LC150 DLA POLICJI...

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
tadeo
Klubowicz
Posty: 1424
Rejestracja: 18 kwie 2008, 22:48
Auto: VDJ 76 i 150
Kontakt:

LC150 DLA POLICJI...

Post autor: tadeo »

21 LAND CRUISERÓW trafiło do Policji i na tym nie koniec!
https://motoryzacja.interia.pl/wiadomos ... Id,3211726

Już mi zjeżdżają z drogi a co dopiero po takim newsie:) nikt nie odważy się mnie wyprzedzić :):):)

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: LC150 DLA POLICJI...

Post autor: luk4s7 »

Ooo panie, ciekawa sprawa. Widać że i nasi dzielni radarowcy poznali się na Land Cruiser’ach.
Ciekaw jestem jaka wersja wyposażenia została wybrana. Może nie bez powodu pojawiły się ostatnio wersje „gołe” w ofercie Toyoty.

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: LC150 DLA POLICJI...

Post autor: rolkos »

Wszystko u nas zmierza w kierunku wschodu więc nie zdziwiłbym się gdyby to była wersja Executive. Może zasłużeni funkcjonariusze dostaną od rządu prezent na święta.

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: LC150 DLA POLICJI...

Post autor: Cruiser »

Służby takie jak graniczna czy celna to rozumiem. Ale policja? Pogonić to mogą tym mało co....

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: LC150 DLA POLICJI...

Post autor: Rokfor32 »

Ale za to szpeju na pokład można załadować więcej - i większego gabarytowo :wink:

Takie wozy powinny trafiać ale do służb ratowniczych. A nie że GOPR ma na stanie leciwego defa, co głównie w warsztacie siedzi.

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: LC150 DLA POLICJI...

Post autor: Cruiser »

Szpeju powiadasz.
Aha. Czyli to będą bardziej pojazdy poranne. Te co krótko po 6 kończą zazwyczaj robotę.... Teraz rozumiem.

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: LC150 DLA POLICJI...

Post autor: rolkos »

Na Słowacji służby mają nowe j76 i to byłoby lepsze dla straży granicznej czy GOPR. U nich się da to chyba i w Polsce byłoby to możliwe. Ale u nas kupili Outlandery i założyli do nich wyciągarki. Na granicy Ukraińskiej straż używa Daci Duster.

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: LC150 DLA POLICJI...

Post autor: Cruiser »

W Czechach Straż Graniczna ma 150. W Niemczech 150 zakupiła Bundeswehra.

Obrazek

Awatar użytkownika
szulbor
Posty: 392
Rejestracja: 25 sty 2014, 20:29
Auto: Toyota 4runner 3rd 5VZ-FE 3.4ccm Supercharged
Kontakt:

Re: LC150 DLA POLICJI...

Post autor: szulbor »

Ale chłopaki, z tego co wiem to nie ma co winić naszych smerfow. Oni tylko przetarg rozpisali po co zapotrzebowanie a tego typu pojazdy w policji drogowej nie wiem. A że wygrała toyota. To zaskakujące, Ciekawe kto jeszcze oferty składał.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: LC150 DLA POLICJI...

Post autor: rolkos »

Trochę off-top ale spojrzałem na wersję Entry (Łukasz wspomniał o niej). Dla mnie wygląda lepiej niż te wyższe wersje :) fajne stalówki, czarny grill i lusterka, dla mnie bomba. Nie ma radia z wyświetlaczem.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

LC150 DLA POLICJI...

Post autor: luk4s7 »

To zależy co kto lubi i jakie ma potrzeby. Według mnie brak świateł led to spory minus bo to swieci genialnie. Oczywiście przez lata jeździłem J9 i nie narzekałem na lampy.
Dopłata do wersji Prado (ma już ledy) jest proporcjonalnie niewielka. Natomiast między Prado a Invincible jest przepaść. No ale co kto lubi i jakie ma potrzeby. Z punktu widzenia raty leasingowej 500zł więcej czy mnie raczej różnicy nie robi.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: LC150 DLA POLICJI...

Post autor: kylon »

Nie wiem jak policja ale np wojsko patrzy jeszcze na jakieś pola magnetyczne związane z instalacją elektryczną w aucie. No ale to auta strikte do zastosowań wojskowych.

Awatar użytkownika
Zibi
Posty: 658
Rejestracja: 02 lis 2008, 11:16
Auto: By?o BJ73, 2xHDJ80 XTR 3", HDJ80
jest LC100, HDJ80, rajd?wka Escape, zmota Escape
Kontakt:

Re: LC150 DLA POLICJI...

Post autor: Zibi »

Przetarg można rozpisać tak, ze matiz jest lepszy od mercedesa. Sam, dostają oferty od służb np. na wyciągarki gdzie podstawowym kryterium jest dokładnie 35 metrów stalówki na wyciagąrce. Ktoś coś kuma temat wie, że tylko jedna wyciagarka na swiecie spełnia w pełni takie kryteria :)

A LC150 dla policji? mam nadzieję, ze trafią do CBŚ. Tak znajda zastosowanie jak niegdyś ssang youngi. W innych wydziałach nie widzę zastosowania poprawiającego służbę. Mam tyko nadzieję, że nie będą się nimi wozić komendanci.

Awatar użytkownika
021CLT
Posty: 205
Rejestracja: 15 cze 2012, 21:34
Auto: Toyota LC120
Kontakt:

Re: LC150 DLA POLICJI...

Post autor: 021CLT »

https://youtu.be/Tu4qy0HnQ28

Już wiadomo skąd ten pomysł:)

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: LC150 DLA POLICJI...

Post autor: luk4s7 »

Więcej konkretów o autach dla policji: https://auto.dziennik.pl/aktualnosci/ar ... owany.html

W tekście jednak są błędy według mnie np. na zdjęciach jest wersja Prado która nie ma SafetySens’a. Napisali że średnio pali 7,4l/100km - dobry żart.

No to teraz będę miał większy szacun na drogach bo pomyślą że jedzie nieoznakowany Obrazek

ODPOWIEDZ