Pokazcie swoj przydomowy warsztat/garaz

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Jake
Moderator
Posty: 2452
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Pokazcie swoj przydomowy warsztat/garaz

Post autor: Jake »

Pomysl odgapiony z zagranicznych for internetowych i tematow "Show your workbench". Czasami fajnie poogladac cudze zakatki mechaniczne i jakies fajne rozwiazania zaadoptowac dla siebie.
Ja mam poki co do dyspozycji maly ciasny garaz, ale jakos sie urzadzilem. 3 podblatowe szafki z szufladami i wycinane pianki narzedziowe. Narzedzia reczne to w 95% Yato, gwintowniki, frezy i poglebiasze - wylacznie Fanar, wiertla roznych producentow, ale wszystkie wyzszej jakosci z powloka kobaltowa, multimetry UNI-T, elektronarzedzia - Milwaukee M18 Fuel. W dziurze po lewej zwykle mieszka jeszcze Migomat Bester.
IMG_20230904_164057.jpg
IMG_20230904_164057.jpg (51,82 KiB) Przejrzano 282 razy
Main (1).jpg
Main (1).jpg (140,21 KiB) Przejrzano 282 razy
Main (2).jpg
Main (2).jpg (84,61 KiB) Przejrzano 282 razy
Main (3).jpg
Main (3).jpg (83,44 KiB) Przejrzano 282 razy
Main (4).jpg
Main (4).jpg (81,21 KiB) Przejrzano 282 razy
Main (5).jpg
Main (5).jpg (86,07 KiB) Przejrzano 282 razy
Main (6).jpg
Main (6).jpg (80,98 KiB) Przejrzano 282 razy
Main (7).jpg
Main (7).jpg (132,25 KiB) Przejrzano 282 razy
Main (8).jpg
Main (8).jpg (140,47 KiB) Przejrzano 282 razy
Main (11).jpg
Main (11).jpg (127,58 KiB) Przejrzano 226 razy
Main (12).jpg
Main (12).jpg (74,57 KiB) Przejrzano 282 razy
Main (13).jpg
Main (13).jpg (146,66 KiB) Przejrzano 282 razy
Main (14).jpg
Main (14).jpg (74,65 KiB) Przejrzano 282 razy
Main (16).jpg
Main (16).jpg (68,89 KiB) Przejrzano 282 razy
Załączniki
Main (9).jpg
Main (9).jpg (124,29 KiB) Przejrzano 13 razy
Main (10).jpg
Main (10).jpg (127,46 KiB) Przejrzano 13 razy
Main (15).jpg
Main (15).jpg (126,67 KiB) Przejrzano 79 razy

Awatar użytkownika
Michu_1
Posty: 197
Rejestracja: 02 cze 2013, 21:58
Auto: J 95
Kontakt:

Re: Pokazcie swoj przydomowy warsztat/garaz

Post autor: Michu_1 »

Jak na amatorski garaż to super wyposażenie. Chyba zaraz sobie coś dokupię.

Awatar użytkownika
Jake
Moderator
Posty: 2452
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: Pokazcie swoj przydomowy warsztat/garaz

Post autor: Jake »

Dzieki.
Lubie zbierac narzedzia. Poza tym - to akurat emiprycznie sprawdzony fakt - duzo lepiej sie pracuje dobrymi narzedziami niz byle czym - nawet w amatorskim wydaniu. Frustruje mnie jak trace czas kombinujac bo nie mam pasujacej nasadki albo przedluzki albo trzeba improwizowac jak cos zrobic. Z odpowiednim zapleczem wszystko idzie szybko i przyjemnie.
Ale przyznam tez ze pare ladnych lat zajelo mi uzbieranie tej kolekcji. Zaczelo sie od skrzynki z marketu i garsci srubokretow.

carinus
Posty: 179
Rejestracja: 26 paź 2012, 20:48
Auto: LJ70,KZJ90
Kontakt:

Re: Pokazcie swoj przydomowy warsztat/garaz

Post autor: carinus »

Szacun za ład i porządek. U siebie mam cały czas twórczy chaos, gdyż ciągle coś poukładam i posprzątam, ale dziwnym trafem po jakimś czasie wszystko wraca do poprzedniego stanu. Jak stał w garażu samochód to dało się coś zrobić, ale teraz motocykle, rowery i silniki robią tor przeszkód.

Awatar użytkownika
Jake
Moderator
Posty: 2452
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: Pokazcie swoj przydomowy warsztat/garaz

Post autor: Jake »

Ja mialem pusty garaz (oprocz stolu warsztatowego) dopoki nie rozgrzebalem 4Runnera, teraz wszedzie sa kartony z czesciami - to silnik, to wnetrze, to plastiki, to lampy... Juz mi to wychodzi bokiem, ale w koncu ja poskladam ;D

carinus
Posty: 179
Rejestracja: 26 paź 2012, 20:48
Auto: LJ70,KZJ90
Kontakt:

Re: Pokazcie swoj przydomowy warsztat/garaz

Post autor: carinus »

Te szafki narzędziowe z płytkimi szufladami mają sens. Mam tylko jeden wózek narzędziowy z głębszymi szufladami i tam nieraz ciężko wygrzebać potrzebny klucz z większej warstwy narzędzi. Zainspirowałeś mnie takim układem szafek z narzędziami do zrobienia czegoś podobnego. Jest wszystko bardzo przejrzyste.

Awatar użytkownika
Jake
Moderator
Posty: 2452
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: Pokazcie swoj przydomowy warsztat/garaz

Post autor: Jake »

Dzieki. Tez wlasnie szukalem rozwiazania na szybkie znajdowanie tego co potrzeba i utrzymanie porzadku. Plytkie szuflady to imho jedyne sluszne. Mam co prawda dwie glebsze - ale swiadomie wybrane - na elektronarzedzia i na rozne niewymiarowe cosie typu sciagacze czy nasadka 54mm, ktore do plytszej by nie weszly.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8491
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Pokazcie swoj przydomowy warsztat/garaz

Post autor: Rokfor32 »

Generalnie wózek/szafka narzędziowa to bardzo sensowne rozwiązanie w kwestii organizacji narzędzi.

Tyle że te fajniejsze (solidniejsze) tanie to jednak nie są. W przypadku warsztatu koszt na poziomie tysia - półtorej tysia powiedzmy że jest do przełknięcia. Ale w przypadku całkowicie amatorskim - cóż.

To jest równowartość kilku całkiem sensownych narzędzi. Szafka może i pozwala opanować chaos - ale sama w sobie roboty żadnej nie wykona :wink: Narzędzia już jednak tak - nawet przechowywane w reklamówce z biedry ... :wink:

carinus
Posty: 179
Rejestracja: 26 paź 2012, 20:48
Auto: LJ70,KZJ90
Kontakt:

Re: Pokazcie swoj przydomowy warsztat/garaz

Post autor: carinus »

Jeżeli mamy taką potrzebę i środki na zakup, to moim zdaniem warto pójść w takie rozwiązanie.

Awatar użytkownika
Jake
Moderator
Posty: 2452
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: Pokazcie swoj przydomowy warsztat/garaz

Post autor: Jake »

Rokfor32 pisze:
22 maja 2024, 20:38
Generalnie wózek/szafka narzędziowa to bardzo sensowne rozwiązanie w kwestii organizacji narzędzi.

Tyle że te fajniejsze (solidniejsze) tanie to jednak nie są. W przypadku warsztatu koszt na poziomie tysia - półtorej tysia powiedzmy że jest do przełknięcia. Ale w przypadku całkowicie amatorskim - cóż.

To jest równowartość kilku całkiem sensownych narzędzi. Szafka może i pozwala opanować chaos - ale sama w sobie roboty żadnej nie wykona :wink: Narzędzia już jednak tak - nawet przechowywane w reklamówce z biedry ... :wink:
Ja dlugo szukalem rozwiazania, dlugo marudzilem ze szafki sa drogie, ale doszedlem w koncu do wniosku ze nie ma lepszej opcji, wziolem gleboki wdech, wylozylem te 3 x 800zl zeby miec szuflady. Uwazam ze byly warte kazdej zlotowki, jestem zachywcony wygoda, komfortem, porzadkiem i tym ze praktycznie nie zajmuje to miejsca. W przypadku kogos kto rzadziej dlubie i ma mniej szpeju - potrzeba tez mniej szafek. Mozna kupic jedna chinska, lub kupic uzywane domowo-biurowe komody rodem z ikea czy innnego sklepu meblowego - pelno tego na OLX, niedrogo i tez maja duzo szuflad.

carinus
Posty: 179
Rejestracja: 26 paź 2012, 20:48
Auto: LJ70,KZJ90
Kontakt:

Re: Pokazcie swoj przydomowy warsztat/garaz

Post autor: carinus »

Do ciężkich rzeczy mam taką solidną szafkę biurową. Trzymam tam wiertła, narzynki, narzędzia pomiarowe, ale potrzebuję jednak czegoś płytszego i w większej ilości. Od jakiegoś czasu czaję się na zakup tokarki i to mi trochę zajmie miejsca.

Awatar użytkownika
Jake
Moderator
Posty: 2452
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: Pokazcie swoj przydomowy warsztat/garaz

Post autor: Jake »

Tokarka swietna rzecz. To tez zajmuje wysokie miejsce na mojej liscie marzen warsztatowych.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8491
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Pokazcie swoj przydomowy warsztat/garaz

Post autor: Rokfor32 »

Kolejność zwykle jest jednak odwrotna: czyli najpierw narzędzia - dopiero potem ich organizacja. :wink:

Gdy ktoś zaczyna na odwrót - to cóż. Moja praktyka życiowa wskazuje, że jest to wówczas ładnie zorganizowane miejsce .... gdzie nikt tak na prawdę nie pracuje ... :mrgreen:

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8491
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Pokazcie swoj przydomowy warsztat/garaz

Post autor: Rokfor32 »

Tokarka - jak macie miejsce i odpowiednio pojemną sakiewkę (a nie chodzi o sprzęt produkcyjny) - to szukajcie maszyn narzędziowych. jako podstawowa do większości drobnicy - TUM25.

Mniejsze, stołowe - to już totalna amatorka. Większe - trza odpowiednio więcej miejsca. W przypadku używek - większe maszyny, używane produkcyjnie - bywają po prostu ekstremalnie wyeksplowatowane.

Awatar użytkownika
Jake
Moderator
Posty: 2452
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: Pokazcie swoj przydomowy warsztat/garaz

Post autor: Jake »

Rokfor32 pisze:
22 maja 2024, 21:24
Kolejność zwykle jest jednak odwrotna: czyli najpierw narzędzia - dopiero potem ich organizacja. :wink:

Gdy ktoś zaczyna na odwrót - to cóż. Moja praktyka życiowa wskazuje, że jest to wówczas ładnie zorganizowane miejsce .... gdzie nikt tak na prawdę nie pracuje ... :mrgreen:
Alez oczywiscie ze tak. Ja szedlem dokladnie ta droga.Zaczalem do narzedzi, szuflady byly koniecznoscia - bo narzedzia ktore zgromadzilem nie mialy swojego miejsca, byly wiecznie w chaosie i nie do ogarniecia. Wiec tak - najpierw byly narzedzia, potem byly szafki, a potem docinalem wszystkie pianki zeby je pomiescic i poukladac. I teraz w koncu jest jak jest ;)
Rokfor32 pisze:
22 maja 2024, 21:27
Tokarka - jak macie miejsce i odpowiednio pojemną sakiewkę (a nie chodzi o sprzęt produkcyjny) - to szukajcie maszyn narzędziowych. jako podstawowa do większości drobnicy - TUM25.

Mniejsze, stołowe - to już totalna amatorka. Większe - trza odpowiednio więcej miejsca. W przypadku używek - większe maszyny, używane produkcyjnie - bywają po prostu ekstremalnie wyeksplowatowane.
Ja bezwzglednie mysle o malusiej stolowej. 90% tego co potrzebuje od tokarki to drobnica.
m6-multipurpose-lathe-cum-mill-and-drilling-machine-1000x1000.jpg
m6-multipurpose-lathe-cum-mill-and-drilling-machine-1000x1000.jpg (35,88 KiB) Przejrzano 113 razy
Ale to juz w nowym miejscu. W ciagu roku, poltora czeka mnie przeprowadzka garazu i urzadzenie nieco lepszego warsztatu od podstaw. Tu jest tylko tymczasowo.

ODPOWIEDZ