R.I.P. Romulad Koperski

Moderator: luk4s7

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

R.I.P. Romulad Koperski

Post autor: czobi »

w swoja najdłuższą drogę wyruszył Romuald Koperski.
typem byl kontrowersyjnym ale swoje robil i nie gnusnial na kanapie.
"Powiem ci, co w życiu jest najważniejsze. Nie szukaj tego, co złudne: majątku, sławy – żeby to zdobyć, człowiek rujnuje nerwy przez dziesięciolecia, a może stracić to w ciągu jednej doby. Żyj z poczuciem spokojnej wyższości nad życiem, nie bój się biedy, nie żałuj straconego szczęścia, przecież nigdy nie jest tak, że ani goryczy do dna, ani słodyczy do pełna… Ciesz się, że nie marzniesz, że głód i pragnienie nie rwą ci wnętrzności. Jeśli nie masz przetrąconego kręgosłupa, jeśli obie nogi chodzą, obie ręce się ruszają – to komu tu zazdrościć? (…) Przetrzyj oczy, a najwyżej ceń sobie tych, którzy cię kochają i którzy ci dobrze życzą."
- Romuald Koperski

https://podroze.onet.pl/aktualnosci/nie ... ki/jv0ff3w

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: R.I.P. Romulad Koperski

Post autor: Cruiser »

O kurczę. Jego audiobook „Pojedynek z Syberią” był tak fantastyczny, że nie mogłem się doczekać kolejnego wyjazdu służbowego, żeby w drodze posłuchać kolejnego kawałka opowieści z tej podróży.

RIP

Awatar użytkownika
PblO
Posty: 578
Rejestracja: 07 maja 2018, 14:29
Auto: LX450 '97, RJ70 '85, FZJ80 '97
Kontakt:

Re: R.I.P. Romulad Koperski

Post autor: PblO »

Cruiser pisze:O kurczę. Jego audiobook „Pojedynek z Syberią” był tak fantastyczny, że nie mogłem się doczekać kolejnego wyjazdu służbowego, żeby w drodze posłuchać kolejnego kawałka opowieści z tej podróży.

RIP Obrazek
Doskonale Cię rozumiem :)
Niektórzy twierdzą, że większość z tego co napisał, nigdy się nie wydarzyło, jednak nie ma to dla mnie zupełnie znaczenia, jest to jedna z moich ulubionych książek podróżniczych - 3x czytałem.

galileo2001
Posty: 4
Rejestracja: 19 lis 2015, 23:48
Auto: J95

Re: R.I.P. Romulad Koperski

Post autor: galileo2001 »

Wielki Szacunek...

Gniew
Posty: 138
Rejestracja: 28 lut 2017, 19:00
Auto: LC120 D4D

Re: R.I.P. Romulad Koperski

Post autor: Gniew »

Powstanie film o Panu Koperskim:

https://www.youtube.com/watch?v=7D6DMVcMER0&t=6s

Z niecierpliwoscia czekam

ODPOWIEDZ