opony zimówki czy AT

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 828
Rejestracja: 10 wrz 2009, 10:18
Auto: KZJ70,NIssan Navara, BMW 520
Kontakt:

Re: opony zimówki czy AT

Post autor: Cobra »

Szkoda że nie napisałeś mi tego wcześniej... byłem dzisiaj w intercarsie bo kupowałem oleje i filtry do swojej 95 i mogłem spradzić te oponki....

Jutro jak będę mieć czas to sprawdzę te opony :) i Ci napiszę ile u mnie by kosztowały... :)

Z góry mówię że mam umowę z firmą kurierską :) więc za euro paletę nie płacę dużo :)

Awatar użytkownika
Gladzio
Posty: 417
Rejestracja: 21 sie 2009, 12:14
Auto: Kiedy? by? LJ70 2LT 1992 r.
Kontakt:

Re: opony zimówki czy AT

Post autor: Gladzio »

Rozwinę trochę temat o porównanie MTków do zimówek:
Ogólnie spotkałem się z opinią że MTką na zimę mówimy zdecydowane nie... Wszystko ze względu na hamowanie na śniegu a właściwie jego brak. Ostatnio przyglądałem się oponą i na moich Goodrich'ach MT znalazłem oznaczenie M+S - czy to oznaczenie oznacza że snieg jest przeznaczeniem tej opony? Jesli tak to chyba troche mylne oznaczenie bo są to raczej opony typowo letnie (jezeli chodzi o skład mieszanki - nie bieżnik).

Awatar użytkownika
Ziemniak
Posty: 53
Rejestracja: 28 cze 2008, 15:41

Re: opony zimówki czy AT

Post autor: Ziemniak »

Ja jezdze juz drugi sezon zimowy na MT-kach (Cooper) i jestem zadowolony. Opona ta w zimie ma i wady i zalety, jak dla mnie jest wiecej zalet niz wad, wiec zimowek nie zakladam.
MT-ki Coopera naprawde fajnie radza sa na sniegu, na mokrym i suchym asfalcie, gleboki snieg to jej zywial :mrgreen: . Na lodzie sprawuje sie jak kazda inna opona czyli jechac mozna ale z rozwaga. Zima w tym roku dopisala a ze mieszkam w gorach wiec wiem co mowie :wink:, problemu z parkowaniem nie mam, bo wbijam sie w bande sniezna i tam zostaje a pozniej spokojnie z niej wyjezdzam :mrgreen:

Awatar użytkownika
Gladzio
Posty: 417
Rejestracja: 21 sie 2009, 12:14
Auto: Kiedy? by? LJ70 2LT 1992 r.
Kontakt:

Re: opony zimówki czy AT

Post autor: Gladzio »

Nie no fakt jeździ się spoko natomiast z hamowanie to tragedia jak dla mnie... Zimówki są też M+S więc sobie porównam... Zdziwiłem się że MTki nie będąc typowo zimówkami także są M+S

CzarekN
Klubowicz
Posty: 260
Rejestracja: 09 maja 2007, 17:42

Re: opony zimówki czy AT

Post autor: CzarekN »

Moje doswiadczenie:
W zime na MT-kach ... delikatna masakra, choc jak sie ma troche szczescia to mozna przejezdzic (dzieki Ci Boze za te kilka sezonow szczescia :wink: )
W tym roku zamienilem MT-ki (BFG) na zimowki (Coopery MS) i powiem szczerze ... porownania brak. Auto skreca, hamuje (oczywiscie na lodzie lyzwa), przyspiesza itd, itp.

Czarek

Awatar użytkownika
Gladzio
Posty: 417
Rejestracja: 21 sie 2009, 12:14
Auto: Kiedy? by? LJ70 2LT 1992 r.
Kontakt:

Re: opony zimówki czy AT

Post autor: Gladzio »

Czarek tak właśnie myslałem że z zimówkami MTki nie mają szans więc po kiego grzyba piszą M+S na MTkach? :) Sprzedaż im wzrasta przez to czy co...? :)

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: opony zimówki czy AT

Post autor: fobos »

Może dlatego, że w kopnym śniegu, opony MT robią znacznie lepiej niż AT czy zimówki,.

Awatar użytkownika
Gladzio
Posty: 417
Rejestracja: 21 sie 2009, 12:14
Auto: Kiedy? by? LJ70 2LT 1992 r.
Kontakt:

Re: opony zimówki czy AT

Post autor: Gladzio »

Pewnie tak ale to troche sugeruje że opona jest zimowa...

CzarekN
Klubowicz
Posty: 260
Rejestracja: 09 maja 2007, 17:42

Re: opony zimówki czy AT

Post autor: CzarekN »

Mysle, ze kryteria oznaczenia M+S sa tak elastyczne jak.... kondon i , wiec kazdy to wykorzystuje. Dlatego tez wprowadzono sniezynke.
Kazdy kto jezdzil na MT, AT i zimowkach poznal roznice pomiedzy poszczegolnymi oznaczeniami.
Mieszanki gumy i profile sa tu skrajnie rozne.

Czarek

Walkie
Posty: 38
Rejestracja: 23 sie 2009, 12:25
Auto: V8'17 J12'04
Kontakt:

Re: opony zimówki czy AT

Post autor: Walkie »

Na BFG AT jezdze od 6 lat, nie widze potrzeby zmieniania ich na zime, owszem troche gorzej sprawuja sie na sniegu lub lodzie ale nigdy nie mialem z tej przyczyny problemow czy uslizgu, za to mase frajdy z wyjezdzania z kopnego sniegu z ktorego zadan zimowka by mnie nie wydobyla.
Generalnie polecam te oponki a jedyna rzecza ktora moze zawiesc w zimie na drodze to mózg kierowcy bez wyobrazni :)

Pozdrawiam
Maciek

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: opony zimówki czy AT

Post autor: Kames »

ej Boze :wink:

ODPOWIEDZ