Przymiarka do J15 4.0 V6 Prestige

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Przymiarka do J15 4.0 V6 Prestige

Post autor: Kwieczor »

MiPoX pisze: To tak jak z jazdą próbną przed kupnem nowego auta z salonu - jedziesz z pracownikiem 10-15-20 minut i masz podjąć decyzję za grube pieniądze. Wg mnie im droższe auto tym ta jazda powinna być dłuższa - dać klientowi auto na dzień,niech zwróci za paliwo,a będzie miał szersze rozeznanie. Większość dealerów proponuje jazdę próbną ale w myślach już chce,żebyś kupił i nawet nie pojeździł 10 minut,bo przecież trzeba wypełnić ankietę jazdy próbnej :evil: Wyjątkiem z mojego doświadczenia jest Porsche Katowice,Magro Świętochłowice i Toyota B-B. We wszystkich tych przypadkach dostałem auto po południu a oddałem następnego dnia do południa z uzupełnieniem paliwa,a w Toyocie cała so i nd.
da się też inaczej - jak odstawiałem hila na serwis - zagadnąłem i odpłatnie co prawda, ale na 3 dni wziąłem testówkę I-Q za śmieszne pieniądze, bo akurat stałem przed zakupem auta dla żony
po 3 dniach i paruset km można już co nieco o aucie powiedzieć.
Co prawda I-Q nie kupiłem, bo wtedy budżetu brakło, ale nadal pozostaje w opcji przy następnej wymianie, bo wbrew pozorom to fajne i gadżeciarskie auto jest.
A dało się to załatwić w Chodzeniu w Piasecznie - polecam Pana Wojtka, bardzo miły i pomocny salesman.

MiPoX
Posty: 154
Rejestracja: 13 sty 2012, 18:59

Re: Przymiarka do J15 4.0 V6 Prestige

Post autor: MiPoX »

Wierzę,że są salony w Polsce które przynajmniej na 2-3h wypożyczają auta do jazdy testowej. Fakt,że może odpłatnie lub za uzupełnieniem paliwa - co jest rzeczą zupełnie zrozumiałą - ale zawsze to coś więcej niż krótka jazda po której nawet nie pozostanie po tobie ciepły fotel,a w zimie nie drgnie nawet wskazówka temperatury cieczy chłodzącej silnik... :|
Ale wracając do sprawy opon do wyboru... Wiadomo,że każdy koncern,nawet wspomniane Porsche,mają podpisane umowy z kilkoma koncernami oponiarskimi. Porsche (bo wiem) zakłada losowo Bridgestony Potenzy/S001 lub Pirelli PZero lub Continentale SportContact lub Micheliny Piloty. Na zimę znowu trzeba wziąć komplet "zaprzyjaźnionych" firm. Bo inaczej gwaracja ni hu hu jak znajdzie się w aucie "nieprzyjaciel". Jest kilka koncernów samochodowych,głównie niemieckie,które mają swoje oznaczenia homologacyjne. Biorąc przykładowy sklep on-line opon zauważamy oznaczenia MO,*,N0,N1,itd. To dlaczego taka Toyota nie zrobi u siebie rotacji opon tylko ciągle Micheliny i Micheliny do LC150 :!: Przecież mają na miejscu Bridgestony,przez ocean Dunlopy i Goodyeary...to oni ciągle France i France. A jak już są we France to przejdź przez granicę i weź Conti - w transporcie to już chyba niewielka różnica kosztów. No chyba,że maja w Japonii jakąś produkcję Latitudów Tour HP... :roll: A może coś się zmieniło,bo ja mam Bridgestony w V6,ale może to tylko w V6...wraz z tymi Pinnaclami 18"... W V8 za to ciągle Dunlopy Grandtreki,a są też Latitudy dostępne 285/50/20 oraz Conti UHP...to oni NIE. Może w przeliftingowanej będą inne...
Przykładowo znowu najnowsze M5 lata tylko na Michelinach Pilot Super Sport... Wiadomo,że ten nadmiar momentu trzeba jakoś przenieść na asfalt,ale to daj w takiej BMW M5-tce napęd X-Drive,trochę to odciąży tył...ale widocznie nie dali z jakiś powodów... I znowu teoria jednego dostawcy... Przecież takie Pirelli czy Conti też mają super opony z indeksami Y...Conti nawet przeszło testy do 409km/h (jak pisze producent) i jest "miejscowe" niemieckie...No ale cóż...
Może kiedyś nadejdą lepsze czasy,że auta będziemy testować cały dzień i za darmo,a opony dobierać jak felgi lub kolor nadwozia...Oby...I tego trzeba życzyć :mrgreen:

Awatar użytkownika
MAC332
Posty: 129
Rejestracja: 02 cze 2010, 23:43
Auto: LC150 i co? wpl.
Kontakt:

Re: Przymiarka do J15 4.0 V6 Prestige

Post autor: MAC332 »

Ja zamawiałem do produkcji przez Austrię i dostałem Bridgestone Dueler H/T 689, a z tego co chyba pamietam miały byc inne, alre to szczegół. Jak je zjadę to poszukam czegoś szerszego, kolega J12 jexdzi na 305 i jak dla mnie jest super.
Za to z zimowych Bridgestone Blizzak DMv-1 275/60 r18 jestem bardzo zadowolony i moim zdaniem są rewelacyjne.

MiPoX
Posty: 154
Rejestracja: 13 sty 2012, 18:59

Re: Przymiarka do J15 4.0 V6 Prestige

Post autor: MiPoX »

Moja V6 jest już od wczoraj u dealera. Faktycznie felgi Pinnacle i opony Bridgestone Alenza. No i grafitowy metalik z czarnym wnętrzem. Załatwiamy jeszcze dokumentację sprzedaży z dopłatą,więc jutro lub w sobotę wyjadę z salonu :mrgreen:

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: Przymiarka do J15 4.0 V6 Prestige

Post autor: Addams »

Mipox, jeśli chodzi o zmany i kupowanie aut to masz trzeba przyznać rozmach i dużą dynamikę :wink:

MiPoX
Posty: 154
Rejestracja: 13 sty 2012, 18:59

Re: Przymiarka do J15 4.0 V6 Prestige

Post autor: MiPoX »

Addams pisze:Mipox, jeśli chodzi o zmany i kupowanie aut to masz trzeba przyznać rozmach i dużą dynamikę :wink:
Oj tak,masz rację. I to nie tylko w kwestii aut,ale również i nieruchomości. Właśnie sprzedałem niedawno pensjonat w Szczyrku i kupiłem większy w Ustroniu. Także u mnie jest ruch w interesie i nie wyobrażam sobie jeździć jednym autem latami - 2 do 3 lat góra i wymiana. A z LC to było tak,że od początku chciałem benzynę,ale nie było,więc musiałem wziąć diesla. Ale już mam co chciałem,więc pewien czas pojeżdżę :mrgreen:

ODPOWIEDZ