Zużycie paliwa

Moderator: luk4s7

RMidgett93
Posty: 1
Rejestracja: 15 wrz 2021, 14:26
Kontakt:

Zużycie paliwa

Post autor: RMidgett93 »

Cześć wszystkim,

Jestem nowy w klubie i zastanawiałem się, czy któryś z właścicieli Land Cruisera ma podobny problem co ja.

Obecnie posiadam 3L Land Cruiser 2010 i stwierdzam, że wydaję zbyt dużo na paliwo każdego tygodnia.

Wydaje mi się, że w miarę upływu lat (posiadam ten pojazd już 5 lat) mój Land Cruiser staje się coraz bardziej spragniony jak chodzi o paliwo.

Wiem, że samochody z silnikiem diesla zwykle nie są najbardziej paliwooszczędne, ale chciałem wiedzieć, czy mogę zrobić coś innego niż całkowicie wymienić pojazd. Za bardzo się już przywiązałem do niego :wink:

Wiem, że istnieje duża niechęć wokół dodatków do paliwa, ale pomyślałem, że może warto spróbować żeby obniżyć zużycie paliwa. Warto w ogóle coś takiego rozważyć, czy prędzej sobie coś uszkodzę?

Awatar użytkownika
021CLT
Posty: 205
Rejestracja: 15 cze 2012, 21:34
Auto: Toyota LC120
Kontakt:

Re: Zużycie paliwa

Post autor: 021CLT »

Ale stwierdziłeś to teraz? Czy te kilka lat temu?
Dziwię się Twojemu postowi.... Generalnie mam wrażenie jakbyś wkładał kij w mrowisko.
Szukasz alternatywy dla diesla? który jest paliwożerny :D
Zmień na benzynę i może załóż LPG...
Widzę, też że wydajesz dużo w skali tygodnia, co dopiero miesiąca...
Proponuję Yaris hybrid podobno 3-4l na 100.

DawidCobra
Posty: 25
Rejestracja: 03 sie 2019, 03:56

Re: Zużycie paliwa

Post autor: DawidCobra »

TLC 120 wyprawowe z dachowym namiotem szpejem off road zabudową blachy pod spodem itp. Po wymianie wtrysków systematycznie oleje itd. Minimalne spalanie na trasie 12,8 a w terenie 15 i więcej. Tak dla informacji dla innych.

Wysłane z mojego SM-G985F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
021CLT
Posty: 205
Rejestracja: 15 cze 2012, 21:34
Auto: Toyota LC120
Kontakt:

Re: Zużycie paliwa

Post autor: 021CLT »

Moja 120 2003r potrafiła zejść do 7,2 przy jeździe 70-90km/h oczywiście bez tempomatu. Przy 120km/h na autostradzie 9,5-10,5. Całkowity golas, bez wodotrysków z oponami 265/65/17 szosa.
Jak dołożyłeś 250-300kg szpeju to na AT -kach masz świetny wynik😀

DawidCobra
Posty: 25
Rejestracja: 03 sie 2019, 03:56

Re: Zużycie paliwa

Post autor: DawidCobra »

Dziękuję - masz rację. A/T , pełno szpeju używanie blokady reduktora, waga wyciągarki i obciążenia w terenie, jestem zadowolony z takiego spalania. Dobrze że napisałeś ile pali golas to mam porównanie. Obrazek

Wysłane z mojego SM-G985F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Zużycie paliwa

Post autor: luk4s7 »

Do jeżdżenia na codzień i po mieście to jest waśnie mała hybryda. Wtedy faktycznie da się zejść do 3-4l. Realnie jednak liczyłbym 5 czyli czyli i tak połowę mniej niż goły LC.
Spróbuj natomiast wybrać się w tym teren lub na wyprawę z rodziną… słabo się sprawdzi prawda? Dlatego właśnie są różne auta do różnych typów użytkowania. 12l z tym szpejem który opisałeś na codzień? Czyli na pewno nie jeździsz w zatłoczonym mieście bo gdyby tak, byłoby 18l. Także ja bym się cieszył z Twojego wyniku. A jeśli Ci to doskwiera to… Yaris

Awatar użytkownika
mamut
Posty: 252
Rejestracja: 21 mar 2012, 08:56
Auto: GDJ150 '18
Kontakt:

Re: Zużycie paliwa

Post autor: mamut »

RMidgett93 pisze:
15 wrz 2021, 14:37
Cześć wszystkim,

Jestem nowy w klubie i zastanawiałem się, czy któryś z właścicieli Land Cruisera ma podobny problem co ja.

Obecnie posiadam 3L Land Cruiser 2010 i stwierdzam, że wydaję zbyt dużo na paliwo każdego tygodnia.

Wydaje mi się, że w miarę upływu lat (posiadam ten pojazd już 5 lat) mój Land Cruiser staje się coraz bardziej spragniony jak chodzi o paliwo.

Wiem, że samochody z silnikiem diesla zwykle nie są najbardziej paliwooszczędne, ale chciałem wiedzieć, czy mogę zrobić coś innego niż całkowicie wymienić pojazd. Za bardzo się już przywiązałem do niego :wink:

Wiem, że istnieje duża niechęć wokół dodatków do paliwa, ale pomyślałem, że może warto spróbować żeby obniżyć zużycie paliwa. Warto w ogóle coś takiego rozważyć, czy prędzej sobie coś uszkodzę?
Witaj nowy kolego.
Na początek może trochę konkretów bo piszesz ogólnikami i nie wiemy do końca czy Twoja 150-tka pali dużo czy mało ..

Moja ponad 3 lata i pali różnie, zależnie od okoliczności i spalanie waha się od 8 litrów do 18-19 litrów. Golas nic nie ma pop za oponami AT.
Dla porównania mój stary hill pali 10 ... czy w mieście czy w trasie czy na autostradzie :D na stare lata się tak się jej porobiło :D

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Zużycie paliwa

Post autor: luk4s7 »

Mój KZJ95 palił (i wciąż pali u kolegi) podobnie czyli zawsze 10l/100km. Widać to przywilej wieku

stasik
Posty: 274
Rejestracja: 09 sty 2021, 21:42
Auto: KDJ95

Re: Zużycie paliwa

Post autor: stasik »

No dodam coś o wiekowej KDJ95 manual, prawie golas, zderzak stalowy z bullbarem, snorkel i progi. Na AT-kach 31" palił 9,4 do 9,8, rekord to 8,8 - cały bak wyjeżdżony po autostradzie w tempie TIR-ów (85 - 88 km/h) plus troszkę miasta. Na MT-kach 32" początkowo palił 10,4 - 10,8, teraz bardziej 9,9 - 10,2 W zeszłym roku w oczekiwaniu na zmianę łożysk w przednim dyfrze jeździłem z odpiętym wałem, spalanie niższe o jakieś 0,3
Nogę mam ciężką i lubię solidne przyspieszenia, ale nieczęsto przekraczam GPS-owe 120 km/h.

ODPOWIEDZ