Kradna Toyki !!!!

Moderator: luk4s7

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Kradna Toyki !!!!

Post autor: MaxLux »

http://www.rajdy4x4.pl/index.php/ida/10/

Uwaga na wszystkie "okazyjne" czesci (po slasku taile) :evil:

drako
Posty: 664
Rejestracja: 07 kwie 2008, 20:32
Auto: hdj80,wili,Lapl
Kontakt:

Re: Kradna Toyki !!!!

Post autor: drako »

niestety .
Ale do kiedy bedziemy kupowac uzywane czesci na allegro czy na gieldach auta beda znikac. Do kiedy beda ogloszenia o kupnie skupowaniu aut na czesci ... beda znikac.
niestety malo kogo stac na kupowanie np. polosiek, dyfrow czy reduktorow w serwisach
Niegdy nie wiadomo czy te niby legalne zrodla z rozbitkow, anglikow itd. nie maja zaplacza w jakies dziuplach :roll:

Awatar użytkownika
radomada
Klubowicz
Posty: 469
Rejestracja: 06 lut 2009, 13:14
Auto: FJ40
Kontakt:

Re: Kradna Toyki !!!!

Post autor: radomada »

Mojemu synowi ukradli miesiąc temu nowego L200, już po tygodniu na allegro ukazały się części z jego samochodu.Oczywiście policja na wyraźnie prosbę namierzyła szrot pod Wołominem ale znaleziono już tylko kupę jego cześci.Okazyjnie kupowane części na allegro zawsze niesie ze sobą ryzyko kupowania od złodzieja.
Jak walczyć z tym-dokumentujmy fotograficznie nasze samopchody i śledzmy allegro tylko w ten sposób można z tym walczyć.Policja w tym procederze nam nie pomoże.Oni najchętniej umarzają sprawy i wystawiają kwity do ubezpieczycieli.Dla nich to problem,długie dochodzenia,przesłuchiwanie świadków.
Walczmy z tym procederem :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: Kradna Toyki !!!!

Post autor: Kwiatec »

jedna tyoka wiosny nie czyni.... jak narazie mało powtarzają się informacje o zaginięciach toyek..oby tendencje nie wzrastały...

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: Kradna Toyki !!!!

Post autor: LEX »

A ja przy okazji zachęcam do robienia własnych patentów na odcięcie zapłonu, pompy paliwa itd...

Alarmy nie mają znaczenia bo złodzieje mają ich dokumentację techniczną

Klucze tym bardziej nie mają znaczenia, bo wystarczy mocny śrubokręt na uporanie się ze stacyjką.

Nie ma ratunku przed kradzieżą z lawetą, ale takie 'akcje' są rzadkie i dotyczą najczęściej bardzo drogich samochodów.

Nie zostawiajmy kluczyków w domu, gdy gdzieś pieszo wychodzimy, bo najczęściej złodzieje włamują się do domu, biorą kluczyki ze stolika i sobie odjeżdżają.

A więc bierzmy się za patenty-samoróbki. Ja teraz mam tak, że nawet jak komuś oddam kluczyki, to trudno będzie samochód odpalić. Mam też własną blokadę elektryki

Awatar użytkownika
GrzegorzM
Posty: 180
Rejestracja: 24 lut 2008, 19:33
Auto: FZJ 80
Kontakt:

Re: Kradna Toyki !!!!

Post autor: GrzegorzM »

Zabezpieczenia wlasne - jak najbardziej tak.
Tylko jedna uwaga - jesli uzywamy auta wyprawowo, zbyt skomplikowane immo na pompie, zaplonie itp moze byc grozne w przypadku jakiejkolwiek awarii, nawet wyczerpania akumulatora. Bylem swiadkiem czegos takiego, jakies male 8 tys km od domu :mrgreen:

Czyli wszystko z glową.

pablo200
Posty: 495
Rejestracja: 27 kwie 2009, 19:22
Auto: B6 4M
KZJ 95
Kontakt:

Re: Kradna Toyki !!!!

Post autor: pablo200 »

Jezeli ktoś będzie chcial zakoscić to i tak zakosi. Nawet przystawiając wam giwere do głowy :lol: :lol: Zgadzam się z Kwiatciem, jedna toya plagi nie czyni.

Awatar użytkownika
lucjan
Posty: 605
Rejestracja: 28 cze 2009, 23:48
Auto: HDJ100
Kontakt:

Re: Kradna Toyki !!!!

Post autor: lucjan »

ja dla spokoju zamontowałem GPS'a i teraz ci z monitoringu dzwonią przy każdym spadku zasilania nawet
nie mówiąc o załączeniu alarmu
permanentny spokój za 80 zeta w miesiącu :D
ps
jak siedzę w biurze, to mogę sobie zerknąć w necie czy stoi jeszcze setuchna na parkingu i nawet jakie ma obecnie napięcie

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: Kradna Toyki !!!!

Post autor: Kwiatec »

powiem wam ze gps to fajna teraz sprawa. mamy w samochodach cięzarowych pomontowane i w osobówkach. pokazuje pozycje prędkość, i ilość paliwa i kiprowania. można do tych modułów podpiąć co się chce. np czy otwarte są drzwi samochodu. cena montażu to ok 1200zł a abonament miesięczny to 65zł
myślę nad założeniem sobie do miśka :mrgreen:

Awatar użytkownika
lucjan
Posty: 605
Rejestracja: 28 cze 2009, 23:48
Auto: HDJ100
Kontakt:

Re: Kradna Toyki !!!!

Post autor: lucjan »

dla niezdecydowanych stanowczo polecam
ja jestem bardzo zadowolony
co prawda żona nie jeździ moją, ale gdyby nawet to wiem o trasie wszystko :wink:

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: Kradna Toyki !!!!

Post autor: LEX »

GrzegorzM pisze:Zabezpieczenia wlasne - jak najbardziej tak.
Tylko jedna uwaga - jesli uzywamy auta wyprawowo, zbyt skomplikowane immo na pompie, zaplonie itp moze byc grozne w przypadku jakiejkolwiek awarii, nawet wyczerpania akumulatora. Bylem swiadkiem czegos takiego, jakies male 8 tys km od domu :mrgreen:

Czyli wszystko z glową.

Ukryty przełącznik odłączający jakiś obwód w samochodzie (zapłon, ECU, pompa itd.) nie pobiera prądu. Tylko zlitujcie się i nie montujcie pod kolumną kierownicy :-)

Bartek 4.7
Posty: 181
Rejestracja: 27 sie 2007, 12:42
Auto: Hilux D-4D
Kontakt:

Re: Kradna Toyki !!!!

Post autor: Bartek 4.7 »

Kwiatec pisze:powiem wam ze gps to fajna teraz sprawa. mamy w samochodach cięzarowych pomontowane i w osobówkach. pokazuje pozycje prędkość, i ilość paliwa i kiprowania. można do tych modułów podpiąć co się chce. np czy otwarte są drzwi samochodu. cena montażu to ok 1200zł a abonament miesięczny to 65zł
myślę nad założeniem sobie do miśka :mrgreen:
Jeśli można to rzuć na priva adres do tej firmy.

Dzięki

Awatar użytkownika
lucjan
Posty: 605
Rejestracja: 28 cze 2009, 23:48
Auto: HDJ100
Kontakt:

Re: Kradna Toyki !!!!

Post autor: lucjan »


Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: Kradna Toyki !!!!

Post autor: Kwiatec »

my mamy tu: http://www.mobitel.com.pl/ można dostać na 1 tydzień na testy urządzonko i popatrzeć co robi. tylko to testowe pokazuje lokalizacje. jest wpinane pod zapalniczkę
aha i to urządzenie jest fajniejsze od tych z monitoringu gdyz oni widzą tylko daną lokalizacje pojazu i były przypadki schowania samochodzów przez złodzieji w ołowianych kontenerach i dupa. a to urządzenie zapisuje traskę i można zobaczyć w którym miejscu auto znikło... chyba ze wsadzili do kontenera na tirze i pojechali :mrgreen:

ale zabawka przednia i bardzo dokładna dla chetnych mogę przy okazji zaprezentować co i jak

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: Kradna Toyki !!!!

Post autor: Kwiatec »

lucjan pisze:dla niezdecydowanych stanowczo polecam
ja jestem bardzo zadowolony
co prawda żona nie jeździ moją, ale gdyby nawet to wiem o trasie wszystko :wink:
mojej żonie też kiedyś zostawiłem moją służbówkę na weekendzik a po powrocie kazałem jej pokazać co sobie zakupiła w tym i w tamtym sklepie :mrgreen: była w szoku że ja śledzę jak miałem na działce być :mrgreen: teraz jest czujan :mrgreen:

fajna opcja tego giepsa jest że jak nasz kierowca błądzi dzwoni do biura my się logujemy i mówimy mu gdzie i jak ma pojechać :oops:

ODPOWIEDZ