Pisk opon na zakrętach.

Moderator: luk4s7

zimas75
Posty: 7
Rejestracja: 16 sie 2015, 12:59

Pisk opon na zakrętach.

Post autor: zimas75 »

Cześć.Mam taki problem mianowicie w aucie z przebiegiem 20 tyś przy wchodzeniu w zakręt popiskują opony. zdarza się też że piszczą przy hamowaniu podczas dojeżdżania do skrzyżowania. Zaznaczam od razu, że piski pojawiają się przy małych prędkościach. Autem jeżdżę spokojnie i nigdy nie zdarzyło mi się wpaść w jakąś dziurę więc brak zbieżności wykluczam. Ostatnio w ASO po sprawdzeniu zbieżności wszystko było OK. Czy któryś z szanownych kolegów przerabiał ten problem. a może to wina opon?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18026
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Pisk opon na zakrętach.

Post autor: kylon »

Może tak być. Może być również złe ciśnienie w oponach. Zakładam że nie jeździsz na zablokowanym mechaniźmie międzyosiowym.

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: Pisk opon na zakrętach.

Post autor: LEX »

Problemy pierwszego świata... :mrgreen:

1. Może opony są po prostu miękkie i mają tendencję do piszczenia?

2. Może jednak zbieżność?

3. Wiele samochodów piszczy podczas ostrych zakrętów (np objeżdżanie małego osiedlowego ronda), wynika to z tego, że kąt wyprzedzenia zwrotnicy powoduje, że koło się lekko kładzie gdy jest na maksa skręcone.

4. Jeszcze jest coś takiego jak "kąt Ackermanna" i polega on na tym, że koło po wewnętrznej stronie zakrętu powinno skręcać się pod większym kątem niż koło z zewnątrz, gdyż zatacza mniejszy krąg. Niektóre systemy sterowania kołami (być może właśnie maglownice) nie są w stanie sprostać zasadom teorii i praktyki Ackermanna (to w sumie czysta geometryczna logika).

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18026
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Pisk opon na zakrętach.

Post autor: kylon »

No ale chyba konstruktor Toyoty ogarnia takie rzeczy :wink:. Wczoraj w takim samym aucie nic mi nie piszczało.

zimas75
Posty: 7
Rejestracja: 16 sie 2015, 12:59

Re: Pisk opon na zakrętach.

Post autor: zimas75 »

przed chwilą zrobiłem test na osiedlu i zauważyłem, że piski występują tylko na nawierzchni gdzie asfalt jest bardzo gładki. niedługo zmiana na zimówki więc wtedy się zobaczy czy to wina opon. jeżeli chodzi o ciśnienie w oponach to jestem po przeglądzie w ASO więc zakładam, że to sprawdzili :roll:

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Pisk opon na zakrętach.

Post autor: czobi »

zimas75 pisze: to jestem po przeglądzie w ASO więc zakładam, że to sprawdzili :roll:
wzruszajace.

górol
Klubowicz
Posty: 1094
Rejestracja: 06 maja 2011, 10:05
Kontakt:

Re: Pisk opon na zakrętach.

Post autor: górol »

Faktycznie wzruszające bardzo,mało się nie popłakałem,tyle tylko,że ze śmiechu. :mrgreen: :mrgreen:

zimas75
Posty: 7
Rejestracja: 16 sie 2015, 12:59

Re: Pisk opon na zakrętach.

Post autor: zimas75 »

cieszę się, że udało mi się Was wzruszyć :lol: Jutro sprawdzę ciśnienie w oponkach.

Zeng
Posty: 48
Rejestracja: 30 lip 2010, 13:15
Auto: LC150

Re: Pisk opon na zakrętach.

Post autor: Zeng »

Opony. Miałem to samo. Piszczały na zakrętach i przy hamowaniu jak powalone.

ODPOWIEDZ