Sprzęt hardware pod Oziego

Mapy papierowe, oprogramowanie, urządzenia gps.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: Sprzęt hardware pod Oziego

Post autor: Addams »

Norick pisze:hmm toż właśnie mam tablety ale na windzie...CF-29 wymaga heavydjutnego mocowania (dostępnego za chore pieniądze i szuflada stwarza zagrożenie dla pasażera), 18 mimo że lżejsza też napiernicza po zamocowaniu. Tak sobie wymysliłem tego CF-U1 + jakiś pancerny dysk zewnętrzny na mapy.
I się kurczę muszę dużo nauczyć...chyba się udam do Fobosa na indywidualne konsultacje :D
Ale temat nośny, Stopa ma swojego tableta muszę podjechać i pomacać :mrgreen:
Stopowy tablet bardzo fajny, tylko kłopot jest z dostępnoscią nawet na ebayu- wszystkie (no raptem z 4) bez dysku, baterii..
Panasonic..

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: Sprzęt hardware pod Oziego

Post autor: Norick »

http://www.ebay.pl/itm/DRS-Hammerhead-T ... 1c2351ad05" onclick="window.open(this.href);return false; (i z windozą czyli da się go spolszczyć bo tablet ma MUI :D )
Oj tam oj tam, drogi nie jest ale dla mnie to trochę krok wstecz przy CF-18, którego używam jak zwykłego kompa na co dzień. Ma normalną klawiaturę. Choroba musze się wreszcie tym zająć trochę poważniej :mrgreen:

górol
Klubowicz
Posty: 1094
Rejestracja: 06 maja 2011, 10:05
Kontakt:

Re: Sprzęt hardware pod Oziego

Post autor: górol »

Kup se nowszy CF-19 http://www.awnet.pl/toughbook-cf19-mk4- ... 17282.html chyba kogoś po.....................gięło :mrgreen:

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: Sprzęt hardware pod Oziego

Post autor: Norick »

ale nowe tyle kosztują, niezależnie od wersji ( znaczy w Polska) nawet ten CF-U1...dziwne prawda :mrgreen:
19 można za dwa tysie wyrwać w niezłej konfiguracji. Szkoda gadać ,poza tym po co mam zmieniać skoro działa bez zarzutu i nadal mam gwarancję od firmy :mrgreen:

górol
Klubowicz
Posty: 1094
Rejestracja: 06 maja 2011, 10:05
Kontakt:

Re: Sprzęt hardware pod Oziego

Post autor: górol »

Norick pisze:ale nowe tyle kosztują, niezależnie od wersji ( znaczy w Polska) nawet ten CF-U1...dziwne prawda :mrgreen:
19 można za dwa tysie wyrwać w niezłej konfiguracji.:mrgreen:
Cosik chyba niedowidzisz,albo Jack Daniels przysłonił ci jedno zero sorry 9 :mrgreen:
według tego
Panasonic Toughbook CF-19 mk4 10.4"/i5_540UM_1.2GHz/2048MB/160GB/InteHD/W7Pro TS, HSDPA, GPSSymbol: CF-19RHRCHQ3
Cena:
netto:19089,00 zł
brutto:23479,47 zł

to za 2 tysie możesz se wyrwać co najwyżej włosy z głowy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: Sprzęt hardware pod Oziego

Post autor: Norick »

Norick pisze:ale nowe tyle kosztują, niezależnie od wersji ( znaczy w Polska)
Nic mi nie przysłoniło...NOWE W POLSCE
http://www.ebay.pl/itm/CF-19-4G-500G-to ... 20b6a849b5" onclick="window.open(this.href);return false;
Proszzzzzz....trzeba poszukać .
Mój strup kosztował tysiąc złotych w Niemczech...w takiej konfiguracji i stanie w Polsce musiałbym dać ok dwa razy tyle
Trzeba się liczyć z dopłatą 25 % wartości+ przesyłka, ale nadal jest to opłacalne.
Mam lepiej w Niemcach, bo przychodzą na mój adres w Mannheim i przywozi mi żona :P

górol
Klubowicz
Posty: 1094
Rejestracja: 06 maja 2011, 10:05
Kontakt:

Re: Sprzęt hardware pod Oziego

Post autor: górol »

Norick proszzzzzzzzzzzzzz wytłumacz mi jak chłop krowie na rowie skąd w moim linku ta cena napiszę słownie Dwadzieścia trzy tysiące czterysta siedemdziesiąt dziewięć złotych polskich 00/47 groszy bo nie jarzę :oops: o co kaman

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: Sprzęt hardware pod Oziego

Post autor: Norick »

ależ wyraźnie napisałem że te komputery tyle kosztują jako nowe i nie tylko w Polsce. W większości przypadków są kupowane przez firmy ( amortyzacja , koszty itp) Natomiast poleasingowe trafiają na rynek wtórny w przyzwoitych cenach. Mam CF-18 ex British Army i CF-29 Ex Deutsche Telecom.
Komputery innych marek jako firmowe z oprogramowaniem również potrafią tyle kosztować. Zresztą miałem parę (poleasingowych) ale zdechły :evil: i teraz jednak wolę klocki czyli Toughbooki

galon
Posty: 62
Rejestracja: 15 cze 2008, 13:52

Re: Sprzęt hardware pod Oziego

Post autor: galon »

norick ma racje, ja swoja 19stke kupowalem ze 2 lata temu i mimo tego, ze ceny uzywek w PL byly kosmiczne, to na niemieckim ebayu udalo sie wylicytowac nowke (bez dysku i kieszeni, czyli bez Win) za 1100eur. Nie zaluje wydanego grosza, bo sprzet na prawde pancerny i wiernie sluzy bez zadnych awarii. Na poczatku rudno sie bylo przyzwyczaic do gumowej klawiatury, ale teraz to nie problem. Oryginalny, wbudowany modul gps jest wg mnie troche za slaby, bo czasem gubi sygnal, gdy komp lezy na siedzeniu pasazera, ale jesli tylko dostanie widok zza szyby, to hula pieknie. Idealem bylby montaz na "docking station" gdzies przy desce.

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: Sprzęt hardware pod Oziego

Post autor: Norick »

a i galon ma rację :lol:
No dobra sprawdzilem co i jak i wiem że CF-U1 ma potencjal :mrgreen:
TvoNav również po wgraniu odpowiednich klocków z mozaiki, ciężko kminię ostatnio a i nauki przede mną co niemiara :cry:
Wracając do moich wcześniejszych wypowiedzi..doprecyzuje
Wszelkie tego typu "tafbuki" są z reguly konfigurowane pod okreslonych odbiorców i wszędzie na calym swiecie mają koszmarną cene, ale po-stockowe czyli zalegające magazyny, niesprzedane już potrafią być przystojniejsze cenowo...tyle że nie w Polska, bo to dziwna kraj. Natomiast te, co to się już w firmach zamortyzowaly, są dostępne dla statystycznego Kowalskiego
I wcale się nie dziwie galonowi ze wywalil konkretną kase na twardziela...ja też mam zamiar tak czynić, w myśl zasady raz a dobrze :mrgreen:
Obecnie nie posiadam wlasciwie innych, nie gram więc mam to w tylku :lol:
P.S o wynikach nauki poinformuję :?:

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: Sprzęt hardware pod Oziego

Post autor: Norick »

Nauka i nauka przede mną, no więc kiedyś pytałem o TvoNav tablet (taki program do nawigacji) i postanowiłem sobie potestować. Sciągnąłem sobie pare klocuszków z mozaiki jaka jest za darmo dostępna po pobraniu programu( cała Polska gratis jakieś 90GB)
Najpierw fotka-dzisiejszy tracklog
Na dole tracka ten lewy cycek to wizyta w Tesco, prawy cycek to Lukoil, komp bez problemu mieści się w kieszeni cargo od bojówek.
Obrazek
Starsze sztabówki ale dość dobrze skalibrowane i tylko część w kolorach :cry:
Obrazek
Obrazek w wersji "Czyde"( tu widać jak się rozjeżdżają koordynaty)
O ile na plaskiej mapie zapiernicza bezproblemowo to tu już gorzej, ale to nie jest tu chyba za bardzo potrzebne :mrgreen:
Przyda się to w programie Compegps Land, który służy do edycji map, szlaków, waypointów itp. Tutaj jest nieźle bo można sobie sciągnąć jeśli jest dostępna rzeźbę terenu w 3D by sobie zaplanować drogę. Żre większość formatów, google earth również, nie wiem jak z garminowskim, muszę sobie wypróbować.
Obrazek
Teraz hardware czyli ów "tafbook" w porównaniu do CF-18
Sprzęt jest rozwojowy, dużo możliwości ale trochę trzeba się przestawić, ma nawalone tyle funkcji że zanim się tray załaduje to trochę trwa. Nie wszystko się da wyłączyć bo wiele zintegrowane z systemem i potrzebne do działania
Na razie to zdarza mu się powiesić albo zrestartować bo tysiącie aktualizacji i instalacji. Ale odpalony łyka gładko większość. Baterie naprawdę trzymają sporo. GPS bardzo czuły i szybko łapie fixa.I inne pierdy niepotrzebne do życia
Właśnie, ma ktoś jakiś zmyślny program do czytania kodów paskowych 1D/2D pod Windę XP?
Do generowania mam a do czytania tak sobie :x
C.D.N. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: Sprzęt hardware pod Oziego

Post autor: Norick »

Ponieważ wciąż się uczę to mnie zaskoczyl0 8) ...
powiększony tracklog....czyli droga z samochodu do lodówki( na stacji, wiadomo po co) potem do kasy i potem znów do samochodu
Obrazek
A tu pogląd z normalnym. zadokowanym toughbookiem czyli CF-29
Obrazek

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: Sprzęt hardware pod Oziego

Post autor: Addams »

Muszę wpaść toto pomacać, ciekawe draństwo

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: Sprzęt hardware pod Oziego

Post autor: Norick »

Wiesz że zawsze zapraszam :D

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: Sprzęt hardware pod Oziego

Post autor: Addams »

To jesteśmy umówieni :D
To pod paluszkiem czy rysikiem chodzi?

ODPOWIEDZ