2x więcej fotoradarów - co o tym myślicie?

Moderator: luk4s7

Artur_Wacko
Posty: 6
Rejestracja: 01 gru 2018, 16:44

Re: 2x więcej fotoradarów - co o tym myślicie?

Post autor: Artur_Wacko »

Nie każdy ma powiązania z niebem Jezusie...
Niektórzy nie zaryzykują:d

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: 2x więcej fotoradarów - co o tym myślicie?

Post autor: kylon »

Powinni dobrać się do dupy Januszom w Skodach i Pasatach. To oni zazwyczaj zapierdalają i popędzają aby im zjechać. Jaśnie Pan sprzedawca jedzie albo korpo ludek. Antena 3 metry na dachu i opór decha.
Wczoraj wracałem z Lipska. Zmęczyła mnie dopiero jazda w Polsce.

marlu
Posty: 130
Rejestracja: 05 cze 2016, 09:26
Auto: VZJ95
UZJ100
Fzj 80
Kontakt:

Re: 2x więcej fotoradarów - co o tym myślicie?

Post autor: marlu »

Na wyspach kamery są na każdym kroku fotoradary również to istne królestwo wielkiego brata . Czy nam się podoba czy nie trzeba o tym pamiętać . Ryzyko kary za wszelkie wykroczenia drogowe jest wysokie . Dla przykładu za przekroczenie prędkości 2 ,3 mph grozi mandat 100£ i trzy punkty karne , przy 6 punktach karnych zaczynają się problemy ze znalezienie pracy o wzwyżce za ubezpieczenie nie wspomnę . Przed punktami można się uchronić wybierając opcję szkolenia z zasad ruchu drogowego , ale takie szkolenie kosztuję 90 £ i konieczność poświęcenie 6-7 godzin . Z takiej alternatywy można skorzystać tylko raz , następnym razem punkty bankowo . Świadomość ryzyka skutkuję , zdecydowana większość kierowców jeździ przepisowo jak jest ograniczenie do 50 mph to jadą o zgrozo 45 ! Ciśnie się na usta " jak żyć " okazuję się że jednak można trzeba poprostu jeździć przepisowo , choć nie jest łatwo mając wrodzoną wadę ciężkiej prawej nogi

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2506
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: 2x więcej fotoradarów - co o tym myślicie?

Post autor: kpeugeot »

a ja słyszałem ze na wyspach większość ograniczeń jedzie się plus 10

Awatar użytkownika
Zibi
Posty: 658
Rejestracja: 02 lis 2008, 11:16
Auto: By?o BJ73, 2xHDJ80 XTR 3", HDJ80
jest LC100, HDJ80, rajd?wka Escape, zmota Escape
Kontakt:

Re: 2x więcej fotoradarów - co o tym myślicie?

Post autor: Zibi »

w pl w przypadku fotoradarów jedzie się +10 bo taka jest dokładność zapisana w instrukcji. Ale w przypadku suszarki już takiej tolerancji nie ma.

Artur_Wacko
Posty: 6
Rejestracja: 01 gru 2018, 16:44

Re: 2x więcej fotoradarów - co o tym myślicie?

Post autor: Artur_Wacko »

kpeugeot pisze:a ja słyszałem ze na wyspach większość ograniczeń jedzie się plus 10
Zdecydowanie to nie prawda. Praktycznie wszyscy jeżdżą zgodnie z przepisami. Rzadko zdarza sie, że ktoś przekracza prędkość. Jak coś to głównie lokalni którzy wiedza gdzie mogą

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2506
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: 2x więcej fotoradarów - co o tym myślicie?

Post autor: kpeugeot »

a strzelili cie kiedys i zatrzymali jadac 59 na ograniczeniu do 50 ?

to tak jak z radiowozem - jak jada 40km/h i ich nie wyprzedzasz tzn ze coś masz za uszami

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2506
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: 2x więcej fotoradarów - co o tym myślicie?

Post autor: kpeugeot »

Artur_Wacko pisze:
kpeugeot pisze:a ja słyszałem ze na wyspach większość ograniczeń jedzie się plus 10
Zdecydowanie to nie prawda. Praktycznie wszyscy jeżdżą zgodnie z przepisami. Rzadko zdarza sie, że ktoś przekracza prędkość. Jak coś to głównie lokalni którzy wiedza gdzie mogą

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
jakoś na autostradach ja potulnie według ograniczenia a prawy pas mnie mocno często wyprzedzał

Artur_Wacko
Posty: 6
Rejestracja: 01 gru 2018, 16:44

Re: 2x więcej fotoradarów - co o tym myślicie?

Post autor: Artur_Wacko »

kpeugeot pisze:
Artur_Wacko pisze:
kpeugeot pisze:a ja słyszałem ze na wyspach większość ograniczeń jedzie się plus 10
Zdecydowanie to nie prawda. Praktycznie wszyscy jeżdżą zgodnie z przepisami. Rzadko zdarza sie, że ktoś przekracza prędkość. Jak coś to głównie lokalni którzy wiedza gdzie mogą

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
jakoś na autostradach ja potulnie według ograniczenia a prawy pas mnie mocno często wyprzedzał
To ja od 5 lat mieszkam w innej Anglii.
Zdarzają się czasem jadący więcej ale to może góra z 5% a w pl pewnie ze 30%?

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

marlu
Posty: 130
Rejestracja: 05 cze 2016, 09:26
Auto: VZJ95
UZJ100
Fzj 80
Kontakt:

Re: 2x więcej fotoradarów - co o tym myślicie?

Post autor: marlu »

Na autostradach prędkość max. to 70 mph i tu faktycznie zdarza się że ktoś jedzie szybciej ale mówimy tu o ograniczeniach zarówno na autostradach jak i lokalnych jak jest 50 czy 30 to wszczyscy za wyjątkiem tirów jadą znacznie wolniej . Ela na mnie się wzbogaciła już dwa razy właśnie za 53 na 50 mph . Nie ma przebacz .

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: 2x więcej fotoradarów - co o tym myślicie?

Post autor: Cruiser »

Ja ze swojej strony mogę tylko powiedzieć, że fotoradary to do d..... się nadają.
Ruch najbardziej spowalniają odcinki pomiarowe i „hopki”, przy czym te drugie zamiast pomagać, tylko szkodzą. Zarówno kierowcom jak i mieszkańcom.
Często jeżdżę przez Lubin i 98% kierowców na odcinkowym jedzie przepisowo.
Na mojej codziennej drodze do miasta zamontowali ostatnio słownie „dwadzieścia cztery” hopki.
Jeżeli jadę LC czy Hilem to jeszcze pół biedy. Dzieci rano tylko mają mdłości, czasem rzygają a spalanie wzrasta od hamowania i przyśpieszania.
Jak jadę Nissanem, to te pierd.... Mount Everesty urzędniczych wyżyn intelektualnych rysują mi podwozie nawet przy 0,5km/h na godzinę. Wkurw jest później duży ale staram się nad tym panować, mieszkańcy przyległych domów słyszą jednak ryk wydechu podczas rozpędzania na 1 biegu i zastanawiam się, czy tak naprawdę o to im chodziło? Wysepki na terenie wioski (jak w Niemczech) moim zdaniem byłyby lepsze.

Nie jestem grzesznikiem prędkości w Polsce. Moje konto jest czyste od wielu, wielu lat. Jak chcę pocisnąć 250km/h, robię to na autostradach w Niemczech. Nie nawidzę jednak stawiania szykan na każdej nowej drodze. Normalnie drugi Meksyk. Tam są w dodatku nieoznakowane i nie zapomnę jak szybowałem Wranglerem w jednej z wiosek.

Fotoradary zmieniają tylko ruch na krótkim odcinku. Kto nie zna terenu i tak w nie wpada i jest golony. A może właśnie o to chodzi?

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: 2x więcej fotoradarów - co o tym myślicie?

Post autor: luk4s7 »

Hopy mnie też wk...ają. Po to robi się równe i gładkie drogi (aby jechało się przyjemnie) żeby to zaraz psuć hopkami? Serio?

Z drugiej zaś strony rozumiem że jak jest droga osiedlowa oznaczona "strefa zamieszkania" to nikt tam za nic nie będzie jechał przepisowych 20km/h. Jak więc to wymusić? Wszędzie się nie da zrobić odcinkowych pomiarów. Jasne że szykany lepsze ale chyba mniej bezpieczne. Bo to zwykle albo betonowy klomb i jak ktoś w niego pier*lnie to masakra, albo wysepka z pastikowym znakiem który trzeba wymieniać co tydzień. A jak ktoś jednak w ostatniej chwili go spróbuje ominąć to rów albo drzewa stojące obok zbliżają się w ułamku sekund...

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2506
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: 2x więcej fotoradarów - co o tym myślicie?

Post autor: kpeugeot »

robi sie podwyższenie drogi na tym odcinku, we Francji działa nawet jadą lj78 nie byłem w stanie szybciej najeżdżać na te podwyższenia bo bym w kosmos odleciał, podwyższenie o około 40-50 cm

sasza
Posty: 61
Rejestracja: 16 sty 2016, 15:57
Auto: LJ70
Kontakt:

Re: 2x więcej fotoradarów - co o tym myślicie?

Post autor: sasza »

Wielu kierowców pewnie zniosłoby z godnością wiele ograniczeń, gdyby mieli poczucie, że to jest robione z głową
i z myślą o bezpieczeństwie. Jak dla mnie wielki żółty radar przy szkole jest całkowicie OK.
Natomiast do szału mnie doprowadza chaos w oznakowaniu. Panowie budowlańcy postawią sobie "tymczasowo"
ograniczenie do 30-tu, które potem zostaje, bo komu się chce to usuwać.
Kierowcom ręce opadają i włącza się tryb "ja lepiej wiem ile tu można jechać".

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: 2x więcej fotoradarów - co o tym myślicie?

Post autor: rolkos »

Hopki OK, ale na drodze gdzie jest dozwolone 20 km/h. Napewno nie zadziała to tam gdzie jest ograniczenie do 50 km/h. Wzniesienie może nie takie głupie, chociaż koło mnie są już wysepki i ludzie nie zwalniają, po prostu co tydzień trzeba wymieniać/naprawiać znaki na wysepce bo po każdym weekendzie są ścięte.

ODPOWIEDZ