Nie można załączać PDF'ów na tym formu (rozszerzenie zablokowane), a mam instrukcję w takiej formie. Oczywiście można to obejść na 100 sposobów, ale akurat nie miałem czasu kombinować.
Teraz jednak mam chwilę, a dodatkowo udało mi się znaleźć źródło tych informacji. Wciąż aktualne, więc proszę
http://www.garmin.com/us/products/onthe ... fragment-2" onclick="window.open(this.href);return false;
W skrócie idzie to tak:
- skanujesz mapę papierową
- wrzucasz jako warstwę do Google Earth
- pozycjonujesz tak aby jak najlepiej skan pokrywał się z "tłem" Google'a - ta czynność nadaje "papierowi" koordynaty GPS
- zapisujesz w formacie KMZ
- importujesz do Base Camp'a i/lub urządzenia Garmin
@Marcin - Tobie prawdopodobnie wystarczą pierwsze dwa kroki. Jak już będziesz miał zgrany skan z GoogleEarth to sobie obrysujesz ślad i będziesz miał plik KML z koordynatami.
Jednorazowy plik nie może być większy niż 1MP dla Garmin GPS Maps 62s. Jeśli ma być tylko do użytku w Base Camp'ie to prawdopodobnie nie ma ograniczeń, ale tego osobiście nie sprawdzałem. Nie wiem również jak radzą sobie inne modele Garmina czy nie mają większych/mniejszych ograniczeń wielkości pliku. Rozdzielczości dla poszczególnych urządzeń podałem już wcześniej, ale powtórzę dla kompletności historii:
The below list will show the device and the recommended resolution.
- Alpha 100 - 155 dpi*
- Astro 320 - 110 dpi
- Colorado series - 155 dpi
- Dakota series - 110 dpi
- Edge 810, 800 and 510 - 110 dpi
- eTrex 20/30 - 130 dpi
- GPSMAP 62 - 110 dpi (max. map size 1MP)
- GPSMAP 78 series - 110 dpi
- Montana - 136 dpi
- Oregon series - 155 dpi
- Rino 6xx series - 110 dpi
Z praktyki wiem również, że najtrudniejsze jest dobre zeskanowanie mapy. Próbowałem na skanerze płaskim A4 i ciężko "trafić" w odpowiedni fragment. Myślę że skaner ręczny byłby tutaj lepszym rozwiązaniem. Najłatwiej znaleźć skaner wielkoformatowy, ale gdzie go szukać? Może drukarnie, studia graficzne, firmy kartograficzne?
Mając jeden wielki plik będzie ciężko go dopasować do mapy. To też mam przetrenowane. Zdecydowanie polecam "pociąć" skan całości na kawałki i je dopasowywać w Google Earth. Im mniejszy obszar tym łatwiej go tak naciągnąć aby wszystko pasowało. Wynika to z faktu, że mapa jest płaskim odwzorowaniem obszaru trójwymiarowego, a Google Earth prezentuje taki właśnie obszar. Przy dużej powierzchni dopasowanie np. rzeki na wschodzie, powoduje przesunięcie dopasowania innego obiektu na zachodzie itd. Google Earth pozwala rozciągać plik dość dowolnie, ale im więcej tej funkcji się używa tym trudniej w końcu dopasować mapę właściwie.