gdzie i jakie opony do LC

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: gdzie i jakie opony do LC

Post autor: Norick »

Wszystko się zgadza..tylko mnie chodziło o to że opony uniwersalne wcale nie twardnieją w zimie tak jak sie wielu wydaje.
Natomiast opony stricte zimowe mają ową przypadłość podczas jazdy latem. Jak i odwrotnie. Opony wielosezonowe niekoniecznie. Znam podobne przypadki o których pisałeś ale to nijak ma się do opon uniwersalnych. Ja tam nie przejechałem dużo kilometrów ...zresztą w większości na prawym albo w autobusie :wink:

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: gdzie i jakie opony do LC

Post autor: Cruiser »

Z tym twierdzeniem w 100% się zgadzam. :lol: Dlatego całoroczne są do wszystkiego i do niczego. :lol:
Szkoda, że u nas kolców nie można zakładać..... :cry:

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: gdzie i jakie opony do LC

Post autor: Norick »

Ech wiedziałem żę tak będzie....te dwie frakcje nigdy nie dojdą do porozumienia :lol:
Myślę że autor postu sam musi zdecydować na jakich kapciach chce się poruszać, może pomoże mu ten test?
http://www.auto-swiat.pl/1-na-kazda-oka ... 19565-r-15" onclick="window.open(this.href);return false;
A także to, że np. w stanach nie praktykuje się sezonowej zmiany opon a panują tam krańcowo różne warunki atmosferyczne. A mimo to większość porusza się na uniwersalnych gumach. Napisałem większość bo w skrajnych jak zwykle królują wyspecjalizowane kapcie. :mrgreen:
I dlatego Citovet musisz sam rozważyć czy potrafisz trzytonowym klockiem na uniwersalnych czy też potrzebujesz przycisnąć i musisz miec i zimowe i letniowe i asfaltowe i terenowe :mrgreen:

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: gdzie i jakie opony do LC

Post autor: Rafi »

Z tymi Stanami to słaby argument, bo tam zawsze jak spadnie śnieg jest taka masakra, że to co się u nas działo w najgorsze zimy to była tylko przyjemna zabawa. A górach, wbrew temu co się o nich mówi to oni latają na prawdziwych zimówkach, a nie na jakichś M+S. Do tego pamiętaj, że tam przez lata była zasada, że opona ma wytrzymać 60-100 tys. mil. To była najważniejsza cecha ogumienia. Przez co nawet to co dzisiaj się często zakłada na nowe auta w USA to produkt oponopodony. A przez ostatnie lata tam dzieje się cicha rewolucja, właśnie jeśli chodzi o ogumienie, zawieszenia, układy hamulcowe i kierownicze, więc może ten nasz, europejski model lepiej prowadzących się aut i lepiej przystosowanych do warunków drogowych opon nie jest taki zły?

Awatar użytkownika
citovet
Posty: 19
Rejestracja: 25 lip 2011, 15:04
Auto: KDJ150
Kontakt:

Re: gdzie i jakie opony do LC

Post autor: citovet »

No cóż sądziłem,że problem jest prosty. Do tej pory jeździłem samochodami osobowymi i temat nie nastręczał kłopotów.
Myślałem,że sprawa jest prostsza. Ciężar samochodu+sposób użytkowania+ pora roku = dobór opon. Widzę,że jedni są zwolnicy masła a drudzy margaryny.

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: gdzie i jakie opony do LC

Post autor: Kames »

czymac to i sie moze cyma ale z zatrzymaniem jest problem ...
sprawa jest prosta zima opony zimowe . Lato opony latosne -nie ma opon uniwersalnych , nie ma gumy zmieniajacej swój skaład na lato czy zime zapalisz kes furka to sie przekonas :!:

ODPOWIEDZ