Co zamiast BFG KM 1 ?

Moderator: luk4s7

misiekG
Klubowicz
Posty: 702
Rejestracja: 06 sty 2009, 22:38
Auto: HDJ100, LC200 V8
Kontakt:

Re: Co zamiast BFG KM 1 ?

Post autor: misiekG »

kl71, jak dla mnie całkiem fajnie robia w błocie, na mokrym asfalcie są dużo lepsze od bfg AT, jedyny minus, to dość szybko znikają ale to może u mnie(miałem problemy ze zbieżnością), ciżkie auto i po asfalcie delikatnie nie jeździłem :mrgreen:

onasz
Posty: 543
Rejestracja: 03 kwie 2009, 16:29
Auto: Chwilowo brak
Kontakt:

Re: Co zamiast BFG KM 1 ?

Post autor: onasz »

A jak z trzymaniem wymiarów przez KL71 bo podobno realny jest sporo zaniżony?

onasz
Posty: 543
Rejestracja: 03 kwie 2009, 16:29
Auto: Chwilowo brak
Kontakt:

Re: Co zamiast BFG KM 1 ?

Post autor: onasz »

Witam ponownie ponieważ zanabyłem Yokohame co prawda bardziej z braku wyboru niż z przekonania ale są. Trudno jest je porównac do BGF które miałem ponieważ BGF było 33/10.5 na felgach 7'' ET-20 a te są 35/12,5 na felgach 10'' ET-40. A L E ; na czarnym są ciche na mokrym śliskie na kałużach nieobliczalne w błocie może lepiej ale to może być zasługa większego rozmiaru a piasek będę testował w sobotę w Biskupicach.Tak czy inaczej teraz mam problem z poszerzeniem błotników bo z przodu opona wystaje poza obrys 14cm a ja nie chcę robić poszerzeń z pasa transmisyjnego ale to chyba inny temat.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8420
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Co zamiast BFG KM 1 ?

Post autor: Rokfor32 »

A wracając do zamienników starych BFG M/T - udało się już komuś przetestować nowe GY MTR/kevlar? wydają się mieć ciekawy wzór bieżnika, bardziej "błotny" niż stare MTR.

A co do typowych błotnych opon - Interco tires i super swampery. I chyba nie ma alternatywy, nie licząc wąziutkiego simexa. Cała reszta tych z oznaczeniami M/T to tak naprawdę kompromis, między jazdą po asfalcie i terenie. Jak dobrze pamiętam, to chyba seria LTB była również w mniejszych rozmiarach (od 31").

onasz
Posty: 543
Rejestracja: 03 kwie 2009, 16:29
Auto: Chwilowo brak
Kontakt:

Re: Co zamiast BFG KM 1 ?

Post autor: onasz »

onasz pisze:Witam ponownie ponieważ zanabyłem Yokohame co prawda bardziej z braku wyboru niż z przekonania ale są. Trudno jest je porównac do BGF które miałem ponieważ BGF było 33/10.5 na felgach 7'' ET-20 a te są 35/12,5 na felgach 10'' ET-40. A L E ; na czarnym są ciche na mokrym śliskie na kałużach nieobliczalne w błocie może lepiej ale to może być zasługa większego rozmiaru a piasek będę testował w sobotę w Biskupicach.
Na wilgotnym piachu są rewelacyjne :mrgreen: ( ciśnienie-1.3 )

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2143
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Co zamiast BFG KM 1 ?

Post autor: sebastian44 »

a ktos próbował moze zamienniki BFG mniej popularnych firm?
np Nexen http://opony-4x4.pl/zdjecia/galeria/sli ... %20mt3.jpg
albo Matador http://www.opony-4x4.pl/zdjecia/galeria ... sentta.jpg
Chodzi mi głownie o trzymanie wymiaru, zachowanie w terenie, scieranie na asfalcie..
Bieżnik wydaje sie bardzo podobny,zwłaszcza ta druga mi sie podoba

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Co zamiast BFG KM 1 ?

Post autor: Kames »

tylko rozmiarówka kulawa

ODPOWIEDZ