jaki program do nawigacji na laptopa?

Mapy papierowe, oprogramowanie, urządzenia gps.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Boryś
Posty: 1268
Rejestracja: 31 maja 2007, 22:33
Auto: HZJ 80
Kontakt:

jaki program do nawigacji na laptopa?

Post autor: Boryś »

Jest kilka programów dostępnych. Większość na różnych forach poleca Oziego.
No i teraz pytanie czy właśnie Ozi czy jest coś innego/lepszego?

najważniejsze to oczywiście możliwość przerzucenia map z googlea - bo to łatwe i przyjemne rozwiązanie - z tego co się doczytałem to jest jakiś tam problem z kalibracją czy coś takiego - że to niby nie takie mega proste jest.
ale jakby nie było takie ozwiązanie daje największe możliwości w przypadku jeżdżenia po krajach gdzie nie ma albo wyjątkowo trudno dostać mapy gps.

BTW: czy ktoś wie gdzie można ściągnąć Oziego na PC?

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: jaki program do nawigacji na laptopa?

Post autor: fobos »

Ściągnąć to można tylko demo, to program shareware. Demo ma spore ograniczenia, np. nie obsługuje plików .jpg a tylko bmp.

Awatar użytkownika
Boryś
Posty: 1268
Rejestracja: 31 maja 2007, 22:33
Auto: HZJ 80
Kontakt:

Re: jaki program do nawigacji na laptopa?

Post autor: Boryś »

no właśnie - niby krążą jakieś kody po sieci ale jak to zwykle bywa żadne nie działają.

ale rozumiem że Ozi to najlepsze rozwiązanie? pod warunkiem oczywiście że się kupi oryginalną wersję :)

no to jeszcze podchwytliwe pytanie - gdzie i jak można kupić Oziego pełną wersje?

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: jaki program do nawigacji na laptopa?

Post autor: MaxLux »

Boryś pisze:no właśnie - niby krążą jakieś kody po sieci ale jak to zwykle bywa żadne nie działają.

ale rozumiem że Ozi to najlepsze rozwiązanie? pod warunkiem oczywiście że się kupi oryginalną wersję :)

no to jeszcze podchwytliwe pytanie - gdzie i jak można kupić Oziego pełną wersje?
Kupic mozna tu:

http://www.oziexplorer.com/ - 69€

Ukrasc mozna tu

// wymoderowalem sam sobie <<ciach>> - nic nie kradniemy (a przynajmniej nie pochwalamy tego)

musisz tylko wczesniej sciagnac darmowego uTorrenta
:)

galon
Posty: 62
Rejestracja: 15 cze 2008, 13:52

Re: jaki program do nawigacji na laptopa?

Post autor: galon »

na http://www.oziexplorer.com w zakładce "purchasing", tam kupisz online. Jakies dwa dni temu sciągnąłem trial'a i shareware'a i powiem, że mnie przeraża...Trzeba będzie się wgryźć w ten temat i się go naucyć, bo chyba innej, lepszej i prostszej opcji nie ma...

Awatar użytkownika
mlodyy
Klubowicz
Posty: 634
Rejestracja: 29 paź 2007, 13:58
Auto: Zuzanki 4x4 ;-) razem 8x8
Kontakt:

Re: jaki program do nawigacji na laptopa?

Post autor: mlodyy »

Ozi jest bardzo fajny, tylko wymaga faktycznie zapoznania się z jego funkcjami. Ja mam Oziego i sobie nie narzekam.

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: jaki program do nawigacji na laptopa?

Post autor: Pyrka »

Dużo mniej i bardziej przydatnych narzędzi do GPS (darmowych wg tego co piszą) dla wszytkich platform znajdziecie tutaj http://www.maps-gps-info.com/fgpfw.html Osobiście nie mam "wszystkomającej" nawigacji, ale potrafię sobie wyobrazić, że w pewnych okolicznościach przyrody może być mocno przydatna.

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: jaki program do nawigacji na laptopa?

Post autor: milczacy »

Program jest na tyle dobry na ile dostępne i popularne sa mapy. A Ozi chyba jest jednym z najpopularniejszych programów/formatów.
Ozi do auta jest dość okrojony i jeśli używasz tego na nawigacji/palmtopie to nie zapewnia wielkiego komfortu. Należy mieć i wersję PCtową.

ODPOWIEDZ