebiegu do 77000. Nie wjechałem nim od czasu zakupu w polną drużkę a co dopiero offroad, nigdy blokady reduktory nie były przeze mnie załączane, praktycznie 90% przebiegu to były autostrady i trasy do maks 150km/h, nie włączałem trybu neutral w korkach itd. A 1 właściciel cóż w offroadach nie uczestniczył ale tak naprawdę czy jest to do zweryfikowania, czy nie ciągnął samolotów na płycie lotniska? Cała historia była czysta, serwisy planowe itd, dlatego wolałem dopłacić za samochód krajowy niż kupić z Niemiec i się zastanawiać, ale cóż wyszło i tak jak wyszło.
Dziękuje bardzo wszystkim za zainteresowanie i czas poświęcony, za każdą cenną uwagę z góry wielkie dzięki, nie myślałem że w takiej sprawię będę korzystał z forum.

ODPOWIEDZ