co w teren?

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
raymund60
Posty: 79
Rejestracja: 08 mar 2013, 11:04
Auto: TLC 150 prado. R 1200 GS.
Kontakt:

co w teren?

Post autor: raymund60 »

panie i panowie,- no przyszedł taki czas ze odstawiam motocykl enduro i przesiadam sie na 4 koła. co prawda jeżdżę już od dawna lc 120 ale tylko po asfaltach , czasami zjeżdżając na lekki teren. po ostatnim rajdzie organizowanym w moim mieście przez grupe zapaleńców off-roadu http://www.turek.net.pl/telewizja/10568 ... d-4x4-trwa" onclick="window.open(this.href);return false; zachorowałem na tą chorobę. wszystko było by ok , gdyby nie to ze jestem fanem marki toyota i dobrze było by pojezdzic takim samochodem extremalnie. co polecacie, by stanąc w szranki z range rover discowery? czy seria 70 w krótkiej budzie moze spokojnie nawiazac walke z w/w ?. jak ma się wytrzymałość 70 w terenie. ktos z Was używa. jak z dostępnością części na rynku wtórnym. a moze polecacie inny model. mam budżet na zakup w wysokości 25 kpln i rozterki co kupić?

flor
Posty: 66
Rejestracja: 03 paź 2013, 21:02
Auto: LR DEF 100" V8 4,0 :) HDJ 100 ju? jest :) a misiek szuka pana ;)
Kontakt:

Re: co w teren?

Post autor: flor »

raymund60 pisze:jestem fanem marki toyota i dobrze było by pojezdzic takim samochodem extremalnie. co polecacie, by stanąc w szranki z range rover discowery?
Dyskoteka ekstremalnie :?: to chyba ci chodzi o awaryjność :mrgreen:

Awatar użytkownika
raymund60
Posty: 79
Rejestracja: 08 mar 2013, 11:04
Auto: TLC 150 prado. R 1200 GS.
Kontakt:

Re: co w teren?

Post autor: raymund60 »

pisząc o land roverze miałem na mysli disco I 300

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: co w teren?

Post autor: Addams »

Najsłabszym punktem w disco są mosty, żeby nim jeździć "ekstremalnie" trzeba kupę forsy wpakować w ich bebechy. W LJ70 mosty może nie są pancerne, ale o klasę lepsze, w KZJ są już masywniejsze przeguby, a w HZJ i J4 kłopoty z mostami nie występują :wink:
Do toyot masz oryginalne wyjścia mocy na kołach zębatych, PTO w LR to jakaś pomyłka z łańcuchem od WSKi. To gdybyś chciał ekstremalnie z wyciągarką mechaniczną. Najlepiej kup za 20 tys jakieś HZJ albo LJ (KZJ raczej będzie droższa) i zacznij jeździć na takie właśnie pojazdówki jak w linku, po roku już będziesz wiedział czego potrzebujesz, a co jest wyrzucaniem pieniędzy.

flor
Posty: 66
Rejestracja: 03 paź 2013, 21:02
Auto: LR DEF 100" V8 4,0 :) HDJ 100 ju? jest :) a misiek szuka pana ;)
Kontakt:

Re: co w teren?

Post autor: flor »

Addams pisze: Do toyot masz oryginalne wyjścia mocy na kołach zębatych, PTO w LR to jakaś pomyłka z łańcuchem od WSKi.
do lr też są niezniszczalne PTO tylko nie z Serii :mrgreen: a trzeba brać MD :!: a poza tym nawet super HD wzmacniane elementy za kupę kasy do mostów nie wytrzymują za wiele :twisted:

flor
Posty: 66
Rejestracja: 03 paź 2013, 21:02
Auto: LR DEF 100" V8 4,0 :) HDJ 100 ju? jest :) a misiek szuka pana ;)
Kontakt:

Re: co w teren?

Post autor: flor »

raymund60 pisze:pisząc o land roverze miałem na mysli disco I 300
tak się domyślałem :mrgreen: i podtrzymuję że jedynym ekstremalnym aspektem posiadania takowej jest jej awaryjność :!:

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: co w teren?

Post autor: Addams »

A MDto jeszcze istnieje :?:

Awatar użytkownika
raymund60
Posty: 79
Rejestracja: 08 mar 2013, 11:04
Auto: TLC 150 prado. R 1200 GS.
Kontakt:

Re: co w teren?

Post autor: raymund60 »

@ Addams-, panie kolego, mam do pana blisko, chętnie pogadał bym w realu o ile ma pan czas i chęci. przyznam się ze pański opis to dla mnie czarna dziura w kosmosie, bo tak po prawdzie nie znam do końca mechanizmów dyferencjałów i blokad mostów oraz systemów przeniesienia napędów. jesli nie będzie dla pana problemem to proszę o nr fonu przez PW lub esemesem na nr 6zero1981116. zadzwonię i spokojnie pogadamy.

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: co w teren?

Post autor: Addams »

Raymund, bardzo chętnie, nie czuję się co prawda znawcą w kwestiach mechaniczno-technicznych, jest tu wielu mocniejszych ode mnie, ale jakieś tam pojęcie mam :wink:
We wtorek o 8 rano mam spotkanie w Turku w kopalni, potem możemy się spotkać na jakiejś kawie jeśli dasz radę :D

Awatar użytkownika
raymund60
Posty: 79
Rejestracja: 08 mar 2013, 11:04
Auto: TLC 150 prado. R 1200 GS.
Kontakt:

Re: co w teren?

Post autor: raymund60 »

oki, thx za PW. To najlepsza opcja by dowiedzieć sie dużo więcej. jesteśmy umówieni.

flor
Posty: 66
Rejestracja: 03 paź 2013, 21:02
Auto: LR DEF 100" V8 4,0 :) HDJ 100 ju? jest :) a misiek szuka pana ;)
Kontakt:

Re: co w teren?

Post autor: flor »

Addams pisze:A MDto jeszcze istnieje :?:
ostatnio w LS powiedzieli że produkcja rusza na nowo

górol
Klubowicz
Posty: 1094
Rejestracja: 06 maja 2011, 10:05
Kontakt:

Re: co w teren?

Post autor: górol »

Rajmund nie wiem co masz na myśli pisząc exterm,ale jeśli chodzi o taki jak na tym filmiku:



to 120-ka bez wciągarki da radę. :wink:

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8424
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: co w teren?

Post autor: Rokfor32 »

Górol - Ty się nie liczysz w opiniach na temat j12 ... :mrgreen:

A w temacie - auto do OR to se trza zrobić. Ale nie jako pierwsze, ale tak trzecie. W sensie - pierwsze dwa to nauka jazdy i krystalizacja stylu i upodobań. Tak przy trzecim zwykle sie już wie, czego się chce. I zwykle wtedy wychodzi, że tego, co się chce - to nie wyprodukowali w serii ...

Toyota to klocki lego. Jak się wgłębi w temat - to można se dosyć dowolną konfiguracje ułożyć.

Awatar użytkownika
proto
Posty: 761
Rejestracja: 18 lis 2012, 15:50

Re: co w teren?

Post autor: proto »

Rokfor32 pisze:A w temacie - auto do OR to se trza zrobić. Toyota to klocki lego. Jak się wgłębi w temat - to można se dosyć dowolną konfiguracje ułożyć.
Ja to się na tym całym offroadzie nie znam :mrgreen: , ale za 25000zł to sobie nie złożę terenowego auta marzeń :oops:

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: co w teren?

Post autor: Addams »

Bo Ty byś chciał Kamil z wszystkimi wygrywać, a kolega chce tylko objechać disco :wink:

ODPOWIEDZ