kilka pytań przed zakupem Hiluxa

Moderator: luk4s7

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: kilka pytań przed zakupem Hiluxa

Post autor: czobi »

koniec koncow jechac kupowac cieszyc,
jak sie ma nieskomplikowana dusze chama z azarbejdzana, nigru czy kentaki to beddzie sie podobac

Maxv4
Posty: 42
Rejestracja: 07 wrz 2011, 23:08
Auto: Tacoma 4.0 TRD
Kontakt:

Re: kilka pytań przed zakupem Hiluxa

Post autor: Maxv4 »

A może coś tego typu:
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/detai ... gn=Listing" onclick="window.open(this.href);return false;
Benzynowe silniki toyoty są nie do zabicia, śmiało można kupować nawet jak ma powyżej 250tyś.
NIe ma stresu z turbiną i innym oprzyżądowaniem.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: kilka pytań przed zakupem Hiluxa

Post autor: Kwieczor »

no niby tak - tylko jakoś poniższe by trzeba było obejść:

TYLKO DLA eksportu z UE
Błędy i Intersales zastrzeżone

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: kilka pytań przed zakupem Hiluxa

Post autor: Rafi »

Obejść można łatwo, jest gość co sprzedaje w Polsce arabskie 150-ki, 70-ki i 200-ki, to i Hill'a przywiezie. Tylko po pierwsze może być tak, że się czeka i czeka na części do tego silnika, że ich nie ma, że auto się diametralnie różni wyposażniem, może być i tak że są nawet różnice w układzie chłodzenia, hamulcach. Do tego spadek wartości większy niż przy zwykłym Hill'u, brak gwarancji, głupawe oklejenie z zewnątrz ;) A sam silnik jest podobno bardzo fajny, ale to VVT-i, więc nie idealny do ewentualnego zagazowania.

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: kilka pytań przed zakupem Hiluxa

Post autor: czobi »

... ale hilux w benzynie jest jak rambo w leginsach
to jest synonim robola ma klekotac dizlokiem smierdziec ropa wodka i papierosami :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: kilka pytań przed zakupem Hiluxa

Post autor: Kwieczor »

czobi pisze:... ale hilux w benzynie jest jak rambo w leginsach
to jest synonim robola ma klekotac dizlokiem smierdziec ropa wodka i papierosami :mrgreen:
no nie no - proszę Cię - mój śmierdzi ropą i papierosami, ale naprawdę chętnie bym zamienił na śmierdzącego benzyną ;)
diesle są super dopóki są super, ale zwykle przestają być super dość szybko :( - zwłaszcza te nowe

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: kilka pytań przed zakupem Hiluxa

Post autor: czobi »

bylo se kupic starego, a nie ipoda i nowego iluxa sterowanego z fejsbuka :mrgreen:
roznica miedzy benzyna a dizlokiem jest dla mnei mniej wiecej taka jak to zdanko mojego kolegi
"dawniej facet mial defendera i owczarka kaukaskiego, teraz ma frelandera i labradora"


takie tam filozoficzne dyrdymaly.mi to robi.

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: kilka pytań przed zakupem Hiluxa

Post autor: Norick »

buahahaha
I niektórzy są jeszcze kilometroseksualni...ale oni na szczęście nie jeżdżą haluksami :P

PePe
Posty: 675
Rejestracja: 22 mar 2010, 18:50
Auto: Gx470 , Hdj80 , AutoLaweta 24h do us?ug , discovery 1
Kontakt:

Re: kilka pytań przed zakupem Hiluxa

Post autor: PePe »

Kwieczor pisze:
czobi pisze:... ale hilux w benzynie jest jak rambo w leginsach
to jest synonim robola ma klekotac dizlokiem smierdziec ropa wodka i papierosami :mrgreen:
no nie no - proszę Cię - mój śmierdzi ropą i papierosami, ale naprawdę chętnie bym zamienił na śmierdzącego benzyną ;)
diesle są super dopóki są super, ale zwykle przestają być super dość szybko :( - zwłaszcza te nowe
a ja tam twierdze że kupno nowego hiluxa to gorzej niż wyrzucic pieniądze do śmietnika :) , bo jak bym wywalił 120tys.zł do kosza to raz bym się denerwował a nie codziennie :) , teraz załuję ze nie wsadzilem jeszcze troche w hdj80 i teraz bym jeżdził i jeżdził .

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: kilka pytań przed zakupem Hiluxa

Post autor: Kwieczor »

PePe pisze:
Kwieczor pisze:
czobi pisze:... ale hilux w benzynie jest jak rambo w leginsach
to jest synonim robola ma klekotac dizlokiem smierdziec ropa wodka i papierosami :mrgreen:
no nie no - proszę Cię - mój śmierdzi ropą i papierosami, ale naprawdę chętnie bym zamienił na śmierdzącego benzyną ;)
diesle są super dopóki są super, ale zwykle przestają być super dość szybko :( - zwłaszcza te nowe
a ja tam twierdze że kupno nowego hiluxa to gorzej niż wyrzucic pieniądze do śmietnika :) , bo jak bym wywalił 120tys.zł do kosza to raz bym się denerwował a nie codziennie :) , teraz załuję ze nie wsadzilem jeszcze troche w hdj80 i teraz bym jeżdził i jeżdził .
Pepe - nie marudź, póki co sponsorem jest TMP (choć w bólach :) ), więc nie przeginaj
jak wyjdzie gwarancja, to się będziesz martwił, a w 80 wkładałbyś własną kasę i to co chwilę...

U mnie na gwarancji wymienili 1/3 auta (przynajmniej sądząc po wartości wymienionych części) - własnie stuknęło 105 kkm, zestrachany do Rafała jechałem: co tym razem wyjdzie - i NIC.
Nawet dymki, które wskazują na wtryski - zniknęły po zatankowaniu preparatu zapodanego w AJC (syfne paliwo z BP z Łodzi - auto zaczęło z dnia na dzień dymić) - więc odpukać jak na razie dramatu nie ma

Psuje się po prosu jak wszystkie nowe auta

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: kilka pytań przed zakupem Hiluxa

Post autor: czobi »

nie kasztancie (idzcie do swojego watku 60stronnicowego "co zepsulo mi sie w niezniszcalnym hiluxie" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: )
kolega chce na szczesie starego ! i chwla mu za przenikliwosc 8)

GaPa
Posty: 5
Rejestracja: 18 lip 2011, 14:14
Auto: Land...
Kontakt:

Re: kilka pytań przed zakupem Hiluxa

Post autor: GaPa »

Widzę że mój plan zakupu młodego sprawnego auta upadł :(
Byłem przekonany, że te silniki D4D są całkiem przyzwoite, znajomy w Corolli sobie chwali a tu ZONK

Plan był 2,5 D4D około 2008-2010 podwójna kabina bez zabudowy paki, pakiet bezpieczeństwa poduszkoweg oraz LSD tyłu w manualu z klimą

A tu wychodzi że 2,4TD z 2000-2003 ew do 2005 resztę bez zmian

Auto ma być do pracy, na wypad za miasto jak i dalsza podróż. Teraz mam LR Disco 200Tdi w pełni mechaniczne, ale blacharka zaczyna wołać o pomstę do nieba więc albo robić albo sprzedawać i tu miała być zmiana nawet na nowego hila ale lipa będzie...

Na koniec życzyłbym sobie takiej konfiguracji:
- opony at w rozmiarz 235/85 R16 (wiem, że wąskie ale robią bo niskie spalanie i nie widzę braku zdolności terenowych)
- snorkel
- 2-gi aku do zasilania wszystkich przydasiek (jak lodówka, przetwornica, kompresor pokładowy)
- winch + ew zderzak
- zabudowa paki lub campero-off'roadowa przyczepka

Mam nadzieję, że znajdę coś dla siebie :)

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18038
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: kilka pytań przed zakupem Hiluxa

Post autor: kylon »

PePe pisze:
Kwieczor pisze:
czobi pisze:... ale hilux w benzynie jest jak rambo w leginsach
to jest synonim robola ma klekotac dizlokiem smierdziec ropa wodka i papierosami :mrgreen:
no nie no - proszę Cię - mój śmierdzi ropą i papierosami, ale naprawdę chętnie bym zamienił na śmierdzącego benzyną ;)
diesle są super dopóki są super, ale zwykle przestają być super dość szybko :( - zwłaszcza te nowe
a ja tam twierdze że kupno nowego hiluxa to gorzej niż wyrzucic pieniądze do śmietnika :) , bo jak bym wywalił 120tys.zł do kosza to raz bym się denerwował a nie codziennie :) , teraz załuję ze nie wsadzilem jeszcze troche w hdj80 i teraz bym jeżdził i jeżdził .
A ja wezmę Twojego Hila pojadę w Karpaty i nic się nie popsuje :mrgreen:

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1833
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: kilka pytań przed zakupem Hiluxa

Post autor: irko »

[czobi napisał i ma racje]
nie kasztancie (idzcie do swojego watku 60stronnicowego "co zepsulo mi sie w niezniszcalnym hiluxie" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: )
kolega chce na szczesie starego ! i chwla mu za przenikliwosc 8)

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4388
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: kilka pytań przed zakupem Hiluxa

Post autor: Kwiatec »

kylon pisze: A ja wezmę Twojego Hila pojadę w Karpaty i nic się nie popsuje :mrgreen:
bo jeździć to trzeba umić :)))

ODPOWIEDZ