Odbudowa FJ40

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18033
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Odbudowa FJ40

Post autor: kylon »

Ostatnio widziałem przepiekną Toyotę FJ40 w trakcie odbudowy. Nie piszę celowo gdzie bo właściciel może sobie tego nie życzyć. Jesli wyrazi zgodę to na pewno powiesimy kilka zdjęć które zrobię w przyszłości. Samochód jest z 1977 roku kupiony w Szwajcarii. Już jego stan przed budową był fajny. Po rozebraniu na cząstki pierwsze większość elementów trafiło do wypiaskowania. Rama z układem napędowym już jest gotowa. Stoi na mostach na gotowo. Całość bardzo ładnie pomalowana zgodnie z oryginałem na czarno. Tak jak to jest fabrycznie czyli ze wszystkimi śrubkami. Amortyzatory oczywiście nowe i oryginalne. Uszczelniacze, łożyska oraz uszczelki wymieniono na nowe. To co wymagało sprawdzenia zostało sprawdzone. Nowe końcówki układu kierowniczego - wszystko na tip top. Do tego skrzynia z reduktorem leży gotowa do zamontowania. Wygląda prawie jak nówka. Na stojaku wisi silnik. Też sprawdzony i odnowiony. Nowe panewki, uszczelniacze, gniazda zaworowe w głowicy, cztery nowe zawory. Tak jak w oryginale pomalowany cały na czarno oprócz elementów z aluminium oraz tych co nie powinny byc pomalowane.
Wypiaskowane nadwozie obecnie przechodzi renowacje blacharską. Dosłownie kilka wstawek. Największym problemem jest odbudowa lewej części podłogi. Kawałek ten nie występuje jako część wymienna ale widząc podejście właścicela będzie dobrze.
Lakier pódzie oryginalny czyli taki brudny zółty. Dach oczywiście biały. Autko jest z hardtopem metalowym czyli prawdziwy klasyk. Nie wspomne o nowych oponkach w przyszłości i każdym detalu zgodnym z oryginałem. Wiem, że jest zamówione nawet oryginalne radio.
Jestem chory 8)

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Post autor: Gałka »

to chorujemy razem, bedzie weselej. :(

swietlik
Posty: 21
Rejestracja: 11 kwie 2008, 21:36
Auto: HZJ74
Kontakt:

Post autor: swietlik »

Oj, nie jesteście osamotnieni, mnie się marzy czerwona z białym dachem. Chociaz ta też jest ciekawa:
http://www.autoscout24.pl/Details.aspx?id=baonz4sg1pxt
Na ''scoucie'' jest sporo ofert 40-tek, szkoda że większość z Italii. W styczniu pojawiło się tam ciekawe ogłoszenie z Niemiec: BJ-ka z 2001r, z silnikiem 2b z Japonii, z klimą i poduchą(?), przebieg 150tys. do sprowadzenia z Filipin za 10tys,euro. Auto miało snorkel(wyglądał na oryginalny) ,wyciągarke,poszerzenia błotników. Do tego drugi kpl.lusterek (większe umieszczone na błotnikach), a kierunki z postojowymi od HZJ-ta umieszczone z boku przedniego pasa. Niestety mimo słabej fotki dało się dostrzec odwrotny układ wycieraczek,sugerujący miejsce kierownika po niewłaściwej stronie.

ODPOWIEDZ