Prośba do posiadaczy 4R z Warszawy i okolic.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Marakesz
Posty: 85
Rejestracja: 28 wrz 2012, 14:13
Auto: 4Runner
Kontakt:

Prośba do posiadaczy 4R z Warszawy i okolic.

Post autor: Marakesz »

Czy ktoś z posiadaczy 4runnera z Warszawy lub w miarę niedalekich okolic znalazłby dla mnie chwilę (max 1h) czasu żeby pokazać mi swoje auto? Najchętniej w którąś sobotę po południu lub w niedzielę.
Przymierzam się do kupna 4R, ale w sumie niewiele wiem o tym samochodzie. Chciałbym posłuchać gawęd i opowieści, obejrzeć z bliska, a może nawet dotknąć toyotki :).
Kłopotów nie sprawię. Społecznie funkcjonuję w miarę normalnie, nie jestem agresywny ani specjalnie wredny.
Obiecuję zrewanżować się wiśniówką własnej roboty. (Wytrawne robię, więc jak ktoś lubi słodkie, niech się zastanowi).

PePe
Posty: 675
Rejestracja: 22 mar 2010, 18:50
Auto: Gx470 , Hdj80 , AutoLaweta 24h do us?ug , discovery 1
Kontakt:

Re: Prośba do posiadaczy 4R z Warszawy i okolic.

Post autor: PePe »

KOlego nasz drogi sprecyzuj się jeszcze która generacja Cie interesuje :) a nie chceszx obejrzeć hiluxa za wisnióweczke :)

Awatar użytkownika
Marakesz
Posty: 85
Rejestracja: 28 wrz 2012, 14:13
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Prośba do posiadaczy 4R z Warszawy i okolic.

Post autor: Marakesz »

Zapłata chyba zacna, zwłaszcza, że nie na czeskim spirytusie.
II będzie w sam raz.

Awatar użytkownika
Marakesz
Posty: 85
Rejestracja: 28 wrz 2012, 14:13
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Prośba do posiadaczy 4R z Warszawy i okolic.

Post autor: Marakesz »

III też.

Awatar użytkownika
Marakesz
Posty: 85
Rejestracja: 28 wrz 2012, 14:13
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Prośba do posiadaczy 4R z Warszawy i okolic.

Post autor: Marakesz »

Temat można zamknąć. Temu kto pomógł dziękuję i życzę przyjemnych wrażeń z konsumpcji.

Awatar użytkownika
Dragunov
Posty: 337
Rejestracja: 23 cze 2008, 00:30
Auto: 4runner '88
Kontakt:

Re: Prośba do posiadaczy 4R z Warszawy i okolic.

Post autor: Dragunov »

to może jeszcze podziel się wnioskami z oględzin :) jak Ci się widzi, która generacja, czy wielkość odpowiada :)

Awatar użytkownika
Marakesz
Posty: 85
Rejestracja: 28 wrz 2012, 14:13
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Prośba do posiadaczy 4R z Warszawy i okolic.

Post autor: Marakesz »

Nie wiem czy wniosę dużo do tematu. Wolałbym to zrobić już jako użytkownik, ale wywołany do tablicy odpowiadam:
Oglądałem II generację. Samochód to takie duże kombi. Miejsca w środku dość (mam ok. 190 cm). Za kierownicą ok, przy czym ja akurat tak mam, że fotel zwykle podsuwam dość blisko, a odchylam oparcie. Od strony pasażera słabo - mało miejsca na nogi. Wyprostować się nie da. W moim płaszczaku, kiedy jestem wożony odsuwam fotel do końca, odchylam oparcie i spokojnie się wyciągam w pozycji półleżącej.
Z tyłu dla się zrobić wygodne spanie. Zabudowę też. Przy zabudowie posiedzieć z tyłu się już nie da, ale spać można i nie jest specjalnie klaustrofobicznie. Z długości przydałoby się z 10 cm więcej, ale przy lekkim pochyleniu przednich foteli powinno być ok.
Ważne spostrzeżenie - 4R jest dłuższa od Disco, co już definitywnie wykluczyło tego drugiego z zakresu moich poszukiwań.
Spotkałem się z zarzutami, że 4R jest mała. Moim zdaniem jest... kameralna. Mi to odpowiada.
Konkluzja jest taka, że auto mi się podoba i poszukuję. Gdzieś tam jeszcze mam w głowie J6. Jak się trafi, to też będę rozważał.
Tyle w temacie.

Awatar użytkownika
Adaś
Posty: 109
Rejestracja: 02 sie 2011, 08:21
Auto: LC HJ 60
Kontakt:

Re: Prośba do posiadaczy 4R z Warszawy i okolic.

Post autor: Adaś »

może moją J6 ? :mrgreen:

jak chcesz się przymierzyć ( nawet kupić ) to wal śmiało ...

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Prośba do posiadaczy 4R z Warszawy i okolic.

Post autor: czobi »

Marakeszu sie wtrace - 4R i LC60 to dwa najdalej oddalone od siebie tematy !
do pierwszego znajdziesz czesci na kazdym szrocie autko z polki "studenckiej" chociaz raczej trzeba byc stypendystą harwardu
, drugi to super unikat classic (przeczyatc ze zrozumieniem) zdecydowanie dla zamoznego obywatela a czesci drogie i nowe
- no bo zal dupe by sciska gdyby kupic na sztuke 60i naprawaic ja drutem i na krzyzakach od zuka, sensu brak
a 4R w razie czego nei szkoda do takich eksperymentow bo to fajne jezdzidlo.

– miejsca zawsze w 4R i hiluxie bedzie tak samo malo, gdyz to zwykly plaskaty tylko postawiony na ramie i duzym kole
czyli zawsze pólezaca postawa
– jak chcesz siedziec jak w prawdziwej terenowce- czyli na pozadnym kiblu i z oddechem nad glowa to inne landkruzjery
najblizej cenowo i mechanicznie starym 4Rom sa modele 70 i 90.
tak to w skrocie wyglada zebys nei musial studiowac calego forum i toyotologii nie letkiej. hough
powodzzenia 8)

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Prośba do posiadaczy 4R z Warszawy i okolic.

Post autor: Kwieczor »

ewentualnie - jak ci nie przeszkadza kombi ze ścianką grodziową - to już poniżej 40 tys da się kupić Hila z początków produkcji KUN25 - miejsca s środku hektar więcej w porównaniu z poprzednikami, części od zaj.... na allegro, ekonomia użytkowania całkiem poprawna

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Prośba do posiadaczy 4R z Warszawy i okolic.

Post autor: czobi »

KUN srun :lol: hila jak juz to MK5 szukaj trudne zadanie ale sie odwdzieczy
http://pl.wikipedia.org/wiki/Toyota_Hilux" onclick="window.open(this.href);return false;
pozniejsze roczniki - odsylam do watku "znowu zepsul mi sie moj halux mial byc niezajebliwy a sie popsiułł" :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Prośba do posiadaczy 4R z Warszawy i okolic.

Post autor: Kwieczor »

czobi pisze:KUN srun :lol: hila jak juz to MK5 szukaj trudne zadanie ale sie odwdzieczy
http://pl.wikipedia.org/wiki/Toyota_Hilux" onclick="window.open(this.href);return false;
pozniejsze roczniki - odsylam do watku "znowu zepsul mi sie moj halux mial byc niezajebliwy a sie popsiułł" :mrgreen:
No widzisz Czobi - jakoś te z 2005 i 2006 roku psują się mniej, niż te po lifcie motorka
dlaczego - nie mam pojęcia, ale sporo jeździ po strażach, budowach tych 102KM i jeżdżą długo po końcu leasingu, a te jak mój (2008) a jeszcze bardziej te po lifcie budy się psują
MK5 faktycznie jest super - tylko patrz wyżej: bardzo "kameralny" jest - czyli podsufitką czeszesz grzywkę - mnie było za ciasno...

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Prośba do posiadaczy 4R z Warszawy i okolic.

Post autor: czobi »

wszystko prawda. marakeszu i tak szuka czegos praktycznego z opcja spania z tylu wiec frytka i tak odpada,
wazne ze disco zostalo wykreslone z listy :wink:

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Prośba do posiadaczy 4R z Warszawy i okolic.

Post autor: Kwieczor »

Czy tak, czy tak - moim zdaniem najsensowniejszy wybór to forumowa 60 z Grodziska
za stosunkowo sensowne pieniądze masz super klasyka w bardzo dobrym stanie i przygotowany pod wojaże

inna kwestia, że trzeba zaskórniaki odkładać na ewentualne awaria, bo z częściami gorzej niż do 7 i hilów, ale ja jestem z tych, co auta kupują sercem nie kalkulatorem i bym się na miejscu kolegi poważnie nad białą damą zastanowił :)

Zaparka
Posty: 270
Rejestracja: 04 cze 2012, 19:17
Auto: Toyota Sienna
Kontakt:

Re: Prośba do posiadaczy 4R z Warszawy i okolic.

Post autor: Zaparka »

Juz napisal, ze nie ma kasy na biala dame.
Kupi tanie auto i uzupelni w czesciach do 50.000 na raty.

ODPOWIEDZ