Toyota Polska zrobiła nowy silnik :-)

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
jjb
Posty: 258
Rejestracja: 08 sty 2009, 10:29
Auto: LC120
Kontakt:

Toyota Polska zrobiła nowy silnik :-)

Post autor: jjb »

Zajrzałem sobie na strony toyota.pl do opisu 150 (pdf) i lekki szok. Otóż występują tam trzy wersje silnika: 3.0D-4D (173 KM), 4.0 V6 Dual VVT-i (280KM) i ... 3.0 D-4D (201KM). Wiem, wiem, że to chip, ale oni to reklamują tak jak by to był inny silnik. Zamieszczają jedynie logo Toyota Motorsport. Przeleciałem kilka rożnych stron Toyoty w Europie - to jest nasz lokalny marketing. Moim zdaniem chłopcy trochę "pojechali po bandzie"

pozdrawiam
jjb

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Toyota Polska zrobiła nowy silnik :-)

Post autor: czobi »

tragiczne auto musi miec wspanialy markjeting.robia co moga.

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: Toyota Polska zrobiła nowy silnik :-)

Post autor: Cruiser »

Faktycznie to tragiczne auto. Ani wygodne, ani bezpieczne, ani mocne..... Nawet brzydkie jak ciemna gradowa listopadowa noc.Totalna lipa w porównaniu z innymi samochodami. Ehhh ta Toyota..... :wink:

Awatar użytkownika
MAC332
Posty: 129
Rejestracja: 02 cze 2010, 23:43
Auto: LC150 i co? wpl.
Kontakt:

Re: Toyota Polska zrobiła nowy silnik :-)

Post autor: MAC332 »

I z jednej strony mają rację - chyba wielu z nas zna takie przypadki (audi A6 i silnik 2.5 o różnych mocach , czy pasaty 1.9 TDI o trzech czy nawet czterech mocach.
Budowa od podstaw nowego silnika to spora kasa a dodanie czegoś lub zmiana oprogramowania czy elementu to taniocha , więc nie dziwi mnie dlaczego koncerny chcąc zachęcić klienta zmieniają co chwilę jakąś pierdołę i starają się to reklamować jak nowy wypust.
Tylko dlaczego każą sobie za takie pierdoły tyle płacić.

kmltyr88
Posty: 85
Rejestracja: 12 kwie 2009, 20:54
Auto: lc 120

Re: Toyota Polska zrobiła nowy silnik :-)

Post autor: kmltyr88 »

Wygląda na to że zmian ciąg dalszy, a na nowy rok szykuje się wersja D-4D bez chipa z mocą 190HP :) Szału nie ma nadal, ale dobre i to na początek... Zwłaszcza że to nie za sprawą chipa i te 420Nm dostępnych jest już od 1600obr/min. Nowa wersja jest też trochę droższa od tej za-chipowanej. Szczegóły na stronie Toyoty w pdf-ie

lech
Posty: 222
Rejestracja: 15 maja 2009, 00:46

Re: Toyota Polska zrobiła nowy silnik :-)

Post autor: lech »

Szału z mocą silników to nigdy nie było :wink:

To co się obserwuje to raczej pogoń za resztą skaczącą na 230, 280, 320 KM z 3,0 diesla w turbinie

Z wielką przyjemnością powitałbym w J15 solidną V-szóstkę pana Rudolfa D. cirka 300 KM 8)

Awatar użytkownika
Damian
Posty: 393
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:01
Auto: r??ne
Kontakt:

Re: Toyota Polska zrobiła nowy silnik :-)

Post autor: Damian »

lech pisze:
Z wielką przyjemnością powitałbym w J15 solidną V-szóstkę pana Rudolfa D. cirka 300 KM 8)
solidny diesel i moc 300KM to dwa wykluczające się absolutnie pojęcia

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: Toyota Polska zrobiła nowy silnik :-)

Post autor: Cruiser »

Ale z tego co wyczytałem w najnowszym numerze pewnie wszystkim znanego pisma, to audi zrobiło "downgrade" 3 litrówki w Q7. Teraz ma podobny moment i moc jak 4 cylindrowy grzechotnik w 150 po tjuningu.

ODPOWIEDZ