Navi w J15

Mapy papierowe, oprogramowanie, urządzenia gps.

Moderator: luk4s7

MiPoX
Posty: 154
Rejestracja: 13 sty 2012, 18:59

Navi w J15

Post autor: MiPoX »

Fabryczna mapa w nawigacji,jak niestety nie tylko w Toyocie ale i innych markach,daje wiele do życzenia. Niby jest te 10GB twardego,ale czy da radę coś tam nagrać lub w ogóle odtworzyć mapę z DVD i jaką firmę/wersję mapy się zaopatrzyć? W sumie w drugim aucie nie mam systemu navi,nie jest mi aż taki niezbędny,ale skoro w LC jest to niech działa sprawnie,bo mogę kiedyś zabłądzić na bezdrożach :wink:

Zeng
Posty: 48
Rejestracja: 30 lip 2010, 13:15
Auto: LC150

Re: Navi w J15

Post autor: Zeng »

Nie wiem czego ci brakuje. Ja używam w innych pojazdach Automapy i Garmina i szczerze najbardziej podoba mi się navi w Toyocie, jeżeli chodzi o pokrycie to jest ok, żaden z ww producentów nie oferuje wiele więcej, a obsługa jest dużo lepsza. Ale to moje własne odczucia.
Brakuje tylko opcji nawigacji do punktu na przełaj, który jest poza drogą, chyba że jeszcze do tego nie doszłem.
Nie wiem, którą masz wersje mapy, ale w porównaniu do pierwszej wersji (którą mam wgraną) nanieśli sporo:
http://www.toyota-mapupdates.eu/" onclick="window.open(this.href);return false;
Tylko cena aktualizacji na poziomie 1000 zł to lekkie przegięcie. Za tą kwotę można już nabyć dobre urządzenie markowe.

Zeng
Posty: 48
Rejestracja: 30 lip 2010, 13:15
Auto: LC150

Re: Navi w J15

Post autor: Zeng »

Jak ktoś robił takową aktualizację to proszę o opinię. Jestem ciekaw jak to wypada w praktyce.

MiPoX
Posty: 154
Rejestracja: 13 sty 2012, 18:59

Re: Navi w J15

Post autor: MiPoX »

Bywały sytuacje,że jechałem po drodze asfaltowej,a nawigacja tego nie miała. I co dziwne dla mnie to to,że celownik sam sobie domalowywał tą drogę... :? Co to za magia tego nie wiem... 8)

Zeng
Posty: 48
Rejestracja: 30 lip 2010, 13:15
Auto: LC150

Re: Navi w J15

Post autor: Zeng »

Malował, bo masz włączoną funkcję zapisywania śladu, dlatego ci rysuje. Na normalnej drodze również to jest aktywne ale nie tak widoczne jak poza drogą.

MiPoX
Posty: 154
Rejestracja: 13 sty 2012, 18:59

Re: Navi w J15

Post autor: MiPoX »

No to zaczynam mieć większy szacunek do tej nawigacji :P Jednakże wolałbym mieć tą rysowaną drogę już zanim w nią wjadę i chciałbym wiedzieć dokąd prowadzi. Na szczęście te "niewidoczne" znam na pamięć i nie mam obaw,że wyląduję na jakimś polu minowym :roll:

Awatar użytkownika
Templar
Posty: 989
Rejestracja: 18 lip 2012, 13:08
Auto: Hilux 2011 3.0
Kontakt:

Re: Navi w J15

Post autor: Templar »

Odkopie troszkę temat. Pojawił się u nas ostatnio J15. Chyba największą tragedią jest właśnie nawigacja, która praktycznie nie istnieje... Obejmuje raptem kilka plamek, wiekszych miast, na mapie Polski. Czy komuś udało się może przeinstalować na tym urządzeniu np. Automapę? Ewentualnie ma doświadczenie z wymianą całego modułu, tak aby zachować funkcjonalność kamer?

ODPOWIEDZ