Czy zna ktoś produkty firmy Ocean Cross?

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
krystusg
Posty: 246
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:11

Re: Czy zna ktoś produkty firmy Ocean Cross?

Post autor: krystusg »

THX sklep ten mam akurat pod domem także dziś kupię.
A pytanie nr 2 ktoś zna odp.?
jak można zamontować takowe zadaszenie
http://www.wyprawa4x4.pl/zadaszenie-arb-2500-mm.html
Nie posiadam bagażnika w 120 tylko relingi. Pewnie ktoś już coś takiego kombinował? Widziałem również boczne ścianki tylko do innego modelu dopinane na zamek ciekawe czy do tego mojego z linka powyżej takie coś występuje?

Awatar użytkownika
krystusg
Posty: 246
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:11

Re: Czy zna ktoś produkty firmy Ocean Cross?

Post autor: krystusg »

rolkos pisze:Impregnat kupisz w sklepie sportowym np. Decathlon.

Paweł
Dzięki za pomysł z impregnatem. Daliśmy radę i impregnat spisał się na medal! 100 procent szczelności.
Namiot mimo wieku też dał radę tylko człowiek starszy i już wygody lubi więc rozglądam się za dużym rodzinnym namiotem.
W takim którym można stanąć
:lol:

maniaksqad
Posty: 1
Rejestracja: 26 lip 2018, 15:00

Czy zna ktoś produkty firmy Ocean Cross?

Post autor: maniaksqad »

krystusg pisze:THX sklep ten mam akurat pod domem także dziś kupię.
A pytanie nr 2 ktoś zna odp.?
jak można zamontować takowe zadaszenie
http://www.wyprawa4x4.pl/zadaszenie-arb-2500-mm.html
Nie posiadam bagażnika w 120 tylko relingi. Pewnie ktoś już coś takiego kombinował? Widziałem również boczne ścianki tylko do innego modelu dopinane na zamek ciekawe czy do tego mojego z linka powyżej takie coś występuje?
Jeśli masz tylko relingi to przykładowy namiot <ciach> przystosowany do relingów kupisz z podlinkowanej strony. Sam posiadam i namiot stoi i wygląda jak należy.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Czy zna ktoś produkty firmy Ocean Cross?

Post autor: luk4s7 »

Pierwsze ostrzeżenie - wpadasz na forum i do razu reklama. Przynajmniej na temat więc nie banuje od razu. Drugiego jednak nie będzie...

karek
Posty: 2
Rejestracja: 25 mar 2019, 13:23

Re: Czy zna ktoś produkty firmy Ocean Cross?

Post autor: karek »

witam Panie i Panowie,

Czy ktoś już korzysta z produktów ocean cross i jest w stanie się wypowiedzieć na ich temat ?

pozdrawiam

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Czy zna ktoś produkty firmy Ocean Cross?

Post autor: kylon »

Templar chyba ma i nawet coś opisywał w temacie o swoim Hilu.

kokos
Posty: 90
Rejestracja: 08 kwie 2018, 09:04

Re: Czy zna ktoś produkty firmy Ocean Cross?

Post autor: kokos »

Ja zamówiłem namiot. Znajomy ma - jest zadowolony. Dużym plusem jest dostępność wszystkich części zamiennych oraz serwis.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

karek
Posty: 2
Rejestracja: 25 mar 2019, 13:23

Re: Czy zna ktoś produkty firmy Ocean Cross?

Post autor: karek »

kylon pisze:Templar chyba ma i nawet coś opisywał w temacie o swoim Hilu.
Dzięki kolego, znalazłem opis namiotu oraz wszystkich innych tematów które mnie interesowały, jak by ktoś jeszcze szukał to:

http://tlc.org.pl/viewtopic.php?f=35&t= ... &start=420

Awatar użytkownika
Templar
Posty: 989
Rejestracja: 18 lip 2012, 13:08
Auto: Hilux 2011 3.0
Kontakt:

Re: Czy zna ktoś produkty firmy Ocean Cross?

Post autor: Templar »

Wrażenie z użytkowania na stronie 30.
Zacząłem naprawiać to co mi się nie podoba i nie wiem czy mi się chce dalej... Chyba sobie ten namiot w przyszłym sezonie odpuszczę i kupie I- Kampera.
Jako koronny argument napiszę że wpadł do mnie użytkownik Cool, który chciał OC zakupić dla siebie i po szybkiej prezentacji wykonania produktu i ergonomii uzycia, został szczęśliwym posiadaczem I-kampera :D
Można by napisać że dobre bo tanie, ale wcale tanie nie jest. Jak już wydajemy kilka koła na namiot, to lepiej dołożyć jeszcze kilka i mieć naprawdę fajny produkt na lata a nie barachło.
Zastosowanie dla takiej bryły i wykonania jak OC widzę jedynie dla bardzo starych aut, które i tak nie mają żadnej sylwetki aerodynamicznej, jeżdżą max 80km/h a ogólna wartość auta nie przekracza 10k PLN.

Awatar użytkownika
Templar
Posty: 989
Rejestracja: 18 lip 2012, 13:08
Auto: Hilux 2011 3.0
Kontakt:

Re: Czy zna ktoś produkty firmy Ocean Cross?

Post autor: Templar »

Update- właśnie otworzyłem namiot.
Spleśniał.
Kiedy go zamykałem był suchy. Wilgotność powietrza była wysoka, ale materiał nie był mokry. Najwięcej pleśni pojawiło się pod tropikiem- pewnie tam następowała kondensacja.
I teraz pytanie- czy tak powinno to wyglądać? Bo zdaje się że materiał powinien być impregnowany przeciwko temu. Rozumiem że wszystko da się zniszczyć i nie oczekuje cudów, ale tu mi się wydaje że za mało się przyłożyłem. Jeśli namiot wymaga po każdym wyjeździe demontażu i specjalnego suszenia w garażu, dość mocno utrudnia to eksploatacje.

jezus
Posty: 1807
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: Czy zna ktoś produkty firmy Ocean Cross?

Post autor: jezus »

Dlatego uważam że box jest lepszy. Są duże boxy i z pewnością bardziej aerodynamiczne niż te szmaciaki z plandeką .

Awatar użytkownika
Zibi
Posty: 658
Rejestracja: 02 lis 2008, 11:16
Auto: By?o BJ73, 2xHDJ80 XTR 3", HDJ80
jest LC100, HDJ80, rajd?wka Escape, zmota Escape
Kontakt:

Re: Czy zna ktoś produkty firmy Ocean Cross?

Post autor: Zibi »

11 lat jeżdzę ze szmaciakiem. Obecny - zaliczył u mnie 5 sezonów. Nie raz i nie dwa był składowany przez tygodnie złożony mokry. O Tym, ze mokry składam po nocy nawet nie warto wspominać bo to codziennośc na wyjeżdzie. Nigdy nie zapleśniał. A skłądowany jest w blaszaku. Nieogrzewanym.
Teraz z uwagi na ograniczenie ruchów leci na dach escape vario - nie muszę się tak gimnastykować aby zwinąć majdan.

CooL
Posty: 119
Rejestracja: 20 gru 2016, 12:40

Re: Czy zna ktoś produkty firmy Ocean Cross?

Post autor: CooL »

Templar pisze:Update- właśnie otworzyłem namiot.
Spleśniał.
Na grupie iKamper pojawił się post, czy ludzie używają "Silica Gel" . Może to jest rozwiązanie na pleśniejące namioty ? ;-)

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Zibi
Posty: 658
Rejestracja: 02 lis 2008, 11:16
Auto: By?o BJ73, 2xHDJ80 XTR 3", HDJ80
jest LC100, HDJ80, rajd?wka Escape, zmota Escape
Kontakt:

Re: Czy zna ktoś produkty firmy Ocean Cross?

Post autor: Zibi »

czyli zwykły pochłaniacz wilgoci. Na namiot musialby mieć chyba z 3 kg aby dobrze zadziałał.

Awatar użytkownika
Templar
Posty: 989
Rejestracja: 18 lip 2012, 13:08
Auto: Hilux 2011 3.0
Kontakt:

Re: Czy zna ktoś produkty firmy Ocean Cross?

Post autor: Templar »

Ja na razie, na szybko, pozbyłem się cholerstwa przy pomocy rozcieńczonego octu.
Jak bym wiedział że nie jest fabrycznie zaimpregnowany, to bym coś w marynistycznym kupił.
Na szybko znalazłem taki impregnat:
https://raksa.com.pl/impregnat-do-tkani ... 54082.html
Wrzucenie do bocznych kieszeni 3 kilogramów pochłaniaczy wilgoci może nie być wcale tak głupim pomysłem :) Pakują je akurat w kilogramowe opakowania, do użytku samochodowego. Ostatnio walczyłem przy ich pomocy z parującymi szybami w hiluxie.

ODPOWIEDZ