zawieszenie do HJ61

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8420
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: zawieszenie do HJ61

Post autor: Rokfor32 »

Ja od paru tygodni staram się rozruszać HJ60. Długo stał, i trochę wszystko się zastało.

Co do zawieszenia - nie mam zastrzeżeń co do pracy przodu. Ciężar silnika robi swoje, i w moim odczuciu przód lepiej pracuje (na oryginalnych resorach) niż w moim 4R (na sztywnym moście z przodu) na aftermarketach (OME prawdopodobnie). No ale w 4R mam benzynowy silnik, i niebo lżejszy od 2H.

Natomiast tył w HJ60 - cóż, jak się wsadzi ze 200 kg na tył, to zaczyna pracować ... :mrgreen:

ps. Ja mam z tyłu zamontowane poduchy powietrzne (oprócz resorów), i uważam to za najlepszą drogę dla auta sporadycznie używanego z dużym dodatkowym obciążeniem, a na codzień na pusto.

Awatar użytkownika
Meris
Posty: 453
Rejestracja: 29 wrz 2008, 20:19
Auto: exHJ60, HDJ80, HDJ100, J120, BJ40
Kontakt:

Re: zawieszenie do HJ61

Post autor: Meris »

witaj, a poduchi pomaranczowe australijskie czy czarne inne ? bo kiedysc chcialem zamuwic, ale niemieli na HJ60....

Na mojei staruscze zawieszenia orginal resor + dodatkowa listwa po calej dlugosci... amortizatory Monroe adwenture... zdezak, rury i mechanik wincz czyma dobze, nawed pszy skokach... pusty troszke twardy, ale na wyprawach zaladowany jedzie mietko jak mercedes :)

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8420
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: zawieszenie do HJ61

Post autor: Rokfor32 »

Poduchy jakieś czarne, znaczy zwyczajne gumowe, żadne poliuretany. Nie jest to żaden dedykowany zestaw, po prostu ktoś domajstrował podstawę i przyczepił do resora poduchę z jakiegoś dostawczaka.

ODPOWIEDZ