jaki Garmin do Oziego

Mapy papierowe, oprogramowanie, urządzenia gps.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

jaki Garmin do Oziego

Post autor: Addams »

Zacząłem przygodę z ozim, mam problem z "dajnikiem sygnału", mam starego garmina 76S, podpinanego do kompa na przedpotopowe łacze (nawet kabel zgubiłem bo był niepotrzebny), Holuxa TvoNav aventura (świetne urządzenie, z obsługą rastrów itp) ale on nie może przekazywać sygnału po podpięciu do kompa przez USB (tak twierdzi prynajmniej ich serwis). Oczywiście samochodowe nawigacje też nie banglają. Czy coś robię źle? Postanowiłem zanabyć zatem jakiegoś ręczniaka garminowskiego- czy wszystkie mają możliwośc transmisji sygnału do komputera po usb?
Z góry dzieki za informacje

Awatar użytkownika
stopa
Posty: 532
Rejestracja: 10 gru 2009, 13:15
Auto: HZJ 73 '93
Kontakt:

Re: jaki Garmin do Oziego

Post autor: stopa »

Dzis to juz wszystkie sa na usb. Mialem 76 i ten sam problem co Ty. Kup cos z serii 60 (chyba juz nie produkowane ale da sie kupic nowe) albo 62. Nie polecam tych montan oregonow i innych "stanów"
Ewentualnie tansze i prostsze z serii etrex. Zalezy czego jeszcze oczekujesz od odbiornika.

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: jaki Garmin do Oziego

Post autor: consigliero »

http://www.zumoforums.com/index.php?topic=4027.0" onclick="window.open(this.href);return false;

Nie jest to proste ale da się

http://www.garniak.pl/viewtopic.php?f=14&t=2563" onclick="window.open(this.href);return false;

PozdrawiaM

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: jaki Garmin do Oziego

Post autor: Addams »

Stopa w te właśnie modele celuję- pytanie brzmi czy wszystkie (bo tych oznaczeń w tych seriach to jest rochę) pozwalają na export sygnału do komputera. W Holuxie też mam usb ale transmisji sygnału ni ma :(

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: jaki Garmin do Oziego

Post autor: Remiołek »

Addams, Garmin serii 60 jest już nie produkowany. Jego rozwiniętą wersją jest seria 62.

Oto topowy model 62st: https://buy.garmin.com/shop/shop.do?cID=145&pID=63802

I do niego możemy ładować mapy własnej "konstrukcji" poprzez odpowiedni program: http://www.garmin.com/us/products/onthetrail/custommaps

Dodawanie map jest też możliwe w tańszych modelach: 62 i 62s.

Osobiście korzystam z wiedzy znajomego, niegdyś piszącego m.in. do Magazynu Turystyki Górskiej NPM. Dla mnie jego słowo w kwestii nawigacji turystycznej jest jak wyrocznia. W jego ocenie nic lepszego niż Garminy serii 6 nie powstało. Oczywiście mówimy o urządzeniach turystycznych, a nie samochodowych.

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: jaki Garmin do Oziego

Post autor: milczacy »

ale Addams chyba szuka Garmina który może służyć jako nadajnik sygnału USB dla komputera, prawda ?

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: jaki Garmin do Oziego

Post autor: consigliero »

Nie mówimy o ładowaniu map do odbiornika tylko o używaniu go jako dawcy sygnału GPS w celu zlokalizowania swojej pozycji np w programie Google Earth lub w Ozi. Używając Booklet 3G noki który posiada taki odbiornik GPS wbudowany można niestety z niego korzystać tylko w Nokia Maps lub Google Earth, dla innych programów jest on niewidoczny . Można spróbować go odblokować za pomocą jakiegoś specjalnego programu ale nie było mi to potrzebne. Posiadam jeszcze takiego psiego GPS Astro 220 który jest odpowiednikiem 60 i tam chyba jest nawet opcja aby używać jako dawcę , sprawdzę to w wolnej chwili.
PozdrawiaM

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: jaki Garmin do Oziego

Post autor: Addams »

Milczący, Consigliero, o to własnie chodzi- o nadajnik sygnału. Chyba że ktoś wie jak tą funkcję odblokować w Holuxie (choś ich serwis twierdzi że nie można)

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: jaki Garmin do Oziego

Post autor: Addams »

Dzięki danym z linku Marka udało sie uruchomić jako nadajnik Nuvicośtam :shock:
Dzięki Marek, niech ziemia po której stąpasz rodzi stokrotki

Awatar użytkownika
stopa
Posty: 532
Rejestracja: 10 gru 2009, 13:15
Auto: HZJ 73 '93
Kontakt:

Re: jaki Garmin do Oziego

Post autor: stopa »

Addams pisze:Stopa w te właśnie modele celuję- pytanie brzmi czy wszystkie (bo tych oznaczeń w tych seriach to jest rochę) pozwalają na export sygnału do komputera. W Holuxie też mam usb ale transmisji sygnału ni ma :(
Jesli chodzi o 60 to z tego co pamietam byla wersja czarnobiała, kolorowa, kolorowa (chyba CS) z wieksza iloscia czujnikow (CSX). Najwyzszy model byl CSX. Byl jeszcze taki dziwoląg - obudowa była zólta lub pomaranczowa - mozliwe ze ten był bez mozliwosci polaczenia z komputerem bo tam chyba nie bylo mozliwosci wgrywania map. Pozostałe wszystkie mialy wejscie USB

Jakbys se kupił 60 to sie zgłos - dostaniesz w prezencie oryginalny uchwyt do szyby :D

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: jaki Garmin do Oziego

Post autor: Addams »

Stopa dzięki, zgłoszę się niebawem :wink:

lecchu
Posty: 329
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:42
Auto: HZJ80
Kontakt:

Re: jaki Garmin do Oziego

Post autor: lecchu »

A ten sygnał o pozycji ma iśc przez USB koniecznie?

Ja używam tego: Holux GR-239. To odbiornik GPS z nadajnikiem pozycji przez Bluetouth. Wyprowadziłem sobie gniazdo zapalniczki pod szybę przednią - tam Holux radzi sobie rewelacyjnie bez względu na pogodę (jak na razie). A sygnał bezprzewodowo trafia do kompa (jeden kabel mniej). Ten odbiornik nie potrzebuje za wiele prądu, więc kable do tego gniazdka pod szybą są cienkie.

Jedna wada - grzeje się dość dość, gdy świeci słońce. Użwaliśmy papierowej osłonki ze śrajtasmy :) Tutaj: http://3.bp.blogspot.com/-oGZYCJXt25M/T ... 708786.JPG to trochę widać.

Pzdr
L.
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2012, 09:57 przez milczacy, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: edycja na prośbę autora

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: jaki Garmin do Oziego

Post autor: Addams »

Fajna opcja nawet, cenowo również, problem jest taki że w tym laptoku nie mam blutufa :(

lecchu
Posty: 329
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:42
Auto: HZJ80
Kontakt:

Re: jaki Garmin do Oziego

Post autor: lecchu »

Są odbiorniki bluetooth na usb takiej wielkości, że niemal całe się mieszczą wewnątrz portu USB laptopa (prawie nic nie wystaje). Więc może tędy droga? - ale oczywiście tak tylko podpowiadam, zadecydujesz samodzielnie ;)

Pzdr
L.

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: jaki Garmin do Oziego

Post autor: Addams »

Kurczę lecchu debilem się okazałem :shock:
Dzięki, tędy droga :wink:

ODPOWIEDZ