System DAC czy blokada tylnego dyfra

Moderator: luk4s7

MiPoX
Posty: 154
Rejestracja: 13 sty 2012, 18:59

System DAC czy blokada tylnego dyfra

Post autor: MiPoX »

Patrząc na aktualną propozycję w ofercie LC jest wersja Sol Plus,która różni się od mojej m.in. brakiem blokady tylnego mostu,ale ma za to system DAC.Obie wersje mają HAC,więc tu różnicy nie ma. I tak się zastanawiam,czy przypadkiem ciągłe trzymanie hamulca nie jest zastąpione elektroniką właśnie w postaci DAC. Na czym ten DAC polega...? I czy w praktyce nie będzie mi on bardziej przydatny niż blokada tylnego dyfra... :roll:

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: Systemy DAC czy blokada tylnego dyfra

Post autor: Cruiser »

Ty masz za to Crawl Control I to wystarczy. :roll:

MiPoX
Posty: 154
Rejestracja: 13 sty 2012, 18:59

Re: Systemy DAC czy blokada tylnego dyfra

Post autor: MiPoX »

A HAC to system zapobiegający zjechaniu do tyłu,stoczeniu się? Też można go zastąpić w pewnym sensie przez Crawl Control?

MiPoX
Posty: 154
Rejestracja: 13 sty 2012, 18:59

Re: Systemy DAC czy blokada tylnego dyfra

Post autor: MiPoX »

Trochę pooglądałem o J15 na youtubie i mam już pewną jasność odnośnie tych i pozostałych systemów :D

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: Systemy DAC czy blokada tylnego dyfra

Post autor: Norick »

MiPoX pisze:Trochę pooglądałem o J15 na youtubie i mam już pewną jasność odnośnie tych i pozostałych systemów :D
Drogi Mipoxie a pojeździłeś kiedyś swoim pojazdem w plenerze?
o ile nie wypowiadam się w nieznanych mi obszarach to skłonił mnie do zajrzenia tutaj ...Twój nick :mrgreen:
Na Twoje frapujące wszystkich wypowiedzi mogę stwierdzić tylko...wiem co to jest seks ...bo mi mama opowiadała :lol:

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Systemy DAC czy blokada tylnego dyfra

Post autor: Kwieczor »

Norick pisze:
MiPoX pisze:Trochę pooglądałem o J15 na youtubie i mam już pewną jasność odnośnie tych i pozostałych systemów :D
Drogi Mipoxie a pojeździłeś kiedyś swoim pojazdem w plenerze?
o ile nie wypowiadam się w nieznanych mi obszarach to skłonił mnie do zajrzenia tutaj ...Twój nick :mrgreen:
Na Twoje frapujące wszystkich wypowiedzi mogę stwierdzić tylko...wiem co to jest seks ...bo mi mama opowiadała :lol:
:)
:mrgreen:

MiPoX
Posty: 154
Rejestracja: 13 sty 2012, 18:59

Re: Systemy DAC czy blokada tylnego dyfra

Post autor: MiPoX »

Norick pisze:Drogi Mipoxie a pojeździłeś kiedyś swoim pojazdem w plenerze?
o ile nie wypowiadam się w nieznanych mi obszarach to skłonił mnie do zajrzenia tutaj ...Twój nick :mrgreen:
Na Twoje frapujące wszystkich wypowiedzi mogę stwierdzić tylko...wiem co to jest seks ...bo mi mama opowiadała :lol:
Drogi Noricku,gdyby nie seks to by Ciebie tutaj z nami nie było - chyba o tym wiesz doskonale albo i nie... :roll:
Tak przeczytawszy moje posty,a dokładniej odpowiedzi,nie znalazłem w nich akurat Twoich choćby ciut pomocnych,nie wiem jak to jest,że inni mogą coś konkretnego odpowiedzieć,a Ciebie trzymają się tylko suche żarty :mrgreen: Odpowiedz/podpowiedz coś mądrego,a będę pierwszym który Ci podziękuje :wink:
Jak na razie jeździłem tyle co jeździłem,nie mam na tyle czasu wolnego żeby sobie bujać od rana do wieczora po plenerze. Zbieram informacje,co potrafię to super,czego nie to o to pytam. Jak pisąłem już na samym początku to jest MOJA PIERWSZA TERENÓWKA i JESTEM "ŻÓŁTODZIOBEM" W TYM TEMACIE - wyszczególniłem dla Tych którzy nie czytają wszystkiego. A,że się lubię uczyć i dowiadywać,więc pomocny mi jest nawet Youtube :)

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: System DAC czy blokada tylnego dyfra

Post autor: Remiołek »

Drogi MiPoXie, proponuję byś zamiast przepisywać z katalogów informację o tonach elementów wyposażenia, które osobiście uważam w większości za marketingowy chłam, oraz spędzać czas przed yt, ruszył choć na chwilkę w plener. Zauważyłem, że jesteś szczęśliwym posiadaczem PIERWSZEJ TERENÓWKI, więc wykorzystaj to- przejedź się w teren. Z podręczników raczej bym polecał Kamasutrę- i to też tylko w połączeniu z praktyką. Bo praktyka czyni, może nie mistrza, ale świadomego użytkownika. Już wspominałem w Twoich wątkach (niemerytorycznie- wybacz), że interesuje mnie najbardziej dzielność TERENOWA aut, o których piszesz. Mogę się pokulać za Ciebie- mam właśnie czas :mrgreen: .
Poza tym nawiązując do Twoich dywagacji seksualnych (fakt mamo- Norick zaczął), jednak wskazywałbym na niewszczynanie głupawej awantury- po co. Dojrzali jesteśmy, nie?
Pax, pax między narody. Choć przyczyniłeś się do tego, że boję się otworzyć lodówkę :wink: .

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: System DAC czy blokada tylnego dyfra

Post autor: Kwieczor »

Drogi Kolego
oczywiście możesz się wiele nauczyć oglądając YT - ale to trochę tak, jak zdanie egzaminu teoretycznego na prawo jazdy - możesz go zdać na 6+ i byś "master of the universe" w teorii - a praktyka zweryfikuje to w 5 minut.

Ja powożę zwykłe taczki, z jedynym systemem, jakim jest ABS, zrobiłem w 3 lata 110 kkm, z czego około 2000 w terenie trochę bardziej terenowym niż polna droga i nadal się uczę tego, co auto potrafi i jak mu pomóc a nie przeszkadzać

decydowana większość przypadków to klasyczny brak "but, kur.. but" - ale czasem brakuje też zdolności przewidywania

Nie ma lepszej metody, niż samodzielna praktyka, a jak chcesz najpierw popatrzeć jak to robią inni - przyjedź na campa, gdzie jest fajny tor i możesz najpierw zobaczyć jak śmigają inni, a potem sam popróbować.

Z doświadczenia powiem Ci, że nie zawsze moc i N-systemów decyduje o sukcesie; byłem na małej klubowej wycieczce, gdzie FJ z blokadami utonęła przy podjeździe po pieczątkę i kinetyk ją szarpał, a ja osiołkiem wjechałem i wyjechałem o własnych siłach (pomijając detale w postaci oberwanych chlapaczy czy wypiętego z mocowań zderzaka...)

Pozdrawiam i dużo praktyki i radości z jazdy życzę

MiPoX
Posty: 154
Rejestracja: 13 sty 2012, 18:59

Re: System DAC czy blokada tylnego dyfra

Post autor: MiPoX »

Dziękuję i jak przyjdzie czas i więcej czasu na praktykę to chętnie skorzystam. Na razie nawał pracy nie pozwala mi zaplanować nawet jednego dnia wolnego,ale skończą się ferie,zmniejszy się ilość turystów,będzie ciut luźniej. Także do końca lutego zero praktyki... :|

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: System DAC czy blokada tylnego dyfra

Post autor: Norick »

No coż wiedziałem że moje żarty są kiepskiej jakości :lol:
Masz całkiem sensowny post o włączaniu napędów bo masz prawo tego nie wiedzieć skoro jest to Twój pierwszy samochód terenowy, ale niemerytoryczna nadprodukcja nie służy forum, które z zasady służy wymianie doświadczeń.
Zakoleguj się z kims kto ma podobną furę i troche praktyki a da Ci to masę doświadczeń jakich nie znajdziesz na YT.
Również zaoszczędzi Twój jak mniemam cenny czas i pozwoli byś dzięki Toyocie poczuł się naprawdę wolnym, czego z całego serca Ci życzę 8)
Oddany Ci Norick ( z probówki)

MiPoX
Posty: 154
Rejestracja: 13 sty 2012, 18:59

Re: System DAC czy blokada tylnego dyfra

Post autor: MiPoX »

Z pewnością Kolego Norick masz rację. Trzeba dużo "przeżyć",żeby mieć się czym wymieniać z doświadczenia. Ja mam auto od 30 listopada,no więc... Ale chętnie czytam większość postów,bo a nóż coś się kiedyś przyda. Ty masz już pewnie lata doświadczeń,więc nie jestem w stanie Ci nawet dorównać lub choćby być w cieniu. Także możesz być moim "tatą LC" :wink: Fakt jest taki,że auto jak dotychczas eksploatuję w sposób "osobowy" z nielicznymi wypadami w górskie dróżki które znam od dawna. Wiadomo,że znaleźć nagle kogoś z doświadczeniem w moim rejonie to chyba nierealne i jeszcze żeby miał 150-tkę... :| No ale za rok,za dwa...kto wie...może GOPR dostanie w prezencie choćby jedno takie autko :lol: Póki co to największą "wikipedią LC" jest ta strona i naprawdę z chęcią tu wchodzę,czytam i piszę,choćby na 5 minut,ale zawsze coś co mnie aktualnie interesuje lub jak mam pytanie lub jak znam m/w odpowiedź.

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: System DAC czy blokada tylnego dyfra

Post autor: Remiołek »

Na razie GOPR (grupy: Podhalańska i Beskidzka) dostały jakieś merce- i z tego co widzę to będzie to kwiatek do kożucha- ani ciut miejsca dla poszkodowanego przewożonego w pozycji leżącej. Chyba, że leżącym ma być wożone naczialstwo. Tu też (w GOPR) bym widział mniej wodotrysków i marketingu (darczyńca jednak się reklamuje- co jest jego prawem), a więcej niezajebliwości i walorów użytkowych wynikających z przeznaczenia auta.

MiPoX
Posty: 154
Rejestracja: 13 sty 2012, 18:59

Re: System DAC czy blokada tylnego dyfra

Post autor: MiPoX »

Remik pisze:Na razie GOPR (grupy: Podhalańska i Beskidzka) dostały jakieś merce
Tak,dokładnie GLK 220 CDI 4Matic,a Bridgestone zafundowały im opony zimowe LM-25 4x4 :roll: Ciekawe jakie jest przeznaczenie tej "wyrafinowanej" terenówki,bo ja sobie myślę,że do przywożenia jadła z marketu :wink:

ODPOWIEDZ