LC J4 - model TAMIYA

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

Dół stoi na kołach. Elektronika zamontowana. Jutro fotki i przerwa w składaniu do powrotu z Rumunii.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

No to obiecane fotki są.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

U mnie chwilowa przerwa w składaniu ale ten model pojawił się w info w gazetce Auto Świat 4x4. Czeka mnie obecnie najtrudniejsze czyli lakierowanie budy.

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Post autor: czobi »

:shock: :shock:
o kurvesku ale piekna maszynka 8)

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: LC J4 - model TAMIYA

Post autor: kylon »

A ja patrząc na Mopara jak maluje ramę zabawiłem się dzisiaj również w lakiernika :wink: Chwila strachu i biały dach gotowy :roll:

Obrazek

Obrazek

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: LC J4 - model TAMIYA

Post autor: Gałka »

to zaczynałeś malować od dachu? :o Myślałem że wpierw karoseria a na koniec dach.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: LC J4 - model TAMIYA

Post autor: kylon »

Właśnie skończyłem obklejanie okien co by ich nie zamalować. Jutro lakieruję budę. Kolor inny niż w instrukcji - corsa gray :wink: Potem tylko kilkadziesiąt kalkomanii :shock:, kilka drobiazgów i fura gotowa :D

qbartx
Posty: 40
Rejestracja: 16 cze 2007, 10:56
Auto: J70 86' j71 90'

Re: LC J4 - model TAMIYA

Post autor: qbartx »

Wow, robi wrazenie :!: :D

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: LC J4 - model TAMIYA

Post autor: kylon »

Tu dokładnie widać jak zostały zaklejone okna przed pomalowaniem nadwozia na właściwy kolor. Wymagało to nie lada precyzji i gibkich palców :mrgreen: Troszkę mi to zajęło czasu :wink:

Obrazek

Tak wygląda nadwozie polakierowane od środka trzema warstwami lakieru. Są to specjalne elastyczne lakiery do nadwozi pojazdów RC. Ja użyłem firmy Tamiya. Jedno opakowanie starczyło na styk :shock: Trzeba, jak przy prawdziwym autku uważać co by nie powstały zacieki. Tu nie da się już zapolerować bo nadwozie jest z przezroczystego tworzywa. Podczas wywrotki farba nie odpada ponieważ znajduje się od wewnętrznej strony :wink: .

Obrazek

Po zdjęciu plastrów okna pozostają przezroczyste. Drobne niedoskonałości można w kilka minut po lakierowaniu jeszcze zetrzeć. Gdy lakier zastygnie - nie ma przebacz. Jak widać nadwozie jest matowe. Przed pomalowaniem bawiłem się ponad godzinę w obcinanie nadmiaru tworzywa sztucznego w nadkolach i dolnej części pojazdu.

Obrazek

Dopiero po zdjęciu ochronnej folii nabiera połysku.

Obrazek

Kilka Świątecznych dni pozwoli mi na dokończenie budy. Teraz czeka mnie mozolne obklejanie kalkomaniami. Wśród nich są uszczelki szyb, wszelakie drobiazgi i oznaczenia.

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: LC J4 - model TAMIYA

Post autor: Gałka »

i teraz rozumiem dlaczego pomalowałeś dach jako pierwszy :D

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: LC J4 - model TAMIYA

Post autor: kylon »

No i buda gotowa. Kilka otworów montażowych na lusterka i kierunki oraz do zamocowania przedniego grila. Instrukcja przewidywała go w kolorze plastiku czyli srebrnym ale czterdziestka bez białego grila to jakieś nieporozumienie :wink:. Wyobraźcie sobie, że te widoczne czarne uszczelki szyb składają się każda z czterech elemntów. Dodatkowo trzeba je było powycinać z jednego arkusza nożyczkami. Jeden dzień świąt z głowy :mrgreen:. Na szczęście siedziałem sobie przy kominku z widokiem na zamarznięte jezioro :wink:. Wycinanie tego to jakaś makabra. Spodziewałem się wodnej kalkomanii jak w modelach samolotów. Tu minus dla tej zabawki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
zbychu
Klubowicz
Posty: 103
Rejestracja: 05 mar 2008, 17:02
Auto: LJ73
Kontakt:

Re: LC J4 - model TAMIYA

Post autor: zbychu »

kylon-jesteś wielki i twardy jak tatrzańskie szczyty....................

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: LC J4 - model TAMIYA

Post autor: kylon »

Eee tam zaraz wielki. Lubię dłubać sobie po godzinach. To maja pasja jak i duże samochody :wink: Jako mały chłopiec zaraziłem się od taty. On sklejał samoloty ja też. Później zrobiłem kolekcję samochodów terenowych z drugiej wojny światowej. Gdzieś mam to jeszcze w kartonie. Jednym z kryteriów przyjęcia do pracy u mnie na mechanika (choć wydaje to być się śmieszne) jest sklejanie w dzieciństwie modeli. Jeśli ktoś to robił ma cierpliwość do drobiazgów.

Awatar użytkownika
mopar
Klubowicz
Posty: 974
Rejestracja: 31 gru 2007, 02:24
Auto: HDJ 100
Kontakt:

Re: LC J4 - model TAMIYA

Post autor: mopar »

kylon pisze:Eee tam zaraz wielki. Lubię dłubać sobie po godzinach. To maja pasja jak i duże samochody :wink: Jako mały chłopiec zaraziłem się od taty. On sklejał samoloty ja też. Później zrobiłem kolekcję samochodów terenowych z drugiej wojny światowej. Gdzieś mam to jeszcze w kartonie. Jednym z kryteriów przyjęcia do pracy u mnie na mechanika (choć wydaje to być się śmieszne) jest sklejanie w dzieciństwie modeli. Jeśli ktoś to robił ma cierpliwość do drobiazgów.
ja wdziecinstwie rorbieralem kolowrokti i robilem ciasto na ryby :oops:

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: LC J4 - model TAMIYA

Post autor: konus »

mopar pisze: ja wdziecinstwie rorbieralem kolowrokti i robilem ciasto na ryby :oops:
Wstyd się przyznać ale ja też :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

ODPOWIEDZ