Policja zaczyna sprawdzać legalność oprogramowania GPS ???

Mapy papierowe, oprogramowanie, urządzenia gps.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
JaroFix
Klubowicz
Posty: 903
Rejestracja: 16 mar 2009, 21:04
Auto: Nissan Patrol GU4
Kontakt:

Re: Policja zaczyna sprawdzać legalność oprogramowania GPS ???

Post autor: JaroFix »

A nie jest przypadkiem tak, że kiedy Pan Policjant zechce przeszukać bagażnik samochodowy, tudzież nawigację, to bez względu na rezultat musi wypisać protokół tego przeszukania? :roll: Coś takiego kiedyś usłyszałem.

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: Policja zaczyna sprawdzać legalność oprogramowania GPS ???

Post autor: Kwiatec »

przed chwilką na tvn turbo powiedzieli ze mogą nas w dupe cmoknąć ;)
równie dobrze mogą chcieć paragonu na radio, czy inne przedmioty przewożone w pojeździe...

powermac
Posty: 21
Rejestracja: 04 kwie 2009, 00:08
Auto: KDJ95
Kontakt:

Re: Policja zaczyna sprawdzać legalność oprogramowania GPS ???

Post autor: powermac »

Kwiatec pisze:przed chwilką na tvn turbo powiedzieli ze mogą nas w dupe cmoknąć ;)
równie dobrze mogą chcieć paragonu na radio, czy inne przedmioty przewożone w pojeździe...
No tak, to wszyscy wiemy, ale jakie są podstawy prawne, możecie podać? Przecież nie powiem misiaczkowi, że mnie może cmoknąć, bo tak w TVN Turbo powiedzieli. Pytam, bo nie oglądam telewizji. :mrgreen:

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: Policja zaczyna sprawdzać legalność oprogramowania GPS ???

Post autor: konus »

Pytasz policjanta jaka jest podstawa prawna przeszukania auta. Bo podczas zatrzymania policjant pewnie powie ze to rutynowa kontrola a podczas takiej nie moze cie przeszukac bez twojej zgody. Wtedy pewnie powie ze ma podejrzenie popelnienia przestepstwa i musisz mu pokazac bagaznik.

Awatar użytkownika
mlodyy
Klubowicz
Posty: 634
Rejestracja: 29 paź 2007, 13:58
Auto: Zuzanki 4x4 ;-) razem 8x8
Kontakt:

Re: Policja zaczyna sprawdzać legalność oprogramowania GPS ???

Post autor: mlodyy »

W trybie art. 308 kpk funkcjonariusz Policji może dokonać przeszukania na podstawie legitymacji słuzbowej w przypadku kiedy zachodzi uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa. Czynność taka musi zostać zatwierdzona przez Prokuratora i sporządzony z niej musi zostać protokół. Protokół sporządzany jest również w przypadku kiedy nic nie znaleziono, tj. w tym przypadku kiedy mamy legalne oprogramowanie. Na czynność taką można się zażalić lecz nie można jej utrudniać lub próbować w jej dokonaniu przeszkodzić. O trybie składania zażalenia osoba przeszukiwana, lub której pomieszczenia lub rzeczy są przeszukiwane musi zostać pouczona w trakcie sporządzania protokołu. Więc ja bym się nie zgodził z TVN Turbo, że mogą nas cmoknąć w d... . Teraz tylko pozostaje kwestia jak w rzeczywistości taka kontrola jest przeprowadzana. Zgodnie z wymogami prawa i postępowania karnego powinna się odbyć j.w.
Pozdrawiam pieniaczy :mrgreen:

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: Policja zaczyna sprawdzać legalność oprogramowania GPS ???

Post autor: konus »

Mialem nadzieje ze to rozpiszesz bo mnie z komorki palce odpadaja od klepania.

Awatar użytkownika
mlodyy
Klubowicz
Posty: 634
Rejestracja: 29 paź 2007, 13:58
Auto: Zuzanki 4x4 ;-) razem 8x8
Kontakt:

Re: Policja zaczyna sprawdzać legalność oprogramowania GPS ???

Post autor: mlodyy »

konus pisze:Mialem nadzieje ze to rozpiszesz bo mnie z komorki palce odpadaja od klepania.
Do usług 8)

pablo200
Posty: 495
Rejestracja: 27 kwie 2009, 19:22
Auto: B6 4M
KZJ 95
Kontakt:

Re: Policja zaczyna sprawdzać legalność oprogramowania GPS ???

Post autor: pablo200 »

Po pierwsze primo, TVN turbo to jednosta analogiczna do Super expresu, więc traktowanie przekazu z tej stacji jest jak ufność, iż strzał w kolano bolał nie będzie;)))
Po drugie primo, w kwestii Policji i instrukcji obsługi tego elementu naszej egzystencji, uważam że jakiekolwiek próby udowodnienia Panom niebieskim ich debilizmu spełza na niczym - patrz mandatX2 :)))
Ergo dwa trzy zdania potwierdzające ich pełny profesjonalizm, a zarazem w pełni wypasiony profesjonalizm, jest jak gra w Piki - zawsze daje wyniki .....

Awatar użytkownika
RobertK.
Klubowicz
Posty: 544
Rejestracja: 10 kwie 2007, 10:04
Auto: 4 runner 2LT
Kontakt:

Re: Policja zaczyna sprawdzać legalność oprogramowania GPS ???

Post autor: RobertK. »

Ja myślę że takie działania niewiele zmienią i do puki przede wszystkim zarobki nie będą na poziomie europejskim przeciętny zjadacz chleba w naszym kraju zawsze będzie kombinował,a rynek nielegalnego softu będzie kwitł.
Pod tym względem i tak wiele się poprawiło, bo powiedzcie mi z czystym sumieniem czy powiedzmy 15 lat temu ktokolwiek z nas miał jakikolwiek legalny soft w swoim komputerze domowym???? :mrgreen:
Takie działanie może mieć tylko dwa cele: podnieść po raz kolejny świadomość społeczną i nabić kasę mandatami i może trzecie podnieść statystyki policyjne :D
Znacznie łatwiej zatrzymać Kowalskiego za posiadanie nielegalnego softu, a niżeli rozbić sieć nielegalnego producenta i jego dystrybucje.
W naszym kraju twórczość i rozumienie jak i świadomość jej wartości są nadal nie doceniane.
Mówię to z pozycji twórcy bo z twórczości żyję, choć nie jest to soft ani muza, a inna dziedzina :D
Wiem jakim poważaniem i jak wynagradzani są moi koledzy w państwach położonych na zachód od naszego kraju, a jak sytuacja ta wygląda u nas :mrgreen:
Żyjemy w takiej a nie innej rzeczywistości ekonomicznej, świadomości społecznej, to ona musi się zmienić i się zmienia na całe szczęście, ale bardzo po woli :D

ODPOWIEDZ