J155 (150 3dr) - dodatkowy/większy zbiornik paliwa

Moderator: luk4s7

MMfun
Posty: 19
Rejestracja: 21 cze 2015, 01:32
Auto: KDJ 155
Kontakt:

J155 (150 3dr) - dodatkowy/większy zbiornik paliwa

Post autor: MMfun »

Czytałem, że na innych rynkach LC150 oferowany jest z większym lub dodatkowym zbiornikiem paliwa.
Trafiłem na kilka stron z których wynikało, że jest taka możliwość w obydwu wersjach nadwozia.

Czy na pewno dotyczy to również krótkiej wersji 3 drzwiowej?

Ja mam wersje z kołem na klapie bagażnika, wiem, że są takie bez koła - czyli tak na chłopski rozum to skoro zabrali koło z podwozia na klapę to powinno zostać miejsce na jakiś dodatkowy zbiornik.

Jeżeli ktoś się orientuje to prośba o przybliżenie tematu, na ile jest to skomplikowane i kosztowne przedsięwzięcie, ewentualnie gdzie u kogo można przeprowadzić taką operację.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18009
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: J155 (150 3dr) - dodatkowy/większy zbiornik paliwa

Post autor: kylon »

O ile w długim czyli 5D jest to bardzo proste to w 3D mniej. Długa wersja ma główny zbiornik paliwa pomiędzy osiami. Dodatkowy daje się za tylnym mostem gdzie normalnie jest koło zapasowe. W samochodzie 3D zbiornik główny jest właśnie z tyłu zatem za bardzo nie ma miejsca na dodatkowy. Dlatego wersja krótka ma koło zapasowe na klapie. Są firmy które produkują większe zbiorniki. Na pewno do samochodów długich ale tak jak wspominałem tu jest bez problemu opcja dodania z tyłu. Nie mniej jednak wtedy trzeba coś zrobić z kołem zapasowym.

MMfun
Posty: 19
Rejestracja: 21 cze 2015, 01:32
Auto: KDJ 155
Kontakt:

Re: J155 (150 3dr) - dodatkowy/większy zbiornik paliwa

Post autor: MMfun »

Dzięki za wyjaśnienie tematu.
Widziałem wersje krótkie 3D z klapą fabryczną bez koła, taką jak w 5D i myślałem, że one mają gdzieś upchnięty zapas pod podwoziem. Z tego co napisałeś domyślam się, że to są wersje, które wyjeżdżają z salonu z zestawem naprawczym zamiast zapasu.
Trudno zbiornika większego nie będzie ale pozostaje radość że mam wersję z piątym kołem w normalnym rozmiarze zamiast wspomnianego zestawu naprawczego :)

ODPOWIEDZ