ze wskazaniem na fzj 80

Moderator: luk4s7

szelma
Posty: 127
Rejestracja: 23 gru 2011, 18:54
Auto: RAV4 2,0 , Hilux 2,5 d4d
Kontakt:

ze wskazaniem na fzj 80

Post autor: szelma »

Moje wstępne poszukiwania następcy defendera skłaniają mnie do wyboru fzj 80. Z trzech sztuk wiszących na allegro
http://otomoto.pl/toyota-land-cruiser-t ... 12010.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://motoallegro.pl/toyota-land-cruis ... 00298.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://otomoto.pl/toyota-land-cruiser-f ... 71984.html" onclick="window.open(this.href);return false;

od razu muszę odrzucić tę za 48 tys, bo mnie na nią nie stać.
Czy ktoś z Was zna tę z aso - radość ? Bardzo długo wisi. Starsza i droższą od tej z południa Polski, ale już z sekwencją i doinwestowana.

W tej za 48 tys. jest mowa o gaźniku. W których modelach jest wtrysk ?

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: ze wskazaniem na fzj 80

Post autor: LEX »

Pierwszy link.
Z jednej strony drogi, ale z drugiej strony ma parę dodatków. Jest to najprawdopodobniej wersja arabska. Skrzynia manualna to kwestia gustu (ja wolę auto), ale nie podnieca mnie samochód na gaźniku (mniej mocy w porównaniu z wtryskiem) oraz stały napęd jedynie na tył, z dołączanym przodem. Na długie trasy po asfalcie latem jest to dobre, ale u nas, zimą musiałbyś co chwilę włączać i wyłączać napęd, bo często warunki są zmienne, czyli pół kilometra śniegu, potem błoto albo jedynie mokry asfalt. Być może ma dodatkowy zbiornik paliwa, bo ma konsolę nad lusterkiem środkowym. Chyba jest większe prawdopodobieństwo, że samochód szybko łapie rdzę bo inaczej przygotowywano pod tym względem wersje arabskie. Klima na tył to duży plus, jak również mini lodóweczka pomiędzy fotelami. Gdyby cena była nieco niższa i byłby to automat, na wtrysku, ze stałym 4x4, to bym się skusił.

Drugi link.
Ten mi się najbardziej podoba cenowo. Ostatni rocznik, więc ma już ulepszoną skrzynię biegów. We wcześniejszych rocznikach skrzynia zgrzytała na wstecznym, bo gdzieś tam w środku była zamontowana zbyt słaba sprężynka. W USA za darmo robili upgrade, ale do nas dotarło wiele samochodów, bez tej poprawki. Jednak rocznik 97 ma już skrzynię po poprawce. Nie widzę na zdjęciu, czy ma blokady mostów. Dobrze by było jakby miał. Jeśli tylko układ napędowy będzie w porządku to reszta nie ma znaczenia.

Trzeci link.
Jakoś mnie nie przekonuje. Rocznik z tych starszych, ze starszym modelem skrzyni biegów (wcale nie jest zła, ale starsza). Brak OBDII. Według mnie powinien być tańszy od tego z drugiego linku, albo powinni się pozamieniać cenami.

szelma
Posty: 127
Rejestracja: 23 gru 2011, 18:54
Auto: RAV4 2,0 , Hilux 2,5 d4d
Kontakt:

Re: ze wskazaniem na fzj 80

Post autor: szelma »

Lex. Dziękuję.

jezus
Posty: 1817
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: ze wskazaniem na fzj 80

Post autor: jezus »

dlaczego nie hdj 80...nawet przy cenach ropy w porównaniu do lpg...wychodzi taniej w eksploatacji i mają blokady....np....eeeee na razie nie ma nic ciekawego na allegro....ale jest za 50 tysia ładna w gdańsku od Michała....sędziego z magamu...taka bordowa....w stanie super .....

szelma
Posty: 127
Rejestracja: 23 gru 2011, 18:54
Auto: RAV4 2,0 , Hilux 2,5 d4d
Kontakt:

Re: ze wskazaniem na fzj 80

Post autor: szelma »

HDJ w przyzwoitym stanie jest bardzo drogi, a te w okazyjnej cenie idą na rynek jak konie pociągowe do rzeźni. Gdy się toyka już sypie jako holownik, albo nie wytrzymuje upalania na imprezach integracyjnych, to trafia na allegro jako wyprawowa igła.

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: ze wskazaniem na fzj 80

Post autor: LEX »

No niestety tańsza eksploatacja HDJ jest złudna. Sporo się zaoszczędzi na paliwie, ale mniej więcej tyle samo się wyda na droższe naprawy, droższe części do silnika, mniejszy rynek kupna używanych części, mniej części 'aftermarketowych'.

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: ze wskazaniem na fzj 80

Post autor: konus »

Kompletnie nie zgadzam sie z tym co napisał lex, do hdj jest wiecej części, silniki są praktycznie pancerne i niewiele sie w nich psuje. Moim zdaniem koszt utrzymania hdj i fzj bedzie praktycznie taki sam. ( obecnie sam wybranym fzj, ale z zupełnie innych powodów)

Co do wersji arabskiej z pierwszego linka, to ten silnik jest mega fajny i ajk najbardziej nie byłbym sie gaznika.
Skrzynię manualne występowały z reduktorami trzy biegowymi ( l4, h4,h2 ) Mopar taka ma u siebie.
Zagadek do niego on ma pięknego białego fzj od Arabów.

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: ze wskazaniem na fzj 80

Post autor: LEX »

Oj konusie, nowe części to wiadomo, że są wszędzie, ale nie wiem czy tak łatwo jest ogaranąć HDJ jak FZJ pod względem ceny. Wygrywa tu popularność: diesli jest sporo to się cenią. Może nieprecyzyjnie się wyraziłem, ale mała popularność FZJ80 powoduje, że wiele rzeczy można dostać taniej, bo jest mały popyt. No choćby chłodnica wody do FZJ80 to ponad 600zł a do HDJ ponad 1000zł. Dieslowska jest nieco grubsza, no ale bez przesady, żeby tysiaka za chłodnicę płacić.

Ceny używanych silników też są różne. Do FZJ80 znalazłem nawet za 1500zł (bo gość miał a nikt nie chciał kupić od roku) a średnia cena jest około 3000zł. Natomiast do HDJ80 praktycznie zaczynają się od 5000zł a kończą na 15000zł. Jednak silniki są pancerne, więc rzadko się coś sypnie, lecz diesle mają tyle nastukane kilometrów, że cała reszta jest do wymiany. Co z tego, że mniej palą skoro nie istnieje na rynku model, który miałby prawdziwe 250,000km przebiegu i kosztował około 30tys. Ja tam na FZJ80 nikogo nie namawiam, bo dopóki jest tego mało to i łatwiej coś kupić, ale faktycznie wychodzi taniej...

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: ze wskazaniem na fzj 80

Post autor: konus »

Faktycznie zle Cie zrozumiałem. Chodziło mi o dostępność nowych części. Dostępność części do hdj tez jest większa, z tym ze faktycznie z cenami to jest nie wesoło.

szelma
Posty: 127
Rejestracja: 23 gru 2011, 18:54
Auto: RAV4 2,0 , Hilux 2,5 d4d
Kontakt:

Re: ze wskazaniem na fzj 80

Post autor: szelma »

Pojawiła się następna. http://moto.allegro.pl/land-cruiser-fzj ... 44782.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Okolice Radomia. Właściciel przyznaje, że nieco huczy tylny most. Porzedni użytkownik miał na to papiery z ASO w Olsztynie, gdzie most został rozebrany i złożony, ale nic nie znaleźli. Gośc mówi, że po 5 latach już tego nie słyszy. Twierdzi, że nic prz yniej nie robił. Tylko przeglądy sekwencji i wymiana olejów.

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: ze wskazaniem na fzj 80

Post autor: LEX »

Jesli huczy tylny dyfer to tak naprawde chodzi o przedni chociaz moze to byc wyjatek. Bo to tylko sie wydaje, ze dzwiek dochodzi z tylu. Mam nadzieje, ze w dupASO nie za bardzo go rozbierali bo mogli popsuc. Ustawianie dyfrow to nie taka prosta sprawa. Licze jednak na ich lenistwo i pewnie tylko zajrzeli bez rozbierania.

Czesci do dyfra, talerz i atak nie sa drogie. Nowe czesci z USA to jakies 200-300usd plus vaty itd. Mysle jednak ze jeszcze da sie na tym pojezdzic.

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: ze wskazaniem na fzj 80

Post autor: Kwiatec »

szelma pisze:.................. Twierdzi, że nic prz yniej nie robił. Tylko przeglądy sekwencji i wymiana olejów.
no i jak ja to słysze od właściciela pojazdu 4x4 to niestety obawiam sie ze skarbonka, gdyz jak wiemy w 4x4 jest wiecznie coś do zrobienia szczególnie w kilkuletnim. a że są to pojazdy lekko mocniejsze od osobówek to nieznający sie jeżdżą aż sie co uwali...
ps. jak okolice radomia to bywam tam w week moge rzucić okiem jak bedziesz bardziej zainteresowany :)

szelma
Posty: 127
Rejestracja: 23 gru 2011, 18:54
Auto: RAV4 2,0 , Hilux 2,5 d4d
Kontakt:

Re: ze wskazaniem na fzj 80

Post autor: szelma »

Dzięki. Jeśli dojdę do etapu oglądania, to chyba zacznę od tej z 97 r. Właściciel miał dwa LC i ich serwisowanie wpuszczał w firmę. Wszystkie wydatki są udokumentowane rachunkami.

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: ze wskazaniem na fzj 80

Post autor: Addams »

http://moto.allegro.pl/land-cruiser-fzj ... 44782.html" onclick="window.open(this.href);return false;

proponuję się zainteresować, długo postać nie powinna

szelma
Posty: 127
Rejestracja: 23 gru 2011, 18:54
Auto: RAV4 2,0 , Hilux 2,5 d4d
Kontakt:

Re: ze wskazaniem na fzj 80

Post autor: szelma »

Addams pisze:http://moto.allegro.pl/land-cruiser-fzj ... 44782.html

proponuję się zainteresować, długo postać nie powinna



To jest ta z wyjącym mostem.

ODPOWIEDZ