LC150 2022 choinka na liczniku ?

Moderator: luk4s7

Skotniol4R
Posty: 12
Rejestracja: 12 wrz 2022, 20:42
Auto: 4Runner 3gen 1998r 3.4 V6 -> 4.0 V8 1UZ
LC 150 2.8D 2022r

LC150 2022 choinka na liczniku ?

Post autor: Skotniol4R »

Witam

pacjent LC150 odebrany rok temu z salonu, nalot 23tys. km w zeszłym tygodniu podczas jazdy zapaliła sie choinka na wyświetlaczu miedzy innymi Drive -Start Control Malfunction, Headlight System Malfunction, Antilock Brake Malfunction, Pre Colision System Malfunction, Check BMS System do tego check , kontrolki trakcji i inne, po zaparkowaniu i odpaleniu po 5h choinka była dalej ale auto normalnie odpala jeździ brak jakich kolwiek innych obiawów niż te świecidełka na liczniku, wiec telefon do Toyoty i kazali przywieść na lawecie do serwisu, ale się okazało ze po przejechaniu 500m wszystko znikło, wiec olałem temat i lawety nie wzywałem. Ale dzisiaj znowu to samo podczas jazdy wyskoczyły wszystkie kontrolki miał ktoś taką przypadłość w swoim LC :?: z czym to może być związane ?
Parę lat temu przesiadłem się na Toytoy ze względu na jej niezawodność, ale powoli widzę że w dzisiejszych czasach, to jeden ch..j czy kupisz francuza, niemca czy japońca elektronika wszedzie taka sama :?

Wolfie
Posty: 33
Rejestracja: 17 lis 2022, 09:34

Re: LC150 2022 choinka na liczniku ?

Post autor: Wolfie »

Może bateria w kluczyku słaba już, miałem tak w kodiaqu i wymiana baterii załatwiła sprawę - inna sprawa, że w skodzie czasem blokowało to skrzynię biegòw at, kwestia jak słaba jest bateria.

Awatar użytkownika
021CLT
Posty: 205
Rejestracja: 15 cze 2012, 21:34
Auto: Toyota LC120
Kontakt:

Re: LC150 2022 choinka na liczniku ?

Post autor: 021CLT »

Toyota ma inne standardy...
W razie słabej baterii w kluczyku wyświetli komunikat na zegarach przed kierownicą.
Odłączanie ASB to tylko w Czechach :mrgreen:

Skotniol4R
Posty: 12
Rejestracja: 12 wrz 2022, 20:42
Auto: 4Runner 3gen 1998r 3.4 V6 -> 4.0 V8 1UZ
LC 150 2.8D 2022r

Re: LC150 2022 choinka na liczniku ?

Post autor: Skotniol4R »

Bateria jest dobra, sprawdzane na 2 kluczykach, dzisiaj rano znowu nic wszystko zgasło, jakby nigdy nic. Dzwoniłem do ASO ale jak nie będzie komunikatów na desce to nic nie poradzą ... :?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: LC150 2022 choinka na liczniku ?

Post autor: kylon »

A może jako właściciel auta warto się zainteresować, że komplet kontrolek wyskakuje przy najmniejszym problemie elektrycznym. Na każdej grupie i forum dzień bez pytania o kontrolki dniem straconym. Wystarczy, że przejedziesz przez kałużę i coś zamarznie. Stare samochody miały trzy analogowe kontrolki na desce w postaci żarówki. Dziś samochód jest napakowany elektroniką i o wszystkim melduje. Wszystkie systemy są ściśle ze sobą połączone więc wprawiają w osłupienie współczesnego użytkownika, który z domu nie wyjdzie bez aplikacji ;-). Może nawet kamera Ci zaparowała albo był na niej lód i dlatego zawarczał system pre colision. Więcej wiedzy a mniej zacięcia, że wszystko chu….we ;-)

PrzemoX11
Posty: 2
Rejestracja: 05 kwie 2024, 21:26

Re: LC150 2022 choinka na liczniku ?

Post autor: PrzemoX11 »

Tak - przy pełnym filtrze DPF kiedy regeneraca już nie pomagała (pojawił się komunikat o konieczności wizyty w serwisie). Serwisowe wypalanie filtra DPF usunęło wszystkie objawy ("choinkę")

ODPOWIEDZ