100-ka w benzynie - warto?

Moderator: luk4s7

szelma
Posty: 127
Rejestracja: 23 gru 2011, 18:54
Auto: RAV4 2,0 , Hilux 2,5 d4d
Kontakt:

100-ka w benzynie - warto?

Post autor: szelma »

Jutro rano jadę do Gdyni oglądać 100 w benzynie. Auto pani Beaty z Legionowa. Właśnie przesłała mi skany faktur, bo chciałem mieć pewność, że rozrząd był wymieniany, z komentarzem, że serwisowała w najlepszym warsztacie. Faktury z Twojej firmy, więc nieśmiało pytam czy przesadnie nie wtopię, jeśli kupię to auto ? O tym, że z tyłu była wymiana klapy po kolizji, wiem od jej ojca, któremu to auto podarowała.
Ostatnio zmieniony 03 lut 2012, 07:43 przez irko, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: zmieniłem tytuł

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Do Kylona

Post autor: kylon »

Poproś o sernik Pani Beaty :wink:
zadzwoń proszę do mnie teraz

szelma
Posty: 127
Rejestracja: 23 gru 2011, 18:54
Auto: RAV4 2,0 , Hilux 2,5 d4d
Kontakt:

Re: Do Kylona

Post autor: szelma »

Oj, nie będzie mi dane poznać pani Beaty i zakosztować jej sławnego sernika. Oględziny auta mnie rozczarowały, choć cena przystępna. Na wszelki wypadek dodam, że krytyczne uwagi nie dotyczą jakości usług wykonanych w chwalonym przez nią warsztacie.

Awatar użytkownika
Grzmocik
Posty: 139
Rejestracja: 23 kwie 2011, 15:00
Auto: KZJ95
Kontakt:

Re: Do Kylona

Post autor: Grzmocik »

Jak już dyskutujecie to napiszcie o czym, jakiś link tak z ciekawości.

grzech
Posty: 304
Rejestracja: 01 wrz 2011, 10:05
Auto: Mercedes G W463. By?o kzJ90 3.0 TD,
Rav4 2009 2.0VVTi, Yamaha FJR 1300, Rav4 2014 2.0VVTi
Kontakt:

Re: Do Kylona

Post autor: grzech »

no wlaśnie... link do auta albo do słitfoci pani Beaty;-)

szelma
Posty: 127
Rejestracja: 23 gru 2011, 18:54
Auto: RAV4 2,0 , Hilux 2,5 d4d
Kontakt:

Re: Do Kylona

Post autor: szelma »

Proszę, choć nie polecam http://allegro.pl/show_item.php?item=2080136035" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Do Kylona

Post autor: seburaj »

a co z autem nie tak, oprócz koloru oczywiście :?:
cena zdaje sie nienajgorsza, do wyjecia - jak sądze - za cztery dychy...

szelma
Posty: 127
Rejestracja: 23 gru 2011, 18:54
Auto: RAV4 2,0 , Hilux 2,5 d4d
Kontakt:

Re: Do Kylona

Post autor: szelma »

Każda szyba z innymi numerami, dwie tak założone, że odczyt możliwy tylko od środka. Pod korkiem oleju porcja "majonezu". Olej w skrzyni biegów ok. zmiana biegów ok. Przypudrowane purchle. Gaz zakładany w ASO - ok. Blokada mech różnicowego się nie zapina. Reduktor chyba nie używany. Są faktury na rozrząd i część zawieszenia. Auto zapuszczone. Kupione w polskim salonie, ale do pani Beaty trafiło z komisu. Obecna właścicielka zaliczyła strzał z tyłu. Klapa wymieniona.

jezus
Posty: 1817
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: Do Kylona

Post autor: jezus »

Majonez zimą w tych i podobnych benzynach to norma przy bardzo małych przebiegach dziennych...tez miałem dwa lata temu..jak tylko po kilka km dziennie robiłem ..byłem w strachu że coś z uszczelkami albo co innego....w tym roku jak pyce kilometry ..zero na korku jak rękom odjąć...już w zeszłym roku mechanik mi mówił ze to tylko zimą...i że to nic nowego ani strasznego..........
Blokada się nie zapina...tak jak napisane...reduktor nie używany więc i blokada stanęła...pewnie kilka razy wpiąć i wypiąć i będzie hulać......ostatecznie przeczyścić......40 dychy..fajna cena zwłaszcza jak gaz po 2.64 i benz 95 po 5.60...w Rumii...byłem dzisiaj i tankowałem..... :mrgreen:

PS..nie znam auta nie znam pani Beaty.....pisze zza mgły.... :mrgreen:

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Do Kylona

Post autor: seburaj »

szelma pisze:Każda szyba z innymi numerami, dwie tak założone, że odczyt możliwy tylko od środka. Pod korkiem oleju porcja "majonezu". Olej w skrzyni biegów ok. zmiana biegów ok. Przypudrowane purchle. Gaz zakładany w ASO - ok. Blokada mech różnicowego się nie zapina. Reduktor chyba nie używany. Są faktury na rozrząd i część zawieszenia. Auto zapuszczone. Kupione w polskim salonie, ale do pani Beaty trafiło z komisu. Obecna właścicielka zaliczyła strzał z tyłu. Klapa wymieniona.
w benzynie - emulsja zima na korku - typowa
nie zapina sie miedzyosiówka, czy tylny most ?

Awatar użytkownika
nixon
Posty: 602
Rejestracja: 08 lut 2009, 09:05
Auto: hj61; fj80;
Kontakt:

Re: Do Kylona

Post autor: nixon »

problem z blokadą tylnego mostu w setkach to przecież norma. Było o tym dużo pisane, również w wątku o mojej setce. Łatwo to jednak ogarnąć jeśli oczywiście obudowa blokady nie ma perforacji.

Tuco
Komisja Rewizyjna
Posty: 2165
Rejestracja: 18 gru 2008, 22:22
Auto: kdj95
Kontakt:

Re: Do Kylona

Post autor: Tuco »

jak ma perforację to też da radę. zależy jak bardzo zjedzona. :mrgreen:

Awatar użytkownika
lucjan
Posty: 605
Rejestracja: 28 cze 2009, 23:48
Auto: HDJ100
Kontakt:

Re: 100-ka w benzynie - warto?

Post autor: lucjan »

A ja odpowiem na pytanie postawione w tytule tematu - WARTO!. Nie to że diesel to dramat, bo sam takim jeżdżę, ale do takiego kloca przydałoby się więcej pary. Nie wspomnę o zimowym klekocie z rana, w zasadzie pierwszy kilometr robię bez użycia prawej stopy :wink:
Jak chwilę pojeździłem Tacomą, to do dziś mi w uszach miło mruczy ta "fałka"

Awatar użytkownika
lucjan
Posty: 605
Rejestracja: 28 cze 2009, 23:48
Auto: HDJ100
Kontakt:

Re: 100-ka w benzynie - warto?

Post autor: lucjan »

jeszcze raz potwierdxa, że WARTO, bo dziś zaraz po napisaniu postu wyżej ruszyłem spod domu i za 200 metrów dęba stanąłem w miejscu, bo ...... najzwyczajniej zamarzło mi paliwo :mrgreen:

ODPOWIEDZ