Potrzebny warsztat 4x4 w okolicach Wiednia - pilne!!!

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18038
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Potrzebny warsztat 4x4 w okolicach Wiednia - pilne!!!

Post autor: kylon »

Radość Marcina z nowej zabudowy niestety była krótka. W drodze na prom do Maroka w okolicach Wiednia wybuchło coś w silniku. Słyszałem to przez telefon i nie jest dobrze. Stało się to nagle i bez wcześniejszych objawów. Marcin jest sam tylko z Martą więc nie ma kto mu pomóc nawet w holowaniu czy dłubaniu. Rozebrał pokrywę zaworów ale te wydają się być na miejscu i ok. Pasek rozrządu wykluczony bo silnik odpala tylko z mega hurgotem. Na zimnym trochę cichnie ale trzeba zajrzeć albo wysłuchać co to. Olej czysty i ciśnienie jest. Jedynym rozsądnym rozwiązaniem na tą chwilę jest diagnoza jakiegoś warsztatu 4x4 z ewentualnym holowaniem do niego. Niestety ubezpieczenia brak więc laweta z Toyoty w Wiedniu odpada ze względów finansowych.
Auto to HZJ75 więc i laweciarz musi być większy.

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Potrzebny warsztat 4x4 w okolicach Wiednia - pilne!!!

Post autor: czobi »

:| piatek wieczorem... slaby termin wszyscy kumple pija nie odbieraja.(Lukasik to szwajcaria ale moze on zaszwargota i pomoze Kylones hmm?) znalazlem takie, banalne ale zawsze cos na poczatek

http://www.wien.city-map.at/01010006/autoholowanie" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.wien.city-map.at/01010006/sa ... -pojazdowa" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18038
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Potrzebny warsztat 4x4 w okolicach Wiednia - pilne!!!

Post autor: kylon »

Na razie grzebiemy w silniku wirtualnie czyli ja przy telefonie, a Marcin z książką w ręku i kluczami.

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Potrzebny warsztat 4x4 w okolicach Wiednia - pilne!!!

Post autor: czobi »

ze tez w jakims normalnym szuszfolskim syfie mu sie nie zesral, byloby o niebo latwiej
:evil: srodek poganskiej eurodoopy hansa jurgena, drozyzna w euro, ordnung, autowerkstatt szajse...
trzymam kciuki!

Awatar użytkownika
stopa
Posty: 532
Rejestracja: 10 gru 2009, 13:15
Auto: HZJ 73 '93
Kontakt:

Re: Potrzebny warsztat 4x4 w okolicach Wiednia - pilne!!!

Post autor: stopa »

kylon pisze:Rozebrał pokrywę zaworów ale te wydają się być na miejscu i ok. Pasek rozrządu wykluczony bo silnik odpala tylko z mega hurgotem. Na zimnym trochę cichnie ale trzeba zajrzeć albo wysłuchać co to. Olej czysty i ciśnienie jest.

A przypadkiem nie przestawil sie pasek? Kiedys takie cos widzialem w patrolu - przeskoczyl o 2 zeby - jechac jechal ale okrutny rumor i brak mocy. Pozytywne jest to ze nie rozwalilo glowicy - po ustawieniu paska wszystko bylo oki! :)

BigU
Posty: 1016
Rejestracja: 19 paź 2008, 16:12
Kontakt:

Re: Potrzebny warsztat 4x4 w okolicach Wiednia - pilne!!!

Post autor: BigU »

Kameleon może masz do tego naszego kolegi Waldka z Wiednia telefon co serwisuje się u nas !?? bo ja nie mogę odpalić iphona :twisted:


jeśli jest na miejscu to pomoże na 100%

Kameleon

Re: Potrzebny warsztat 4x4 w okolicach Wiednia - pilne!!!

Post autor: Kameleon »

BigU pisze:Kameleon może masz do tego naszego kolegi Waldka z Wiednia
Nie zapisałem :oops:


misiekG
Klubowicz
Posty: 702
Rejestracja: 06 sty 2009, 22:38
Auto: HDJ100, LC200 V8
Kontakt:

Re: Potrzebny warsztat 4x4 w okolicach Wiednia - pilne!!!

Post autor: misiekG »

BigU pisze:no to lipa :)
przepraszam , że się wtrące ale w tej sytuazcji smile jest nie na miejscu i szkoda postów, chłop stoi w Wiedniu, prom nie zaczeka na niego i lipa dopiero będzie. Kylon ile on czasu ma na dotarcie do promu, jeżeli ma czas odezwij się rano, znam chłopaków od busów wożących ludzi do wiednia, może mają jakieś warsztaty na miejscu. :cry:

BigU
Posty: 1016
Rejestracja: 19 paź 2008, 16:12
Kontakt:

Re: Potrzebny warsztat 4x4 w okolicach Wiednia - pilne!!!

Post autor: BigU »

misiekG pisze:
BigU pisze:no to lipa :)
przepraszam , że się wtrące ale w tej sytuazcji smile jest nie na miejscu i szkoda postów, chłop stoi w Wiedniu, prom nie zaczeka na niego i lipa dopiero będzie. Kylon ile on czasu ma na dotarcie do promu, jeżeli ma czas odezwij się rano, znam chłopaków od busów wożących ludzi do wiednia, może mają jakieś warsztaty na miejscu. :cry:
ty kolego widzisz różnicę!? tak wygląda śmiech :D bo dla mnie to nie to samo :)

i walczę z odzyskaniem nr.telefonu, bo wiem że jak znajdę to Waldek da radę.

i dobrze że przeprosiłeś na początku.

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: Potrzebny warsztat 4x4 w okolicach Wiednia - pilne!!!

Post autor: Pyrka »

Tutaj jest austriackie forum użytkowników 4x4 - http://gelaendewagen.at/forum/ - jeśli ktoś włada językiem Goethego, być może będą potrafili coś pomóc. Ja niestety po niemiecku ni...

misiekG
Klubowicz
Posty: 702
Rejestracja: 06 sty 2009, 22:38
Auto: HDJ100, LC200 V8
Kontakt:

Re: Potrzebny warsztat 4x4 w okolicach Wiednia - pilne!!!

Post autor: misiekG »

Bigu, k...a nie kłócmy się już co jest uśmiechem a co nie, nieważne. Nie o to chodzi, starajmy się chłopakowi pomóc na ile możemy ok. Kylon dzwoń rano jeśli jest czas.

BigU
Posty: 1016
Rejestracja: 19 paź 2008, 16:12
Kontakt:

Re: Potrzebny warsztat 4x4 w okolicach Wiednia - pilne!!!

Post autor: BigU »

misiekG pisze:Bigu, k...a nie kłócmy się już co jest uśmiechem a co nie, nieważne. Nie o to chodzi, starajmy się chłopakowi pomóc na ile możemy ok. Kylon dzwoń rano jeśli jest czas.
to ty dobieraj słowa!


a w temacie pomoc, poddaję się ! obudziłem 4 ludzi co mogli by mieć do Waldka nr. i nadal lipa.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18038
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Potrzebny warsztat 4x4 w okolicach Wiednia - pilne!!!

Post autor: kylon »

Ciul z promem. Dojedzie sobie na kołach w jedną mańkę o ile coś się ruszy. Miał w nocy sprawdzać pasek. Jak to zrobić ma dokładne instrukcje.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18038
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Potrzebny warsztat 4x4 w okolicach Wiednia - pilne!!!

Post autor: kylon »

Marcin jedzie dalej :!: :!: :!: - jest w okolicach Villach :wink:. Na prom nie zdąży ale może coś innego złapie.

ODPOWIEDZ