TLC do 40 tyś.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
francek
Klubowicz
Posty: 1240
Rejestracja: 10 mar 2009, 13:51
Auto: Hilary - SpecHilux 2.4td, Gienryk - Nissan Patrol Y60 TD42, Pingwin- Nissan Patrol Y61 ZD30, Teściu- Nissan Terrano 2.7td
Kontakt:

Re: TLC do 40 tyś.

Post autor: francek »

Bo to będą po prostu młodsze a więc lepiej utrzymane auta :)
Toyka jest bowiem oprócz G-klasy najbardziej przewartościowanym autem.
I przede wszystkim jak w każdym używanym serwis nie zabija cenowo. A w Toyce byle śrubka i smutek :cry:

estraad
Posty: 18
Rejestracja: 30 maja 2012, 15:54
Auto: VZJ95
Kontakt:

Re: TLC do 40 tyś.

Post autor: estraad »

Heh, rzecz w tym, że Pajero skrajnie mi się nie podoba a do Patrola zniechęciły mnie "okołowarsztatowe" historie znajomego właściciela. Oczywiście wiem że nie można wyrabiać sobie zdania w oparciu o jeden (byc moze skrajny) przypadek ale niechęci się jednak nabawiłem i tyle.

Mówisz że przewartościowana? - z jakiegoś powodu jednak to kupujecie :)
Poza tym zakładam, że kupując Toykę nie będę naprawiał tylko sycił się przyjemnością bezawaryjnego podróżowania ;);)

Pozdr!

Awatar użytkownika
francek
Klubowicz
Posty: 1240
Rejestracja: 10 mar 2009, 13:51
Auto: Hilary - SpecHilux 2.4td, Gienryk - Nissan Patrol Y60 TD42, Pingwin- Nissan Patrol Y61 ZD30, Teściu- Nissan Terrano 2.7td
Kontakt:

Re: TLC do 40 tyś.

Post autor: francek »

sycił to będziesz producentów części zamiennych własną kasą :mrgreen:
A bezawaryjne podróżowanie w Toyocie to tautologia. Nie istnieje coś takiego 8)

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: TLC do 40 tyś.

Post autor: Remiołek »

Tia, a części do Patrola były ostatnio w Biedronce na wyprzedaży po pięć zyla za sztukę. I nikt nigdy i nigdzie nie widział zepsutego Patrola. To propaganda, pomówienia i efekciarstwo uzyskane w Photoshopie :mrgreen: . I to o nas się mówi: sekciarze :wink: .

Awatar użytkownika
francek
Klubowicz
Posty: 1240
Rejestracja: 10 mar 2009, 13:51
Auto: Hilary - SpecHilux 2.4td, Gienryk - Nissan Patrol Y60 TD42, Pingwin- Nissan Patrol Y61 ZD30, Teściu- Nissan Terrano 2.7td
Kontakt:

Re: TLC do 40 tyś.

Post autor: francek »

To kup dwa mosty ( w tym jeden z blokadą) do dowolnej Toyoty za 1500-2500 zł - 0 szans :!: A do Patrola czy Pajero skolko ugodno. Proszę Cię nie rozśmieszaj mnie bo naprawdę ludziom wodę z mózgów robicie a oni to łykają jak pelikany. A potem jest sranie i płakanie, że nie mogę jechać nigdzie bo całą kasę wkładam w ten złom.

estraad
Posty: 18
Rejestracja: 30 maja 2012, 15:54
Auto: VZJ95
Kontakt:

Re: TLC do 40 tyś.

Post autor: estraad »

Co o tym sądzicie? http://otomoto.pl/toyota-land-cruiser-j ... 95399.html
Benzyna + LPG, automat, wygląda całkiem całkiem.

Art
Posty: 162
Rejestracja: 06 paź 2008, 17:14
Auto: VZJ 95 & LPG
Kontakt:

Re: TLC do 40 tyś.

Post autor: Art »

estraad pisze:Co o tym sądzicie? http://otomoto.pl/toyota-land-cruiser-j ... 95399.html
Benzyna + LPG, automat, wygląda całkiem całkiem.
ładna sztuka. Natomiast jak cwłściciel ma 67 lat, to na liczniku jest ze 150 tyś km wiecej :D No i cena od czapy

estraad
Posty: 18
Rejestracja: 30 maja 2012, 15:54
Auto: VZJ95
Kontakt:

Re: TLC do 40 tyś.

Post autor: estraad »

No i cena od czapy
W sensie że za dużo czy za mało? :)

Jerzy23
Posty: 843
Rejestracja: 29 sie 2009, 09:19
Auto: FZJ76

Re: TLC do 40 tyś.

Post autor: Jerzy23 »

francek pisze:B..I przede wszystkim jak w każdym używanym serwis nie zabija cenowo. A w Toyce byle śrubka i smutek :cry:
Ja tylko do tego fragmentu wypowiedzi sie odniose.

W ciagu tego tygodnia naprawilem w swoim aucie nastepujace rzeczy, ktore sie zdarzyly popsuc w ciagu 2 lat uzywania.

Sensor predkosciomierza 30 euro
Okablowanie glownego tanku 40 euro
uczelniacz przedniego dyferencjalu 10 euro
wszystkie uszczelniacze reduktora 30 euro
nakretka wymiany oleju na tylnim moscie 6 euro
robocizna przy wymianie uszczelek z lejacej sie skrzyni 140 euro.

Ciekaw jestem czy czy serwis Y61 jest sporo tanszy... 8) a poza mostami potrafi sie w tym aucie spieprzyc naprawde wiele, sporo wiecej niz w toyocie :mrgreen:

bigi
Posty: 240
Rejestracja: 20 lut 2012, 20:15
Auto: KDJ 95
Kontakt:

Re: TLC do 40 tyś.

Post autor: bigi »

Jerzy23 pisze:
francek pisze: Ciekaw jestem czy czy serwis Y61 jest sporo tanszy... 8) a poza mostami potrafi sie w tym aucie spieprzyc naprawde wiele, sporo wiecej niz w toyocie :mrgreen:
na francuskim 3.0 poczawszy.

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: TLC do 40 tyś.

Post autor: Addams »

Franc to wyraźnie pisze jednak o 4,2, ewentualnie 2,8, ogarniętym. Prawda (smutna) jest taka że Patrol jest tańszy dużo. A mosty Y61 to faktycznie inna liga. Co nie zmienia faktu że wolę Tujotę :mrgreen:

bigi
Posty: 240
Rejestracja: 20 lut 2012, 20:15
Auto: KDJ 95
Kontakt:

Re: TLC do 40 tyś.

Post autor: bigi »

Ja tam rozwazalem zakup parcha jednak jak podliczylem koszty uzdatnienia auta do jazdy to wyszlo mi taniej tujote ;) wlasnie ze wzgledu na silnik.

Jerzy23
Posty: 843
Rejestracja: 29 sie 2009, 09:19
Auto: FZJ76

Re: TLC do 40 tyś.

Post autor: Jerzy23 »

Bo Y61 z silnikiem 2.8 albo 3.0 to tragedia. Toczy sie conajwyzej. 4.2 diesel tez jakos najdynamiczniejszy nie jest. Wogole silniki w Y61 sa o klase gorsze od odpowiednikow Toyoty, moze m.in dlatego to auto jest sporo tansze.

TB45E wpieprza straszną ilość paliwa i generuje wielką ilość halasu, a moment i moc ma gorszą niż 4,5 toyoty.
TB48E też jakoś nie zachwyca. Choć to najlepszy silnik w Y61 jednak sporo wiecej paliwa lyka niz toyoty 4,7 V8.

taka prawda, ze popularnosc parcha wynika z jego taniosci :mrgreen:

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: TLC do 40 tyś.

Post autor: Addams »

Znam 2,8 co ma 260 kuni i nic się nie dzieje, ale kierownik się ciut zna :wink:
A co chłopaki sądzicie o wyższości Wielkanocy nad Bożym Narodzeniem? No i jaki macie pogląd na sprawę zwrotu wraku? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Jerzy23
Posty: 843
Rejestracja: 29 sie 2009, 09:19
Auto: FZJ76

Re: TLC do 40 tyś.

Post autor: Jerzy23 »

Addams pisze:Znam 2,8 co ma 260 kuni i nic się nie dzieje, ale kierownik się ciut zna :wink:
A co chłopaki sądzicie o wyższości Wielkanocy nad Bożym Narodzeniem? No i jaki macie pogląd na sprawę zwrotu wraku? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ale 2,8 co ma 260 KM to juz jakas przerobka, ja mialem na mysli to, ze seryjne Parchy odstaja od toyotowych odpowiednikow i pewnie dlatego sa tansze :mrgreen:

ale zaraz bedzie ze ja sekciaz jestem i wogole ... :x

ODPOWIEDZ