Automatyczne zamykanie/otwieranie drzwi

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: Automatyczne zamykanie/otwieranie drzwi

Post autor: Cruiser »

Dodatkowy alarm jest zupełnie niepotrzebny. Sam kiedyś montowałem alarmy w autach i uważam, że potrzebne to jak umarłemu kadzidło.

Na 100% nie pozwoliłbym nawet zamówić czegoś takiego sprzedawcy nowego auta. Dwa tygodnie temu zamawiałem nowego LC i propozycja domówienia alarmu czy "orurowania" wywołała u mnie bardzo dobitny wyraz twarzy. :evil:
Pamiętam jednak, że w starym LC sam programowałem sobie zamek tak, aby po zatrzymaniu, przełożeniu dźwigni na P i dopiero po otwarciu drzwi kierowcy otwierała się reszta drzwi.
Drzwi blokują się automatycznie po przekroczeniu danej prędkości.
Wszystkie te funkcje są opisane w starej instrukcji jako dostępne z poziomu użytkownika. Faktem jest jednak, że gwiazdka z jedynką odsyła do wyjaśnienia, że możliwe jest to tylko w niektórych wersjach.

Pozdrawiam
Załączniki
Unknown.jpeg
(98,94 KiB) Pobrany 39 razy

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Automatyczne zamykanie/otwieranie drzwi

Post autor: luk4s7 »

Cruiser pisze:Sam kiedyś montowałem alarmy w autach i uważam, że potrzebne to jak umarłemu kadzidło.
Że się tak "wtrance": Kupowałem ostatnio nowe auto i też chcieli mi sprzedać alarm. Mam dokładnie to samo zdanie. Alarm się przydaje głównie do wk…ania sąsiadów wyciem. Działa co najwyżej na nastoletnich złodziei okularów albo płyt CD. Dla poważniejszych nie stanowi problemu.

Wziąłem blokadę skrzyni. Na pewno nie będzie wyła w nocy :mrgreen:

P.S. A alarm z antynapadem nie dość że wyje, to jeszcze robi fajne niespodzianki. Prawda Kylon? :mrgreen: :lol:

MichalKJP
Posty: 115
Rejestracja: 22 gru 2014, 00:41

Re: Automatyczne zamykanie/otwieranie drzwi

Post autor: MichalKJP »

kylon pisze:To jest funkcja alarmu a nie samochodu ;-)
Jesteś pewien na 100%, że tego nie było fabrycznie w 120? Bo w jednym aucie to gdzieś przy jakimś serwisie włączyli - autem jeździ kobieta, więc funkcja jak najbardziej pożądana. (Fakt - w tym aucie jest zamontowany taki alarm, że pod kierownicą masz zamontowany przełącznik do wklikiwania kombinacji podczas uruchamiania.)

MichalKJP
Posty: 115
Rejestracja: 22 gru 2014, 00:41

Re: Automatyczne zamykanie/otwieranie drzwi

Post autor: MichalKJP »

Cruiser pisze:Dodatkowy alarm jest zupełnie niepotrzebny. Sam kiedyś montowałem alarmy w autach i uważam, że potrzebne to jak umarłemu kadzidło.

Na 100% nie pozwoliłbym nawet zamówić czegoś takiego sprzedawcy nowego auta. Dwa tygodnie temu zamawiałem nowego LC i propozycja domówienia alarmu czy "orurowania" wywołała u mnie bardzo dobitny wyraz twarzy. :evil:
A co myślisz o systemach umożliwiających lokalizację pojazdu? Nie wiem, czy to jest teraz dostępne, ale w 2010 jak 150 była jeszcze "nowym" autem takie systemy wtedy też montowali.

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: Automatyczne zamykanie/otwieranie drzwi

Post autor: Cruiser »

Były i są nadal dostępne. O ile systemy w oparciu o karty GSM praktycznie wymarły, systemy pokroju Ganneta nadal funkcjonują i mają się dobrze. GSM łatwo jest wykryć i zagłuszyć. Z systemem uruchamianym zdalnie na nadawanie jest trochę gorzej. Założę się jednak, że miejsca montażu są już dobrze obcykane przez specjalistów od "brania". Swojego czasu było dużo kradzieży 150 polegających na wycięciu kawałka zewnętrznej blachy w tylnej części auta. :-)
Pytanie jest jednak inne: czy będziesz chciał jeszcze jeździć odzyskanym autem? Ja szczerze mówiąc, pod warunkiem posiadania (nawiasem mówiąc obecnie kur....wsko drogiego ubezpieczenia OC i AC) nie bawiłbym się w takie gadżety. Jeżeli będą chcieli wziąć auto, to i tak je wezmą. Najlepiej jednak, żeby brali szybko i tak daleko jak to możliwe. W przypadku LC to raczej pewnik. :-)
Nie mówię, że te systemy są złe.
Mi przydał się kiedyś taki system np. w odnalezieniu auta żony zagubionego po długich zakupach na parkingu przed centrum handlowym. :-)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
zachary
Posty: 214
Rejestracja: 24 mar 2009, 07:45
Auto: J15/Lalka/, U1234, Wolf GD300, 469B, Rolka'18, E250
Kontakt:

Re: Automatyczne zamykanie/otwieranie drzwi

Post autor: zachary »

luk4s7 pisze:
Cruiser pisze:Sam kiedyś montowałem alarmy w autach i uważam, że potrzebne to jak umarłemu kadzidło.
Wziąłem blokadę skrzyni. Na pewno nie będzie wyła w nocy :mrgreen:
To oryginalny alarm rozumiem, że też masz wyłączony? No można. Ale jeżeli jednak nie, to co za różnica, czy wyje syrena czy trąbią klaksony? Na marginesie to oryginalne klaksony skutecznie "przekrzykują" syrenę.

A odnośnie dodatkowego alarmu to jak Wam ktoś zabierze smartkeya jak mnie kiedyś to docenicie dodatkowe zabezpieczenie z funkcją immo rozbrajanym za pomocą kodu pin. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest odcięcie złącza diagnostycznego OBD2. Oczywiście można zdać się na ubezpieczenie, ale wtedy można w ogóle nie zamykać samochodu.
A wyprzedzając... każdy dodatkowy alarm można zaimplementować tak, aby jego odszukanie było utrudnione.

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: Automatyczne zamykanie/otwieranie drzwi

Post autor: Cruiser »

zachary pisze:
luk4s7 pisze:
Cruiser pisze:Sam kiedyś montowałem alarmy w autach i uważam, że potrzebne to jak umarłemu kadzidło.
Wziąłem blokadę skrzyni. Na pewno nie będzie wyła w nocy :mrgreen:
To oryginalny alarm rozumiem, że też masz wyłączony?
Ja blokadę skrzyni miałem kiedyś w służbowym Oplu Kadecie w roku 1995. :-) Też go zabrali w Wawie. :-) Fajny był - w automacie. Podobno polewali ciekłym azotem takie gadżety i pękały jak skorupki na jajkach.

Oryginalny alarm załącza się automatycznie po zamknięciu auta. Brak zamknięcia oznacza raczej brak wypłaty odszkodowania. Owszem, trudno to udowodnić, ale brak jednego z kluczyków oznacza już problemy z odszkodowaniem.

W sumie, myślę, że temat powinien wrócić do korzeni. Czy napewno chcecie opowiadać na forum jakie macie zabezpieczenia w swoich autach?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
zachary
Posty: 214
Rejestracja: 24 mar 2009, 07:45
Auto: J15/Lalka/, U1234, Wolf GD300, 469B, Rolka'18, E250
Kontakt:

Re: Automatyczne zamykanie/otwieranie drzwi

Post autor: zachary »

Cruiser pisze:... ale brak jednego z kluczyków oznacza już problemy z odszkodowaniem.
Argument TU już dawno został uznany przez sądy jako argument z "dupy". W znanym mi przypadku wystarczyło odwołanie do PZU z zacytowaniem sentencji wyroku sygn. Akt I A Ca 272/02. Reakcja była natychmiastowa, tj. wypłata odszkodowania ;)
Ponad to pomijając kluczyki analogowe bo w ich przypadku jest to oczywiste, to te elektroniczne, też można skopiować, więc jakby ktoś chciał coś "pokombinować" to wydaje mi się, że ominąłby kłopot robiąc kopię.

A wracając do tematu przewodniego to jakby komuś coś wpadło do ucha odnośnie poruszanej kwestii to bardzo proszę, niech zabierze głos.

ar2r
Posty: 63
Rejestracja: 16 paź 2014, 05:18

Re: Automatyczne zamykanie/otwieranie drzwi

Post autor: ar2r »

zachary pisze:
kylon pisze:Związane jest to z przepisami unijnymi. Zabraniają one też montowania alarmów, które posiadają funkcję unieruchomienia pojazdu podczas jazdy. Z alarmem troszku powalczyłem w moim aucie i ciszę się, że zakładał mi go kumpel a nie firma zewnętrzna doposażająca na cle samochody. Wyrzuciłbym kasę w błoto.
Alarmy dodatkowe, często oferowane przez dealerów to wyrób firmy ETS. Jedną z funkcji ich produktu jest "porwaniówka", która nie wyłącza silnika a jedynie włącza syrenę i "sygnały świetlne". Alarm ten ma również funkcję zamykającą drzwi samochodu po przekroczeniu 20 km/h, lecz funkcja ta nie jest dostępna we wszystkich pojazdach. W najnowszej J15 to właśnie występuje. Przynajmniej w mojej :(
W mojej z 2010 tez jest. Po wrzuceniu P otwieraja sie wszystkie drzwi.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
zachary
Posty: 214
Rejestracja: 24 mar 2009, 07:45
Auto: J15/Lalka/, U1234, Wolf GD300, 469B, Rolka'18, E250
Kontakt:

Re: Automatyczne zamykanie/otwieranie drzwi

Post autor: zachary »

ar2r pisze:...
W mojej z 2010 tez jest. Po wrzuceniu P otwieraja sie wszystkie drzwi.
Fajnie masz ;) Mam tak i ja ;)
Tyle, że to połowa sukcesu. Ja bym chciał, żeby zamykały się po ruszeniu.

ar2r
Posty: 63
Rejestracja: 16 paź 2014, 05:18

Re: Automatyczne zamykanie/otwieranie drzwi

Post autor: ar2r »

Zamykaja sie dopiero jak przekrocze 20 km na h

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
zachary
Posty: 214
Rejestracja: 24 mar 2009, 07:45
Auto: J15/Lalka/, U1234, Wolf GD300, 469B, Rolka'18, E250
Kontakt:

Re: Automatyczne zamykanie/otwieranie drzwi

Post autor: zachary »

ar2r pisze:Zamykaja sie dopiero jak przekrocze 20 km na h

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Zaraz mnie coś trafi... tzn. nie dla tego, że Tobie się zamykają, tylko dlatego, że u mnie nie :oops:

Który masz rocznik i wersję? Z polskiej dystrybucji?

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: Automatyczne zamykanie/otwieranie drzwi

Post autor: Cruiser »

Ale przekraczasz to magiczne 20 km/h? ;-)

ar2r
Posty: 63
Rejestracja: 16 paź 2014, 05:18

Re: Automatyczne zamykanie/otwieranie drzwi

Post autor: ar2r »

2010 3.0 d4d. Klepalem wg systemu co podawalem.wczesniej z forum lexisa.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

ar2r
Posty: 63
Rejestracja: 16 paź 2014, 05:18

Re: Automatyczne zamykanie/otwieranie drzwi

Post autor: ar2r »

Z polskiej dystrybucji

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ