Highlander hybryda, czy warto?

Moderator: luk4s7

zigii3
Posty: 47
Rejestracja: 25 sie 2010, 13:44
Auto: Hilux
Kontakt:

Highlander hybryda, czy warto?

Post autor: zigii3 »

Bede wdzieczny za kazda opinie..

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: Highlander hybryda, czy warto?

Post autor: Rafi »

Ale nowy, używany, z kraju, do sprowadzenia, pierwsza czy druga generacja?

Jak do miasta to ma sens, jak w trasę to hybryda raczej sens traci, z częściami może być różnie, płyta podłogowa jest chyba ta sama co w RX-ie, ale czy np. elementy zawieszenia te same- nie mam pojęcia. RX jest chyba ciaśniejszy, ale dużo popularniejszy...

Zaparka
Posty: 270
Rejestracja: 04 cze 2012, 19:17
Auto: Toyota Sienna
Kontakt:

Re: Highlander hybryda, czy warto?

Post autor: Zaparka »

RX jako Lexus duzo drozszy.

Awatar użytkownika
jackswan
Posty: 166
Rejestracja: 01 wrz 2010, 21:07
Auto: FJC AT 10
Kontakt:

Re: Highlander hybryda, czy warto?

Post autor: jackswan »

Jak na poczatek bys musial sprawdzic co moze zaoferowac ASO i jak bedzie wygladala obsluga hybrydy.
Mam tu na mysli Higlandera a nie Lexa. Czy nasze asio bedzie w stanie ruszyc temat. :roll:
Jezeli chodzi o zabawy terenowe to co mowi toyota w usa:
Note: The Highlander Hybrid is not designed to be driven off-road. :(
Na pewno samochod fajny i godny uwagi ale jak cos piernie licz sie z tym ze nie masz gwarancji.
Nie wiem czy chcesz szarpac nowy czy uzywke ale zawsze warto przekalulowac ( wersje benzynowa )
Wszystko zalezy od $$$. Przy nowym cena od 28000- 38000 $ benzynka, 40000- 46000 $ hybryda.
Nie liczac dzialki dla naszego panstwa i kosztow transportu.
Ale jak sie podoba to zawsze warto bo to toyota :wink:

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Highlander hybryda, czy warto?

Post autor: Kwieczor »

no właśnie - kwestia kalkulacji przy imporcie
Toyota Okęcie sprowadza auta na życzenie i ostatnio trochę rozmawiałem z gościem, który to ogarnia i mówi, że to interes dla zapaleńców i amatorów; sprowadzali upatrzoną sienne, która w stanach (auto wystawowe od dealera) kosztowała koło 150tys PLN, po opłatach, akcyzach i europeizacji wyszła prawie 250 tys...

Nawet nie nie był w stanie powiedzieć, czy podejmą się sprowadzenia picku-pa (tundry) jako auta ciężarowego (no bo wtedy akcyza = 0), bo nie mają pewności, czy im tego urząd celny nie zakwestionuje (patrz case firmy z Włocławka której urząd celny powiedział, że te kilkaset sprowadzonych spoza unii L200 to jednak osobówki są, bo klimę mają i skóry itp)...

zigii3
Posty: 47
Rejestracja: 25 sie 2010, 13:44
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Highlander hybryda, czy warto?

Post autor: zigii3 »

przymierzam sie do sprowadzenia jakiegos ezgzemplarza z 2007r czyli pierwszej generacji, chyba ze cos okazyjnie by sie trafilo z 2008r.
2007 u nas juz zarejestrowany kosztuje okolo 60-70tys, ale ile kg szpachli na tym jest, to nie wiadomo..
z czesciami moze byc problem w ASO, ale problem glownie przez ceny.
jest w Polsce firma zajmujaca sie sprowadzaniem czesci do hybryd, zwlaszcza toyek i lexow, i tam juz wedlug mojej orientacji jest bardzo przyzwoicie.
autko ma byc glownie krotkie trasy i miasto, w teren jest hiluś :)

Zaparka
Posty: 270
Rejestracja: 04 cze 2012, 19:17
Auto: Toyota Sienna
Kontakt:

Re: Highlander hybryda, czy warto?

Post autor: Zaparka »

Koszt importu z USA:
przywiezienie do portu, zaladunek, ubezpieczenie, koszt przewozu, wyladunek w UNIi, 10%cla,
clą przewaznie w Niemczech albo Roterdamie, do Gdyni droższy fracht i nieprzyjazny wszystkiego sie czepiajacy UC,
koszt transportu do PL,dalej 18,6% akcyzy i od sumy wszystkiego kochany 23% VAT.
W sumie czym taniej kupis, tym procentowo wiecej zaplacis.
Oplaca sie kupic co najmlodsze samochody.

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: Highlander hybryda, czy warto?

Post autor: Rafi »

RX jest droższy, ale po pierwsze masz do niego wszystkie części, po drugie straci dużodużodużo mniej na wartości niż Higlander (więc po jakimś czasie użytkowania może to inaczej wyglądać...). Po trzecie wnętrze RX-a i Higlandera to jednak dwie różne bajki (mówię o wykończeniu).

Zaparka
Posty: 270
Rejestracja: 04 cze 2012, 19:17
Auto: Toyota Sienna
Kontakt:

Re: Highlander hybryda, czy warto?

Post autor: Zaparka »

Rafi,
jak by mial kase to by nechcial starszego Higlandera ale kupil by LCV8,
no nie.

zigii3
Posty: 47
Rejestracja: 25 sie 2010, 13:44
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Highlander hybryda, czy warto?

Post autor: zigii3 »

Zaparka pisze:Rafi,
jak by mial kase to by nechcial starszego Higlandera ale kupil by LCV8,
no nie.
DOKLADNIE :D

Awatar użytkownika
MAC332
Posty: 129
Rejestracja: 02 cze 2010, 23:43
Auto: LC150 i co? wpl.
Kontakt:

Re: Highlander hybryda, czy warto?

Post autor: MAC332 »

U mnie we wsi jeździ Highlander hybryda, gość kupuje swojej zonie takie wynalazki - to już druga hybryda w jej użytkowaniu. Jak wrócę na wieś to postaram się zaczerpnąć języka :)
Ja osobiście jeździłem Priusem - powiem szczerze - to nie dla mnie - ale ja jestem maniakiem klekotów :mrgreen:

zigii3
Posty: 47
Rejestracja: 25 sie 2010, 13:44
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Highlander hybryda, czy warto?

Post autor: zigii3 »

MAC332 pisze:U mnie we wsi jeździ Highlander hybryda, gość kupuje swojej zonie takie wynalazki - to już druga hybryda w jej użytkowaniu. Jak wrócę na wieś to postaram się zaczerpnąć języka :)
Ja osobiście jeździłem Priusem - powiem szczerze - to nie dla mnie - ale ja jestem maniakiem klekotów :mrgreen:
bylbym wdzieczny, wlasnie za takie informacje z niezaleznego zrodla od uzytkownika.

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: Highlander hybryda, czy warto?

Post autor: Rafi »

zigii3 pisze:
Zaparka pisze:Rafi,
jak by mial kase to by nechcial starszego Higlandera ale kupil by LCV8,
no nie.
DOKLADNIE :D
Genialne, zakładać temat z prosbą o opinię, a następnie tak odpowiadać :lol:

Zdaję sobie sprawę, że dla niektórych utrata wartości nie kojarzy się wprost z kosztami, ale jeśli tu chodzi o kasę to tym bardziej zwróciłbym uwagę na to ile taki Higlander, totalny wynalazek w naszych warunkach, będzie wart po kilku latach jeżdżenia. Po drugie jeśli tutaj chodzi o koszty to też bym się zastanowił czy nie ma na rynku podobnych aut, które są zdecydowanie popularniejsze i będą tańsze w użytkowaniu. Chyba, że wcale nie chodzi koszty, tylko o zakochanie się w Higlanderze- jeśli tak to i tak nic nie powstrzyma przed zakupem :wink:

zigii3
Posty: 47
Rejestracja: 25 sie 2010, 13:44
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Highlander hybryda, czy warto?

Post autor: zigii3 »

Rafi pisze:
zigii3 pisze:
Zaparka pisze:Rafi,
jak by mial kase to by nechcial starszego Higlandera ale kupil by LCV8,
no nie.
DOKLADNIE :D
Genialne, zakładać temat z prosbą o opinię, a następnie tak odpowiadać :lol:

Zdaję sobie sprawę, że dla niektórych utrata wartości nie kojarzy się wprost z kosztami, ale jeśli tu chodzi o kasę to tym bardziej zwróciłbym uwagę na to ile taki Higlander, totalny wynalazek w naszych warunkach, będzie wart po kilku latach jeżdżenia. Po drugie jeśli tutaj chodzi o koszty to też bym się zastanowił czy nie ma na rynku podobnych aut, które są zdecydowanie popularniejsze i będą tańsze w użytkowaniu. Chyba, że wcale nie chodzi koszty, tylko o zakochanie się w Higlanderze- jeśli tak to i tak nic nie powstrzyma przed zakupem :wink:
temat jest pytaniem o highlandera :)
rx jest poza sfera moich zainteresowan, to raz... a dwa decyzcja o higlhlanderze jest w trakcie analizy, teorie juz przerobilem.. tutaj szukam zderzenia teorii z praktyka i stad moje pytanie, morze ktos sie zetknal osobiscie z tym wynalazkiem...
jesli nie highlander, to bedzie LC 121 benzynka 4.0 :) (pewnie starszy rocznikowo od highlandera) nie RX

Jerzy23
Posty: 843
Rejestracja: 29 sie 2009, 09:19
Auto: FZJ76

Re: Highlander hybryda, czy warto?

Post autor: Jerzy23 »

zigii3 pisze:...LC 121 benzynka 4.0 :) ..
Bierz w ciemno. Piekne auto! Wygodne jak saloon, dynamiczne i wysoce bezawaryjne. W terenie tez robi calkiem dobrze.
Ten 4.0 z J12 wkladaja od kilku lat do J7 i wyglada ze to calkiem udany silnik jest :wink:

ODPOWIEDZ