Montaż Panasonic CF 19

Mapy papierowe, oprogramowanie, urządzenia gps.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
szymano
Posty: 109
Rejestracja: 16 cze 2011, 00:33
Auto: Land Cruiser 120, Land Cruiser V8
Kontakt:

Montaż Panasonic CF 19

Post autor: szymano »

Witam,
chciałbym zamontować w Land Cruiser 120 laptopa do nawigacji. Wybór padł na pancernego Panasonic CF 19.
Dość dużym problemem przy montażu będzie jego waga. Przecież nie może drgać w trakcie jazdy.
Rozwiązaniem jest ramię uchwytu do podłogi i deski gdzieś na prawo od centralnego punktu tam gdzie są przyciski od ogrzewania itp.
Zależy mi o jak najmniejszym ingerowaniu w samochód.

Czy ktoś zna temat?

Pozdrawiam
Szymano

Awatar użytkownika
Emek
Posty: 472
Rejestracja: 10 paź 2012, 17:59
Auto: HZJ76,Yamaha SR500
Kontakt:

Re: Montaż Panasonic CF 19

Post autor: Emek »

Są takie uchwyty które możesz przymocować śrubami do prowadnic fotela pasażera ale tego tematu nie znam z doświadczenia.
http://www.uchwyty-samochodowe.pl/image ... rukcja.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Kumpel w Disco zrobił sobie fajny patent na mocowanie lapsa za pomocą takich giętkich rurek które możesz samodzielnie kształtować (wyginają się ręką) ale poddają się z odpowiednim oporem tak że jak zamocujesz laptop lub tablet to nie ma opcji aby nawet na dużych wybojach wyleciał z uchwytu a do wyjęcia po prostu je odginasz.Nie pamiętam jak to było mocowane ale mam gdzieś fotę tego patentu, jak znajdę to wrzucę.

Awatar użytkownika
vGreg
Posty: 942
Rejestracja: 01 gru 2011, 11:27
Auto: LJ70 z 92'
Kontakt:

Re: Montaż Panasonic CF 19

Post autor: vGreg »

Można też zatrzymać radiowóz i podpatrzeć i podpytać o uwagi praktyczne z codziennego użytkowania ich laptopów. :lol:
Ja se tak rozmawiałem wracając z urlopu. Pogadanka kosztowała mnie coś koło 200zeta ale to temat poboczny do wątku. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: Montaż Panasonic CF 19

Post autor: Addams »

na takim właśnie RamMountowym stoliczku mam u siebie zamocowanego lapka. U Kylona chłopaki mi zrobili "nóżkę" mocowaną na śrubkę od szyny fotela, podpartą stopką o podłogę. Na końcu nóżki jest duża kulka RamMount. Teraz dospawał bym jeszcze jedną stopkę żeby stabilizowała konstrukcję w jeszcze jednej płaszczyźnie. Tylko u mnie jeździ na tym mniejszy laptop, Acer jakiś czy Asus. Używam tego w robocie na wertepach, trzęsie się nieco ale działa bez uwag.

Awatar użytkownika
szymano
Posty: 109
Rejestracja: 16 cze 2011, 00:33
Auto: Land Cruiser 120, Land Cruiser V8
Kontakt:

Re: Montaż Panasonic CF 19

Post autor: szymano »

Ja myślę o czymś takim Ram:

Obrazek

http://www.rammount.com/CatalogResults/ ... fault.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;


Plus dospawanie czegoś w jeszcze jednej płaszczyźnie.
Zastanawiałem się nad ściągnięciu plastiku srebrnego po prawej stronie. Tam gdzie jest włącznik awaryjnych świateł dla prawostronnych. Czy ma ktoś wiedzę co jest za tym plastikiem? Jakiś metal sztywny? :)

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Montaż Panasonic CF 19

Post autor: kylon »

A musicie te wielkie komputery itd. Może zrobić kompa w bagażniku plus z przodu sam ekran dotykowy. Jakoś tak mało bezpieczne są te duże kompy z przodu. Zwłaszcza dla pasażera jak przed nim siedzi. No chyba że chodzi o wskazanie narodowi że ma się taki zajebiaszczy sprzęt :mrgreen:

Awatar użytkownika
ems!
Posty: 175
Rejestracja: 07 paź 2013, 11:12
Auto: Godzilla HZJ78, Fenix HDJ100, Kronos V8
Kontakt:

Re: Montaż Panasonic CF 19

Post autor: ems! »

W 29 numerze jednego z periodyków 4x4 jest test takich uchwytów robiony przez Michała Bartosiaka. Może się komuś przyda.

Pozdrawiam emsi

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: Montaż Panasonic CF 19

Post autor: Norick »

szymano pisze:... Przecież nie może drgać w trakcie jazdy...
Obawiam się żę nie unikniesz drgań w czasie jazdy. CF-19 jest dobrym wyborem...bo on wytrzymuje te drgania i nie tylko :)
Addams pisze: Teraz dospawał bym jeszcze jedną stopkę żeby stabilizowała konstrukcję w jeszcze jednej płaszczyźnie.
Niestety to przypadłość wszystkich mocowań, które mają jak najmniej przeszkadzać pasażerowi
szymano pisze:Ja myślę o czymś takim Ram:

Obrazek
Plus dospawanie czegoś w jeszcze jednej płaszczyźnie.
Zastanawiałem się nad ściągnięciu plastiku srebrnego po prawej stronie. Tam gdzie jest włącznik awaryjnych świateł dla prawostronnych. Czy ma ktoś wiedzę co jest za tym plastikiem? Jakiś metal sztywny? :)
Ta podstawa z wychylanym ramieniem ma szanse powodzenia bo montują też na tym CF-27/28/29/30/31 czyli spore cegły, ale na większej tacy RAMa Jeśli jest to ten sam numer, którego oczywiście nie pamiętam obecnie :evil:
Zbyszek z Drawska ma w swojej toyce zainstalowaną 29tkę aczkolwiek inaczej niż firmowo, ksywa Zyga na forum (chyba)
vGreg pisze:Można też zatrzymać radiowóz i podpatrzeć i podpytać o uwagi praktyczne z codziennego użytkowania ich laptopów. :lol:
Ja se tak rozmawiałem wracając z urlopu. Pogadanka kosztowała mnie coś koło 200zeta ale to temat poboczny do wątku. :mrgreen:
To prawda mają dziewiętnastki w bagażolach ale z tego co pamietam w samochodowym doku, który do tanich nie należy. W stanach z kolei 31 również w doku w bagażniku
kylon pisze:A musicie te wielkie komputery itd. Może zrobić kompa w bagażniku plus z przodu sam ekran dotykowy. Jakoś tak mało bezpieczne są te duże kompy z przodu. Zwłaszcza dla pasażera jak przed nim siedzi. No chyba że chodzi o wskazanie narodowi że ma się taki zajebiaszczy sprzęt :mrgreen:
Tu się zgodzę z Kylonem częściowo; każdy komp zainstalowany na sztywno stwarza zagrozenie dla pasażera zwłaszcza jak odpali poducha. Dlatego 19 ma jeden plus może być zainstalowana w "tablet mode"
czyli bardzo płasko w stosunku do pasażera ale tego z kolei nie bardzo wytrzymują tace RAMa
No i jeśli chodzi o zajebiaszczy sprzęt...to zawsze spotykam się z takimi opiniami ale stary rupieć, albo koledzy u Kylona...to komputer....? a myślałem że radio :mrgreen:
Druga rzecz że u nas potrafią się połakomić na paczkę fajek w samochodzie i wybić szybę dlatego też mam zawsze swojego przypiętego na cablocku
ems! pisze:W 29 numerze jednego z periodyków 4x4 jest test takich uchwytów robiony przez Michała Bartosiaka. Może się komuś przyda.

Pozdrawiam emsi
Kurcze u mnie na wiosce nie dochodzą takie czasopisma, jak mi żona nie kupi wracając z pracy to pendemnabęde.
Niestety złotego środka nie ma. Sam kombinowałem z CF-U1 bo mniejszy...ale najlepszym wyborem jest oczywiście 19...Mam X-strap i jak potrzebuję korzystać z niego równolegle z GArminem to wieszam go na cykorłapce..X-strap ma dodatkowe mocowania w postaci uszek i to umożliwia przypięcie go też do zwykłego kawałka blachy....przeczytam testy pomyślę wyzdrowieję to sam będę coś motał ale już bez RAMu. Temat fajny rozwojowy :mrgreen:

Awatar użytkownika
szymano
Posty: 109
Rejestracja: 16 cze 2011, 00:33
Auto: Land Cruiser 120, Land Cruiser V8
Kontakt:

Re: Montaż Panasonic CF 19

Post autor: szymano »

Napisałem wiadomości do Zygiego. Najprawdopodobniej kupię uchwyt RAM, bez stacji dokującej i jak będzie trzeba to spróbuję usztywnić w miejscu srebrnego plastiku. o ile się da.

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: Montaż Panasonic CF 19

Post autor: Norick »

szymano pisze:Napisałem wiadomości do Zygiego. Najprawdopodobniej kupię uchwyt RAM, bez stacji dokującej i jak będzie trzeba to spróbuję usztywnić w miejscu srebrnego plastiku. o ile się da.
Kwestia jeszcze używanego modelu i oprogramowania...ja używam TwoNav a właściwie Compe Gps i wtedy idzie robić w wersji tablet...ale to jak zwykle lata praktyki czyli w Polska kraj żadnych wiążących opinii.
( (chyba że owo czasopismo rozwiąże te dylematy) Emsi nie krzycz zwyczajnie nie widziałem jeszcze tych testów .
Nie bedzie łatwo a chciałbym by było :P

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: Montaż Panasonic CF 19

Post autor: Addams »

Zbyszek ma zmotany z nierdzewki stolik, ale mocowany z dużą ingerencją w tunel. Nie tego potrzebujesz :wink:

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: Montaż Panasonic CF 19

Post autor: Norick »

Oi to jest dobra odpowiedź...bo o ile widziałem to czasu nie starczyło by się przyjrzeć :D

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: Montaż Panasonic CF 19

Post autor: Norick »

Ponieważ brak edycji....to ja jeszcze mam dziewiętnastkę z SIRF III więc kolejny kabel odpada...ale znów trza sobie po swojemu...idę zmienić opatrunek :mrgreen:

Awatar użytkownika
zygi
Posty: 28
Rejestracja: 24 maja 2011, 11:47
Auto: hzj 80
Kontakt:

Re: Montaż Panasonic CF 19

Post autor: zygi »

Witam a zarazem sorry za przegapienie wątku.
Odpowiadam na pytanko ;po pierwsze z racji tej że w mojej profesji akurat ten model musi być pod ręką i porządnie zamontowany zdecydowałem się sam zrobić stabilny uchwyt jak napisał Adam ze stali nierdzewnej,Panasonic stawiam w ramkę w którą wkleiłem rzep-nadaje się idealnie,rzep jest już cztery lata i przypuszczam że wytrzyma jeszcze bardzo długo zaznaczam że codziennie wyciągam laptop z samochodu.
Gdy zachodzi potrzeba mogę bardzo szybko zdemontować ramkę luzując tylko motylek,natomiast sama podstała jest porządnie skręcona ,którą też oczywiście można odkręcić.Co do samego użytkowania tego modelu nie mam większych zastrzeżeń nawet Moli z MT Series chwali sobie ten produkt.
Ten model zajmuje bardzo dużo miejsca musisz zdać sobie z tego sprawę jeżeli potrzebujesz do pracy to ok,
trzeba pogodzić wady i zalety tego modelu,jeżeli planujesz wyjazd turystyczny i używać go do nawigowania odradzam bo w niektórych krajach nie można używać podczas jazdy laptopów .

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: Montaż Panasonic CF 19

Post autor: Norick »

Zbyszku dawaj fotki, poza tym ty masz 29 a nie 19.
Ale każde wskazówki będą cenne :D

ODPOWIEDZ