J15 - okiem użytkownika

Moderator: luk4s7

siemka
Posty: 5
Rejestracja: 11 gru 2021, 16:50

Re: J15 - okiem użytkownika

Post autor: siemka »

maar.adv pisze:
09 gru 2021, 12:23
W nowym modelu skrzynia biegów ma zdecydowanie lepszy refleks. Szybciej reaguje przy wyprzedzaniu i w porównaniu do 3.0 nowy silnik naprawdę jest bardzo żwawy i zdecydowanie bardziej ekonomiczny. LC 3.0 rzadko spalał w trasie mniej niż 11l/100km. teraz bez problemu schodzę do 8,5l. Silnik wydaje się bardziej cichy ale możliwe że całe auto jest lepiej wygłuszone bo w 2012 było cicho ale w nowym jest jeszcze lepiej. W zakrętach prowadzi się dużo stabilniej ale na to mogą mieć wpływ większe felgi i bardziej szosowe opony. Podsumowując, to dalej ta sama sprawdzona konstrukcja tylko po sterydowej kuracji odmładzającej.
Witaj
Pozwolę sobie zadać Ci pytanie.
Jak oceniasz elektroniczne systemy tzw. komfortu, czyli rozpoznawanie znaków itd.
Pytam ponieważ mam okazję przejąć zamówienie LC 150 Executive , a nigdy nim nie jeździłem i nie mam jak tego zrobić :(( trochę to szaleńcza decyzja. Do tej pory użytkowałem Audi Q5 TDI jako kolejne audi i powiem szczerze już mam dość czekania na lawety assistance, niestety tego w reklamach Audi nie ma :))))
Czy nie bałeś się, że to już "schyłkowy" model, w pewnym sensie wkrótce "oldtimer" ?
Mam mnóstwo wątpliwości, ale ciągle chcę ten samochód.
Jedyne czego się obawiam bo gamie modeli Audi to usterek, które kończą się na lawecie.
Pozdrawiam serdecznie

maar.adv
Posty: 33
Rejestracja: 22 sty 2016, 10:26

Re: J15 - okiem użytkownika

Post autor: maar.adv »

Ja na to patrzę dokładnie odwrotnie. Nigdy nie kupiłem auta z pierwszego roku produkcji. Zauważ ze producenci w drugim i trzecim roku eliminują wady i problemy aut z okresu „dziecięcego”. LC 150 jest produkowany od prawie 10 lat i systematycznie co 2-3 lata dostaje jakieś zmiany, które ulepszają auto. Moj poprzedni LC 150 z 2012 r służył mi przez 6 lat i 150kkm wozil moja rodzine bezpiecznie, ciągał przyczepę kempingową. Jedyna usterka to turbina przy 200 tys km i żarówki xenonowe. Serwisowalem go wyłącznie w ASO Dobrygowski Dlugoleka ( codowny serwis i salon ) sprzedając go uzyskałem cenę o 10 tys zł wyższą niż za niego zapłaciłem. Sprzedaż zajęła mi 30 minut a kolejni chętni dzwonili jeszcze dwa dni. Jako trzecie auto do domu skusiłem się na Volvo XC90 Cross Country auto urzekło mnie wyglądem doskonałym systemem audio, pięknym wnętrzem i nowoczesnymi systemami niestety mam podobne odczucia jak Ty z Audi. Systemy w nowym LC nie różnią się niczym od tych w Corolli. Czytanie znaków aktywny tempomat, AppleCar normalka, na pewno w Audi czy Volvo wyglada to lepiej i jest bardziej user friendly. Ale zdziwię się jeżeli nie zakochasz się w LC150 po tygodniu użytkowania. Podziel się wrażeniami jak już odbierzesz ;)

rzemanki
Posty: 68
Rejestracja: 10 gru 2008, 01:23

Re: J15 - okiem użytkownika

Post autor: rzemanki »

siemka pisze:
11 gru 2021, 18:09
maar.adv pisze:
09 gru 2021, 12:23
W nowym modelu skrzynia biegów ma zdecydowanie lepszy refleks. Szybciej reaguje przy wyprzedzaniu i w porównaniu do 3.0 nowy silnik naprawdę jest bardzo żwawy i zdecydowanie bardziej ekonomiczny. LC 3.0 rzadko spalał w trasie mniej niż 11l/100km. teraz bez problemu schodzę do 8,5l. Silnik wydaje się bardziej cichy ale możliwe że całe auto jest lepiej wygłuszone bo w 2012 było cicho ale w nowym jest jeszcze lepiej. W zakrętach prowadzi się dużo stabilniej ale na to mogą mieć wpływ większe felgi i bardziej szosowe opony. Podsumowując, to dalej ta sama sprawdzona konstrukcja tylko po sterydowej kuracji odmładzającej.
Witaj
Pozwolę sobie zadać Ci pytanie.
Jak oceniasz elektroniczne systemy tzw. komfortu, czyli rozpoznawanie znaków itd.
Pytam ponieważ mam okazję przejąć zamówienie LC 150 Executive , a nigdy nim nie jeździłem i nie mam jak tego zrobić :(( trochę to szaleńcza decyzja. Do tej pory użytkowałem Audi Q5 TDI jako kolejne audi i powiem szczerze już mam dość czekania na lawety assistance, niestety tego w reklamach Audi nie ma :))))
Czy nie bałeś się, że to już "schyłkowy" model, w pewnym sensie wkrótce "oldtimer" ?
Mam mnóstwo wątpliwości, ale ciągle chcę ten samochód.
Jedyne czego się obawiam bo gamie modeli Audi to usterek, które kończą się na lawecie.
Pozdrawiam serdecznie
Pozwolę sobie odpowiedzieć.

Systemy mnie osobiście irytują. Utrzymywania pasa działa słabo - wręcz nie działa. Rozpoznawanie znaków względnie OK. Aktywny tempomat jest starego typu i działa bodajże od 30 km/h i w górę - aczkolwiek działa poprawnie. Natomiast bardzo dobrze działa ostrzeganie o zbliżaniu się i awaryjne hamowanie - kilka razy uratowało skórę. Systemy są takie same jak w Rav 4 z 2016r; w nowej RAv 4 są już bardziej zaawansowane niż w LC.
Kamery 360 są świetna ale jakość obrazu przeciętna.
Schyłkowy model jest zaletą - bardziej dopracowany. Mniejsze ryzyko usterek. Nowością jest tylko lub aż silnik. Co do jego awaryjności to pokażą lata eksploatacji. Rozrabia natomiast Ad blue. Zużywa go Landek znacznie więcej niż wg instrukcji.
Kupowałem auto bez jazdy testowej. Totalnie z katalogu. Model znałem, lecz nie miałem okazji jeździć egzemplarzem z nowym silnikiem 2.8 204KM. Kupiłem w ciemno ale jestem bardzo zadowolony. Zaskoczył mnie LC 150 MR 2021 pozytywnie w porównaniu do 120 czy tez 150 z 2010r. Jest cichszy; lepiej przyspiesza; mniej spala ON.
Krótko mówiąc: polecam. Ja nie żałuję i każdy przejechany kilometr sprawia mi radość.

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: J15 - okiem użytkownika

Post autor: Cruiser »

@ maar.adv

Nie dość, że serwisujemy w tym samym miejscu to jeszcze taki sam setup w domu?
LC jako poważne auto a Volvo do miękkiej jazdy?
Ja też przez 5 lat jeździłem 3.0 i też tam serwisowałem. Lepszego serwisu nie znam we Wrocku. Nawet NX mojej drugiej połówki do nich przez cały żywot jeździł na przeglądy.

siemka
Posty: 5
Rejestracja: 11 gru 2021, 16:50

Re: J15 - okiem użytkownika

Post autor: siemka »

@rzemanki, @maar.adv
Wielkie dzięki za odzew i garść informacji.
A jak oceniacie komfort jazdy w dużej aglomeracji miejskiej(w moim przypadku Wawa), mam na myśli komfort foteli, zwrotność, manewrowanie, ew. uciążliwości z parkowanie z uwagi na gabaryty ?
Jak z wentylacją (szyby) i klimatyzacją ?
Przepraszam, że zasypuję pytaniami ale jutro musze dać ostateczną odpowiedź cz biorę landa czy rezygnuję.

maar.adv
Posty: 33
Rejestracja: 22 sty 2016, 10:26

Re: J15 - okiem użytkownika

Post autor: maar.adv »

Wysoka pozycja do miasta to wielka zaleta. Widzisz jak ruch zwalnia wcześniej niż jadąc niskim autem. 204 KM naprawdę świetnie sobie radzą z dużą masą. Fotele nie maja wiele możliwości regulacji i są identyczne jak te w autach z początku produkcji ale są bardzo wygodne. Masz system szybszego nagrzewania silnika a wentylacja i ogrzewanie są bez zarzutu. Ja teraz mam ogrzewaną kierownice co sprawdza się super jak auto mocno się wychłodzi. Do parkowania szybko się przyzwyczaisz. Auto wielkie ale widoczność w każdą stronę dobra, pomaga system kamer 360. Bagażnik jest gigantyczny właśnie wróciłem z czeskich gór. Klatka na dużego psa, 2 skrzynki gratów kempingowych i 3 skrzynki piwa, wszystko zapakowane do wysokości oparcia tylnej kanapy. Spalanie na odcinku 178 km 8,2l

maar.adv
Posty: 33
Rejestracja: 22 sty 2016, 10:26

Re: J15 - okiem użytkownika

Post autor: maar.adv »

Nie zastanawiaj się tylko kupuj. Jak z jakiegoś niepojętego powodu nie przypadnie Ci do gustu. Chętnego na przytulenie LC znajdziesz w godzinę

maar.adv
Posty: 33
Rejestracja: 22 sty 2016, 10:26

Re: J15 - okiem użytkownika

Post autor: maar.adv »

Cruiser pisze:
12 gru 2021, 10:12
@ maar.adv

Nie dość, że serwisujemy w tym samym miejscu to jeszcze taki sam setup w domu? Obrazek
LC jako poważne auto a Volvo do miękkiej jazdy?
Ja też przez 5 lat jeździłem 3.0 i też tam serwisowałem. Lepszego serwisu nie znam we Wrocku. Nawet NX mojej drugiej połówki do nich przez cały żywot jeździł na przeglądy.
Do Dobrygowskiego na serwisy zawsze jadę z przyjemnością i wychodzę zadowolony. Wizyty w Volvo we Wrocławiu to droga przez mękę. Tak, V90 do szybszego przemieszczania się solo i odsłuchu muzyki :) Kupiony trochę z sentymentu do marki bo moje pierwsze auto to był model 240 z 1983r :)

maar.adv
Posty: 33
Rejestracja: 22 sty 2016, 10:26

Re: J15 - okiem użytkownika

Post autor: maar.adv »

siemka pisze:
12 gru 2021, 16:47
@rzemanki, @maar.adv
Wielkie dzięki za odzew i garść informacji.
A jak oceniacie komfort jazdy w dużej aglomeracji miejskiej(w moim przypadku Wawa), mam na myśli komfort foteli, zwrotność, manewrowanie, ew. uciążliwości z parkowanie z uwagi na gabaryty ?
Jak z wentylacją (szyby) i klimatyzacją ?
Przepraszam, że zasypuję pytaniami ale jutro musze dać ostateczną odpowiedź cz biorę landa czy rezygnuję.
Jakie wyposażenie tej Twojej sztuki ? Kolor ?

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: J15 - okiem użytkownika

Post autor: Cruiser »

Aaaa. To jednak V90. U mnie XC90 B6. Ja z Volvo jakoś do tej pory nie miałem problemów ale nie są to auta porównywalne z LC. Zbyt delikatne. Porannego przejazdu z dziećmi do szkoły wzdłuż wałów Odry i skrótów nieutwardzonymi drogami samochodem żony nie praktykuję.
LC za to czuje się w tym jak ryba w wodzie.
W zeszły piątek zaparłem się, że dzieciaki zdążą do szkoły w śniegowy armagedon i byliśmy 10 minut przed czasem. Przy okazji obcowanie z naturą, zdziwione koziołki na polach etc.
A po wjeździe na asfalt jak w limuzynie….

rzemanki
Posty: 68
Rejestracja: 10 gru 2008, 01:23

Re: J15 - okiem użytkownika

Post autor: rzemanki »

siemka pisze:
12 gru 2021, 16:47
@rzemanki, @maar.adv
Wielkie dzięki za odzew i garść informacji.
A jak oceniacie komfort jazdy w dużej aglomeracji miejskiej(w moim przypadku Wawa), mam na myśli komfort foteli, zwrotność, manewrowanie, ew. uciążliwości z parkowanie z uwagi na gabaryty ?
Jak z wentylacją (szyby) i klimatyzacją ?
Przepraszam, że zasypuję pytaniami ale jutro musze dać ostateczną odpowiedź cz biorę landa czy rezygnuję.
Komfort foteli dla mnie super.
Zwrotność w mieście jest średnia ale pomaga wjazd na krawężniki bez ryzyka uszkodzenia pojazdu jak i samego krawężnika ;)
Parkowanie to inna sprawa. Niestety liczba miejsc dostępnych znacząca się zmniejszyła z racji gabarytów.
Wentylacja to jak w Japończykach - standardowo szyby parują. Pomaga klimatyzacja.

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: J15 - okiem użytkownika

Post autor: Cruiser »

Gabaryty, moim zdaniem, nie są wcale takie złe. Kwestia przyzwyczajenia. Dla porównania Volvo XC90 albo Hilux są jeszcze dłuższe.
Owszem, w wąskie miejsca na parkingu nie ma co próbować się wciskać ale do takich zadań są auta miejskie jak Yaris.

siemka
Posty: 5
Rejestracja: 11 gru 2021, 16:50

Re: J15 - okiem użytkownika

Post autor: siemka »

maar.adv pisze:
12 gru 2021, 18:45
siemka pisze:
12 gru 2021, 16:47
@rzemanki, @maar.adv
Wielkie dzięki za odzew i garść informacji.
A jak oceniacie komfort jazdy w dużej aglomeracji miejskiej(w moim przypadku Wawa), mam na myśli komfort foteli, zwrotność, manewrowanie, ew. uciążliwości z parkowanie z uwagi na gabaryty ?
Jak z wentylacją (szyby) i klimatyzacją ?
Przepraszam, że zasypuję pytaniami ale jutro musze dać ostateczną odpowiedź cz biorę landa czy rezygnuję.
Jakie wyposażenie tej Twojej sztuki ? Kolor ?
To LC 150 Executive kolor szary metalik / czarna skórzana tapicerka.
Raczej nic innego nie ma z dodatków.
Dlatego pytałem Was o te elementy komfortu.
W Audi mam 5-letnią gwarancję z limitem 150 tkm.......a w Toyocie widzę, że chyba standardowe 3 lata / 100 tkm ?

rzemanki
Posty: 68
Rejestracja: 10 gru 2008, 01:23

Re: J15 - okiem użytkownika

Post autor: rzemanki »

siemka pisze:
12 gru 2021, 20:33
maar.adv pisze:
12 gru 2021, 18:45
siemka pisze:
12 gru 2021, 16:47
@rzemanki, @maar.adv
Wielkie dzięki za odzew i garść informacji.
A jak oceniacie komfort jazdy w dużej aglomeracji miejskiej(w moim przypadku Wawa), mam na myśli komfort foteli, zwrotność, manewrowanie, ew. uciążliwości z parkowanie z uwagi na gabaryty ?
Jak z wentylacją (szyby) i klimatyzacją ?
Przepraszam, że zasypuję pytaniami ale jutro musze dać ostateczną odpowiedź cz biorę landa czy rezygnuję.
Jakie wyposażenie tej Twojej sztuki ? Kolor ?
To LC 150 Executive kolor szary metalik / czarna skórzana tapicerka.
Raczej nic innego nie ma z dodatków.
Dlatego pytałem Was o te elementy komfortu.
W Audi mam 5-letnią gwarancję z limitem 150 tkm.......a w Toyocie widzę, że chyba standardowe 3 lata / 100 tkm ?
Możesz przedłużyć do 5 lat i 500 000km na zasadzie ubezpieczenia (do kupienia u dealera Toyoty).

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: J15 - okiem użytkownika

Post autor: Cruiser »

5 lat gwarancji w Audi?!? To też chyba jakieś dodatkowo kupowane ubezpieczenie. Moja żona jeździła jakiś czas nowymi Audi i pamiętam, że zawsze po 2 latach producent umywał ręce od wszystkiego, włącznie z wadami konstrukcji i uszkodzeniami w trakcie czynności serwisowych w autoryzowanym serwisie.
Mimo faktu, że jej bardzo te auta podobały się, sama stwierdziła, że ma dosyć perypetii z serwisem i z tymi autami.

ODPOWIEDZ