szarpanie przy niskich obrotach

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
nixon
Posty: 602
Rejestracja: 08 lut 2009, 09:05
Auto: hj61; fj80;
Kontakt:

szarpanie przy niskich obrotach

Post autor: nixon »

Patry, Meris, Estewes i inni koledzy mający w garażu J6, do tablicy proszę:) ...zapewne jak ja borykacie się z problem szarpania przy niskich obrotach. Nie ukrywam że wkurza mnie to przypadłość. Znalezliście rozwiązanie dla tego problemu? Da to się jakoś złagodzić? A w ogóle z czego to się bierze?

Patry
Posty: 465
Rejestracja: 01 lis 2008, 21:47
Auto: J73 V8, HDJ100, HJ61, FZJ80
Kontakt:

Re: szarpanie przy niskich obrotach

Post autor: Patry »

no wystepuje chyba we wszystkich Toykach :?

ja mam wyluzowana maksymalnie linke od gazu, ale w dalszym ciagu moge wkrecic silnik na 4500rpm, przez to pedal opadl nizej,

dodalem tez sprezyne na ciegno od pompy wtryskowej ktora utrzymuje ramie w pozycji "0"

dodajac gazu najpierw kasuje luz na lince, po chwili dopiero rusza sie ciegno od pompy

sprezyna stawia dodatkowy opor na pedale zeby go tak latwo nie wciskac na wybojach

to tyle, poza tym nauczylem sie z tym zyc, omijam zakres obrotow na ktorych wystepuje szarpanie (1100-1700rpm)

tak naprawde to nie wiem z czego sie to bierze :roll:

sorki za brak polskich znakow ale awaryjnie mam angielskiego windowsa :mrgreen:

Awatar użytkownika
mopar
Klubowicz
Posty: 974
Rejestracja: 31 gru 2007, 02:24
Auto: HDJ 100
Kontakt:

Re: szarpanie przy niskich obrotach

Post autor: mopar »

szarpanie spowodowane jest naglym przyrostem momentu obrotowego w tym zakresie obrotow , ktory to w silnikach nowszej generacji dlawiony jest elektronika....

Awatar użytkownika
Meris
Posty: 453
Rejestracja: 29 wrz 2008, 20:19
Auto: exHJ60, HDJ80, HDJ100, J120, BJ40
Kontakt:

Re: szarpanie przy niskich obrotach

Post autor: Meris »

z automatem tego nieczulem... ale po zmiane na mechanik tez wkuza :evil:
Ale pszyzwycajalamsie na taki sposob - kiedy mam dosc dlugi odcinek na nizkich obrotach zeby nietargalo, to uzywam rencznego gazu :) wyciongam tyle ile czeba do odpowiednich obrotuw i dajie toyke samej jechac :) pszyjemnie ruwno jedzie :) gdzies slyszalem ze tak i pszymysliono w tym modelu - renczny akselerator z fiksacjo do nizkich obrotuw...

Awatar użytkownika
nixon
Posty: 602
Rejestracja: 08 lut 2009, 09:05
Auto: hj61; fj80;
Kontakt:

Re: szarpanie przy niskich obrotach

Post autor: nixon »

no i niestety musimy z tym żyć. ja podobnie jak meris radzę sobie z problemem regulując ręcznym gazem poziom obrotów. reguluję tak by podczas jazdy terenowej auto nie szarpało. dzieję się to mniej więcej po przekroczeniu 1200 obr.

Patry
Posty: 465
Rejestracja: 01 lis 2008, 21:47
Auto: J73 V8, HDJ100, HJ61, FZJ80
Kontakt:

Re: szarpanie przy niskich obrotach

Post autor: Patry »

nixon pisze:no i niestety musimy z tym żyć. ja podobnie jak meris radzę sobie z problemem regulując ręcznym gazem poziom obrotów. reguluję tak by podczas jazdy terenowej auto nie szarpało. dzieję się to mniej więcej po przekroczeniu 1200 obr.
po wyjebach też jeżdżę na ręcznym gazie

u mnie szarpanie pojawia się od około 1200 a niknie przy około 1600-1700 rpm...

PS. możesz zorientować się jaki plus minus będzie koszt wysyłki tego haka ?

Awatar użytkownika
estewes
Klubowicz
Posty: 1399
Rejestracja: 28 sie 2009, 19:30
Auto: HJ60 2H turbo
Kontakt:

Re: szarpanie przy niskich obrotach

Post autor: estewes »

Więc tak jak i ja i reszta posiadaczy J6 jeżdzi na ręcznym gazie :mrgreen:

Awatar użytkownika
nixon
Posty: 602
Rejestracja: 08 lut 2009, 09:05
Auto: hj61; fj80;
Kontakt:

Re: szarpanie przy niskich obrotach

Post autor: nixon »

...uparłem się i muszę coś z tym zrobić inaczej nerw mnie do końca szarpnie :evil: . Jestem umówiony u pompiarza może on coś poradzi na tą dolegliwość.

Patry
Posty: 465
Rejestracja: 01 lis 2008, 21:47
Auto: J73 V8, HDJ100, HJ61, FZJ80
Kontakt:

Re: szarpanie przy niskich obrotach

Post autor: Patry »

jak będziesz miał jakieś ciekawe info to daj znać, w sumie już nauczylem się z tym jeździć, ale zawsze można coś pokombinować :wink:

ODPOWIEDZ