Bicie kierownicy

Moderator: luk4s7

Zeng
Posty: 48
Rejestracja: 30 lip 2010, 13:15
Auto: LC150

Bicie kierownicy

Post autor: Zeng »

Witam, mam problem w mojej 150. Od początku występował problem z biciem kierownicy w większym bądź mniejszym stopniu, ale od pewnego czasu mam wrażenie, że problem się nasilił.

Na jesień postanowiłem wyważyć zimówki w ASO, pomgło, ale po trasie Katowice -Drezno - Katowice problem znowu się pojawił, jako że byłem unieruchomiony i nie jeździłem tematu nie drażyłem.

Po zmianie opony na letnie wyważałem w 2 warsztatach, według wskazań było ok, a drgania dalej były, w ASO Toyoty po oczyszczeniu felgi i opony okazało się że brakuje 15g, wyważyli i było super przez 200 km. Znowu bije, choć nie tak mocno jak wczesniej.

Bije w przedziale 100-120 km/h, mocno czuć również na zakrętach.

Z tego co się orientowałem mój przypadek nie jest jedyny.

Felerne opony, felgi, problem z geometrią? Proszę o sugestie.

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Bicie kierownicy

Post autor: MaxLux »

moze felga krzywa ?! - tak sie wydaje ze niemozliwe a ... nawet niewielkie skrzywienie a bije jak cholera !

Pamietaj ze da sie dobrze wywazyc nawet kwadratowe kola ale ... tez beda bily ;)

Awatar użytkownika
MAC332
Posty: 129
Rejestracja: 02 cze 2010, 23:43
Auto: LC150 i co? wpl.
Kontakt:

Re: Bicie kierownicy

Post autor: MAC332 »

Ja tez miałem ten problem, udało mi się dopiero po dotarciu do pewnego chłopaka który umie wyważyć kola - nie wiem jak ON to robi ale jest OK - wcześniej po zmianie opon odwiedziłem trzy stacje i było źle.
Fakt jest taki iż każdy przypadek jest inny. Mi tez mówili ze felga jest krzywa ( nie twierdze ze na 100% masz prosta) ale po testach i założeniu zapasu okazało sie ze to problem opon i wyważenia.
Irytujące jest to, ze po wyważeniu w jednym serwisie i sprawdzeniu w drugim , kola nie były wyważone :shock:

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: Bicie kierownicy

Post autor: Pyrka »

Przepraszam, ale czasami mnie tak tytuły wątków inspirują, że nie mogę się powstrzymać.

Obrazek

Zeng
Posty: 48
Rejestracja: 30 lip 2010, 13:15
Auto: LC150

Re: Bicie kierownicy

Post autor: Zeng »

Pyrka byłeś wielce pomocny.

Felgi wymienione na gwarancji, ale z powodu purchli które się pojawiły. Tarcze przetłoczone (miały delikatne bici), zobaczymy jak długo teraz będzie git.

Zeng
Posty: 48
Rejestracja: 30 lip 2010, 13:15
Auto: LC150

Re: Bicie kierownicy

Post autor: Zeng »

Niestety dalej problem się pojawia, raz mocniej raz słabiej.

Tuco
Komisja Rewizyjna
Posty: 2165
Rejestracja: 18 gru 2008, 22:22
Auto: kdj95
Kontakt:

Re: Bicie kierownicy

Post autor: Tuco »

Czy przypadkiem nie gubisz ciężarków z kół? Czasami się odklejają. (Zakładam że masz klejone)

Awatar użytkownika
Maru123
Posty: 427
Rejestracja: 14 cze 2011, 14:34
Auto: KDJ95 02'
Kontakt:

Re: Bicie kierownicy

Post autor: Maru123 »

podjedz do dobrego wulkanizatora i poproś o wyważenie kół proszkiem. mam ten patent u siebie i jestem zadowolony, nic nie bije a na felgach nie ma szpetnych odważników. piasek sam się rozprowadza po oponie podczas jazdy i stale wyważa koło.
i przed przykręceniem koła zwróć uwagę czy piasta jest czysta-czasem trochę rdzy i błota powoduje takie niesympatyczne objawy

Zeng
Posty: 48
Rejestracja: 30 lip 2010, 13:15
Auto: LC150

Re: Bicie kierownicy

Post autor: Zeng »

Rozważałem użycie piasku/kulek, ale postanowiłem ostatni raz spróbować.

Pojechałem do renomowanego warsztatu, gdzie robią również optymalizację. Przed optymalizacją wyważyli koła i okazało się że partacze w ASO Katowice tak wyważyli koła, że na jednym brakowało 50g, a na drugim 80g (ciężarki były, nie odkleiły się). Zrobili optymalizację, wyważyli ponownie i narazie jest ok.

Awatar użytkownika
slavo_k
Posty: 4
Rejestracja: 17 lut 2013, 11:50
Auto: KDJ 150
Kontakt:

Re: Bicie kierownicy

Post autor: slavo_k »

Miałem to samo ......
4 nowe felgi, 4 nowe opony Continental i po wyważeniu w kolejnych 2 zakładach bicie na kierownicy.
Okazało się ale dopiero w Punkcie Gwarancyjnym Continental - firma BUGAS w Warszawie że 2 z 4 nowych opon mają wadę fabryczna. Firma ta posiada takie specjalne urządzenie do testu opony (HUNTER) które wyważa, optymalizuje oraz bada nacisk opony na całej powierzchni.

Zeng
Posty: 48
Rejestracja: 30 lip 2010, 13:15
Auto: LC150

Re: Bicie kierownicy

Post autor: Zeng »

Miałem robione, jednak nic to nie dało.

Pomogła dopiero wymiana opon. Niestety od bicia tamtych padły łożyska.

Staszek20VT
Posty: 104
Rejestracja: 05 mar 2015, 15:15
Kontakt:

Re: Bicie kierownicy

Post autor: Staszek20VT »

Czasami wystarczy przesunąć oponę na feldze, jak wulkanizator kumaty to wie o tym.

ODPOWIEDZ