OPONY zimowe do Hiluxa 05' D4D

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: OPONY zimowe do Hiluxa 05' D4D

Post autor: qberus »

Na fabrycznej feldze rozmiar jest ok. Tak na szybko tu masz trochę opinii http://www.oponeo.pl/model-opony/cooper ... er-ms#tab2" onclick="window.open(this.href);return false;.

PePe
Posty: 675
Rejestracja: 22 mar 2010, 18:50
Auto: Gx470 , Hdj80 , AutoLaweta 24h do us?ug , discovery 1
Kontakt:

Re: OPONY zimowe do Hiluxa 05' D4D

Post autor: PePe »

a na jakim maksymalnym odsadzeniu na stalowej feldze wejdzie 31x10,5 r15 na seryjnym zawiesiu ?

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: OPONY zimowe do Hiluxa 05' D4D

Post autor: qberus »

Obstawiam, że +10 to max i to po sesji ze szlifierką :roll:.

Ponieważ jednak jedynym parametrem jaki modyfikujesz jest ET to możesz sobie to po prostu zmierzyć. Łuki zataczane przez skrajne punkty koła ze starym i nowym ET są współśrodkowe więc wystarczy jak przymocujesz linijkę do części bieżnikowej opony tak aby wystawała poza jej szerokość na zewnątrz i skręcając koła poznasz na ile możesz je wysunąć. Oczywiście linijke przymocowujesz w miejscu gdzie koło jest najbliżej nadkola w skręcie :wink:.
123.jpg
Czarne to standardowe ET, czerwone to wysunięte :mrgreen:

Ps. Chyba :mrgreen:

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1818
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: OPONY zimowe do Hiluxa 05' D4D

Post autor: irko »

Kwieczor pisze:
Pzwmichu pisze:Mam pytanko ile takie BFG A/T wytrzymują, właśnie mi padłu Duelery po 34 tys km i wydaje mi się, że dość szybko, fabryczne wytrzymały 50tys km.
Drugie pytanie, czy takie A/T mają taką samą wytrzymałość na ciężar jak fabryczne czyli 110/112
dzięki za pomoc :)
u mnie fabryczne dualery ledwo dociągnęły 50 tys - końcówka już była tragiczna - oceniam ta oponę na max 40 tys przy średnim użytkowaniu
co do AT - większość ma między 900 a 1100 kg max obciążenia, więc jak nie pakujesz jakiś betonowych bloczków powinny dać bez problemu radę, klasyki (BFG, Yokohama, Toyo) mają indeks 109 = 1030 kg
Troche odgrzebuje starocie ale czytam temat i :D
Na fabrycznych letniakach waśnie zrobiłem 140 tysi i chyba je nareszcie zmienię chociaż jeszcze nie osiągnęły wartości granicznych

Awatar użytkownika
Basaj
Posty: 44
Rejestracja: 20 sie 2010, 11:31
Auto: Hilunio 3,0 automat
Kontakt:

Re: OPONY zimowe do Hiluxa 05' D4D

Post autor: Basaj »

Zaczynam się rozglądać za zimówkami dla Hila. Naczytałem się opinij i mam mega mętlik we łbie. Szukam dobrych opon głównie do miasta, sporadycznie polne drogi ale bez szaleństwa. W chwili obecnej mam 2 faworytów - nowy Bridge Blizzak DM-V1 i Dunlop Grandtrek SJ6. Z tym że mam poważne wątpliwości co do Grandtreka - czy nie są zbyt hardcorowe na asfalt bo na śnieg i lód na pewno rewelka. Co jeszcze ciekawego jest na rynku? Generalnie chodzi o sensowną relację cena-jakość. Z góry dziękuję za pomoc

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: OPONY zimowe do Hiluxa 05' D4D

Post autor: czobi »

blizzak bezkonkurencyjny.

Awatar użytkownika
mamut
Posty: 252
Rejestracja: 21 mar 2012, 08:56
Auto: GDJ150 '18
Kontakt:

Re: OPONY zimowe do Hiluxa 05' D4D

Post autor: mamut »

Jak wyżej, mam takie i nie ma lepszych opon na zimę w tej cenie. Nawet w głębokim śniegu sobie daję radę :)

Awatar użytkownika
MAC332
Posty: 129
Rejestracja: 02 cze 2010, 23:43
Auto: LC150 i co? wpl.
Kontakt:

Re: OPONY zimowe do Hiluxa 05' D4D

Post autor: MAC332 »

Potwierdzam - mam Blizzaki 275/60 R18 juz trzeci sezon i jestem bardzo zadowolony. Po trzech sezonach wygladaja jak nowe.

górol
Klubowicz
Posty: 1094
Rejestracja: 06 maja 2011, 10:05
Kontakt:

Re: OPONY zimowe do Hiluxa 05' D4D

Post autor: górol »

Panowie sezon to ile mniej więcej km :?: :wink: Moje blizzaki lm 80 po dwóch sezonach :wink: można co najwyżej do taczki założyć,ale oponki naprawdę super

Awatar użytkownika
gruber
Posty: 54
Rejestracja: 24 lut 2010, 08:19
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: OPONY zimowe do Hiluxa 05' D4D

Post autor: gruber »

Blizzak dmv1 nie ma konkurencji, juz drugi komplet na hilu mam - komplet starcza mi na 2 sezony

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1818
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: OPONY zimowe do Hiluxa 05' D4D

Post autor: irko »

Pirelli scorpion po dwóch sezonach są jak nowe....
Trochę głośne (nawet bardzo) ale swoje robią

Co do zużycia to pewnie kwestia stylu jazdy.
W tym roku po 4latach i z przebiegiem 175kkm wywalilem dopiero do śmieci brigstony założone fabrycznie przez T.

Ir

SławekHil
Posty: 12
Rejestracja: 14 paź 2011, 20:08

Re: OPONY zimowe do Hiluxa 05' D4D

Post autor: SławekHil »

Witam
Mam szybkie pytanko, co by nie zakładać nowego wątku i zaśmiecać forum :) Jaka maksymalnie szerokość opon wejdzie do hila bez poszerzenia nadkoli?

ODPOWIEDZ