Oświetlenie wnętrza - zmiana na LED

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Oświetlenie wnętrza - zmiana na LED

Post autor: luk4s7 »

Zafundowałem sobie odrobinę luksusu i wymieniłem oświetlenie wnętrza na LED. Nic to wielkiego ani bardzo innowacyjnego ale może komuś się przyda.

Zakupiłem żarówki Philips. Można tańsze ale pamiętając doświadczenia z poprzedniego LC z doborem odpowiedniej barwy a do tego identycznej dla wszystkich żarówek, postanowiłem spróbować tej marki. Udało się za pierwszym podejściem więc jest sukces.

Osłony słoneczne oraz lampki nad dźwignią zmiany biegów: 2x taki komplet (4 żarówki)

Obrazek

A tak się dostajemy do żarówek

Obrazek



Obrazek

Oświetlenie drugiego rzędu i bagażnika: 2x taka żarówka

Obrazek

A tak się otwiera klosz

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Oświetlenie wnętrza - zmiana na LED

Post autor: sebastian44 »

Ja zrobiłem taki upgrade u siebie w J12. Co fajne kupiłem zestaw z Aliexpress gdzie były wszystkie żarówki jakie tylko są we wnetrzu auta. Bardzo to wygodne bo jest ich chyba z 7 rodzajów wiec nie musiałem kupować każdej z osobna. Świecą lepiej niż oryginały i co ważne udało sie zachować ciepłą barwę światła wiec wnetrze wyglada przytulniej.

Awatar użytkownika
Jake
Posty: 2020
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: Oświetlenie wnętrza - zmiana na LED

Post autor: Jake »

luk4s7, widze ze uzyles markowych LEDów - to ma sens. Ja probowalem robic to samo z uzyciem tanich chinczykow i po 2 dniach wrocilem do zwyklych zarowek, bo swiecilo to fatalnie i po 3 dniach niektore ledy zaczynały migać.
Chetine zrobilbym drugie podejscie zeby troche rozswietlic wnetrze, gdzie kupowales wspomnianie Philipsy?

Awatar użytkownika
aadamuss
Posty: 538
Rejestracja: 23 paź 2012, 23:26
Auto: Hdj 100
Kontakt:

Re: Oświetlenie wnętrza - zmiana na LED

Post autor: aadamuss »

Czy możecie polecić jakieś Ledy hb3, hb4 ?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Oświetlenie wnętrza - zmiana na LED

Post autor: luk4s7 »

sebastian44 pisze:
29 wrz 2021, 14:05
kupiłem zestaw z Aliexpress gdzie były wszystkie żarówki jakie tylko są we wnetrzu auta
sebastian44 pisze:
29 wrz 2021, 14:05
udało sie zachować ciepłą barwę światła wiec wnetrze wyglada przytulniej.
Nie pomyślałam żeby szukać zestawy na Alli. Faktycznie to mogło być najprostsze. Sam się dobrałem do tych kloszy żeby sprawdzić jakie żarówki zamówić. Nie było to proste bo łatwo połamać jak się nie wie co i jak. No i za pierwszy razem wyciągnąłem cały klosz a dopiero potem doszedłem że samą przezroczystą część się da zdjąć. Co do koloru to jest to 4000K czyli nowoczesny wygląd led'a bez zimnego, wręcz niebieskiego koloru choć nie jest to ciepło jak zwykłej żarówki. Oryginalne żarówki były przy tych żółte. To wygląda OK i na pewno już w nic zimniejszego bym nie szedł choć Philips ma też 6000K i to już pewnie będzie za zimne. Cieplejszej barwy też Philips nie ma więc wybór był dość prosty.
Jake pisze:
29 wrz 2021, 14:37
probowalem robic to samo z uzyciem tanich chinczykow i po 2 dniach wrocilem do zwyklych zarowek
Do J95 próbowałem dobrać podobnie ale nawet te same żarówki tego samego producenta miały inne odcienie więc w końcu trafiłem na w miarę ciepły zestaw gdzie każda świeciła takim samym kolorem ale trwało to i mnie irytowało. Tym razem zakup jednego producenta i jest wszystko OK.
Jake pisze:
29 wrz 2021, 14:37
gdzie kupowales wspomnianie Philipsy
Na Allegro w oficjalnym sklepie Philips (tak przynajmniej jest to opisane). Użytkownik: Philips_SMA
aadamuss pisze:
29 wrz 2021, 15:34
Czy możecie polecić jakieś Ledy hb3, hb4 ?
Nie mam w tym temacie doświadczenia bo w J15 mam fabrycznie lampy ledowe ale widzę że Philips ma w swojej ofercie takowe. Poza brakiem homologacji w Polsce (przypadłość wszystkich retrofitów oświetlenia głównego) pewnie jakość, trwałość i wiązka światła jest OK. Ekstremalnie drażnią mnie tzw. "chińskie ledy" które widzę jak Janusze montują do passeratii i świeci to głównie innym po oczach! Nawet mijania mają tak ułożoną wiązkę światła że rażą. Masakra. Powinni za to zabierać dowód.

rzemanki
Posty: 68
Rejestracja: 10 gru 2008, 01:23

Re: Oświetlenie wnętrza - zmiana na LED

Post autor: rzemanki »

Ja wyjmowałem całe lampy (sugerując się instrukcją obsługi Toyoty Corolli).
Żarówki kupowałem tutaj: https://www.sklepledowy.pl/
Barwa 6000K. Więc bardzo jasne.
Wymieniałem też podświetlenie stopni bocznych.
Wszystko świeci bardzo dobrze; nic nie miga. Delikatny problem był z oświetleniem bagażnika, gdyż wymieniona żarówka się ruszała. Po podgięciu blaszek jest OK.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Oświetlenie wnętrza - zmiana na LED

Post autor: luk4s7 »

rzemanki pisze:
29 wrz 2021, 19:44
Barwa 6000K. Więc bardzo jasne.
Jedno z drugim się niespecjalnie wiąże. 6000K to dość zimne światło - bardziej niebieskie niż żółte. Jasność zależy od mocy led'a a nie temperatury barwowej (wyrażonej w Kelwinach).

Barwa zimna – 4600 – 6500 [K]
Barwa neutralna – 3300 – 4500 [K]
Barwa ciepła – 2200 – 3200 [K]

Awatar użytkownika
emilio
Posty: 185
Rejestracja: 21 kwie 2008, 19:03
Auto: KZJ95
GDJ150
Kontakt:

Re: Oświetlenie wnętrza - zmiana na LED

Post autor: emilio »

Super!

Ciekawe podejście ma toyota w drzwaich i na podłodze oświetlenie ledowe a podsufitka, lusterka, bagażnik i progi analogowe światło.. Średnio to do siebie pasuje

Dzięki za dobry material👍

Awatar użytkownika
Jake
Posty: 2020
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: Oświetlenie wnętrza - zmiana na LED

Post autor: Jake »

luk4s7 pisze:
29 wrz 2021, 16:35
Na Allegro w oficjalnym sklepie Philips (tak przynajmniej jest to opisane). Użytkownik: Philips_SMA
Lubie jakość Philipsa i po poprzednich doswiadczeniach z chinskim badziewiem jak LEDy to tylko markowe, ale z tego co patrze to ceny sa nie za ciekawe... Przeszło 100zł za konwersje jednego auta.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Oświetlenie wnętrza - zmiana na LED

Post autor: luk4s7 »

Jake pisze: Lubie jakość Philipsa (…) ale z tego co patrze to ceny sa nie za ciekawe...
Do J15 wyszło koło 169,96zł dokładnie. Zgadzam się że to dużo ale już przełknąłem i zapomniałem a świeci ładnie.
Jedyna w zasadzie uwaga taka że do bagażnika przydałaby się większa moc. Jest lepiej niż z żarówką ale w J95 miałem coś chińskiego właśnie i w bagażniku było jaśniej. Może też dlatego że J15 ma czarną tapicerkę a J95 miało szarą?

ODPOWIEDZ