Która Toyota w podróż dookoła Azji?

Moderator: luk4s7

Crl
Posty: 5
Rejestracja: 26 paź 2011, 16:02
Auto: Jeszcze ?aden:)
Kontakt:

Która Toyota w podróż dookoła Azji?

Post autor: Crl »

Planuję podróż dookoła Azji, nie miałem wcześniej styczności z off-roadem i to też nie ma być wyprawa terenowa. W planie raczej złe drogi, choć może się pojawić teren. Trasa to głównie Turcja -> Południowa Rosja -> Mongolia -> zachodnie Chiny -> Indie, które są głównym celem. Budżet to 40-50 tys na pojazd + jego przygotowanie. Zależy mi przede wszystkim na niezawodności, rozważałem tylko wersje 5 drzwiowe, żeby dalo sie przespać w środku. Bagażu nie bedzie raczej za dużo, ale jedzie z nami pies:) Do datkowy pytani, czy któryś z forumowiczów orientuje się która generacja toyoty jest najpopularniejsza w tych stronach ze względu na części. Myślałem o myślałem o LC III 3d albo 3.0d4d, ale tam juz jest duzo elektroniki. z góry dziekuję za rady.

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1494
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

Re: Która Toyota w podróż dookoła Azji?

Post autor: MariuszS »

Np. moja LJ-79 :-)
Z elektryki ma tylko wycieraczki i światła. No i J-7 jest w Azji popularna, przynjamniej tak widze ze zdjęć i rozmow.
Nie bardzo wiem, co to LC III ?
Przypuszczam, że mialeś na myśli serię J-9 , ale w przypadku Land Cruiserów trudno mowić o kolejnych generacjach, bo niektóre serie się zazębiają, lub są produkowaqne równolegle, albo na inne rynki. Poczytaj trochę na Forum, w ogólnotechnicznych, to Ci się rozjaśni.
Sorry za lakoniczność i literóki, ale pisze z auta :mrgreen:

Crl
Posty: 5
Rejestracja: 26 paź 2011, 16:02
Auto: Jeszcze ?aden:)
Kontakt:

Re: Która Toyota w podróż dookoła Azji?

Post autor: Crl »

Dzieki, właśnie o j9 mi chodziło :) Tylko j7 to pewnie baardzo ciezko znaleźć coś z rozsądnym przebiegiem. Choć z drugiej strony jeśli są tańsze to by mi zostało wiecej na serwis/remont/czesci:)

Awatar użytkownika
Grzmocik
Posty: 139
Rejestracja: 23 kwie 2011, 15:00
Auto: KZJ95
Kontakt:

Re: Która Toyota w podróż dookoła Azji?

Post autor: Grzmocik »

Nie wiem czy dobrym pomysłem jest szukanie J7 po przebiegu...
A tak poza tym to jak masz pieniążek możesz sobie nawet nową kupić.
Przejrzyj sobie forum, zobacz patenty forumowiczów i jeszcze zobacz sobie J8 jeśli zależy Ci na gabarytach. Nie wiem jak z jej popularnością w Azji.

Crl
Posty: 5
Rejestracja: 26 paź 2011, 16:02
Auto: Jeszcze ?aden:)
Kontakt:

Re: Która Toyota w podróż dookoła Azji?

Post autor: Crl »

Ilość pieniędzy jest niestety ograniczona do 40-50tys na auto + jego przygotowanie:) Na gabarytach mi zależy, bo to auto ma być naszym domem przez dobre kilka miesięcy. W Chinach czy Indiach na pewno nie ma problemu z żadną toyotą, tak przynajmniej myślę bo na miliard ludzi na pewno znajdzie sie kilka sztuk z kazdego modelu, gorzej z mongolią czy syberią. Czy w którymś modelu lub silniku są jakieś wady które go dyskwalifikują do tego celu? Boję się też awarii elektryki bo misię zdarzyła kilka razy, czy można np. zamontować dodatkowy akumulator itd. Jakie przeróbki robiliście w swoich autach wyprawowych i z czego potem najbardziej korzystaliście a co okazało się zbędnym wydatkiem itd:) Za modelami nowszymi niż j70 przemawia u mnie rowniez bezpieczeństwo w kolizjach drogowych Indie mają złą sławę..

Awatar użytkownika
estewes
Klubowicz
Posty: 1399
Rejestracja: 28 sie 2009, 19:30
Auto: HJ60 2H turbo
Kontakt:

Re: Która Toyota w podróż dookoła Azji?

Post autor: estewes »

Crl poczytaj forum,znajdziesz tu tony informacji :wink: .
Co do wyboru auta to kup HJ60,zero komputerów,prosty wolnossący silnik.
Zrób przegląd startowy,wstaw wersalkę :mrgreen: z tyłu i masz gotową wyprawówkę.No i w drogę 8)

anoretka
Posty: 169
Rejestracja: 22 gru 2010, 20:16
Auto: V8 (2008)
Kontakt:

Re: Która Toyota w podróż dookoła Azji?

Post autor: anoretka »

Po Chinach to się za bardzo nie rozpędzisz... trudności-formalności.

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Która Toyota w podróż dookoła Azji?

Post autor: czobi »

jezlei nie chcesz sie z tym autem wiazac na pol zycia
poznawac jego calej pierdologii, lepiej jechac czymkolwiek japonskim byle proste i tanie.
w azji glownie hiluxy i 90. w chinach i indiach tylko ich auta mozna wiec rownie dobrze kuopic tez tate :mrgreen:
pana sobie wybierze cos co lubi i jedize. teamat rzeka...
http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?f ... hi#p103148" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Która Toyota w podróż dookoła Azji?

Post autor: kylon »

To jest 40-50 tyś na sam samochód i osobno kasa na przygotowanie czy chcesz samochód do 50 tyś z przygotowaniem?
No i ważne pytanie. Co rozumiesz przez przygotowanie? Czy chodzi Ci o sprawne auto ale bez zbędnych dodatków a spanie sobie zrobisz z desek czy oczekujesz snorkeli, wyciągarek, bagażników, namiotów dachowych itp.

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: Która Toyota w podróż dookoła Azji?

Post autor: Addams »

Mitsubishi L300

Awatar użytkownika
emilio
Posty: 185
Rejestracja: 21 kwie 2008, 19:03
Auto: KZJ95
GDJ150
Kontakt:

Re: Która Toyota w podróż dookoła Azji?

Post autor: emilio »

witaj
znalezienie jakiegokolwiek auta w dobrym stanie nie jest sprawą łatwą i wymaga czasu , z tego co napisałes wnioskuję ze wyprawa ma byc o charakterze turystycznym ,
sądzę ze łatwiej bedzie znaleźć w niezłym stanie J95 silnik 3.0 KZTE w przedziale 30-40 dobrze doinwestowac pod kątem generalnego przeglądu doposażyc i jechać . :D opcja druga kupic auto juz zrobione :D
Pytanie ile czsu do wyjazdu tez nie bez znaczenia bedzie

Od 4 lat poruszam sie tym modelem turystycznie (przejechałem 100tys jedna trzecia teren :mrgreen: ), zawsze mozna powiedziec ze 80 , 60 czy 70 tka lepsza bo mniej tego czy tamtego ale jak czobi napisał to temat rzeka ,

co do mojego wyboru nie narzekam ,zdolności terenowe ok , komfort tez , regularny servis co 10tys i ryzyko awarii niewielkie :D
Najważniesze to idea podróżowania i byle Toyotą :wink:

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Która Toyota w podróż dookoła Azji?

Post autor: MaxLux »

Addams pisze:Mitsubishi L300
Dokladne !

Albo jak chcesz miec koniecznie terenowke to sprobuj sie przymierzyc do LJ73 lub KZJ73 (co prawda 3 drzwi) ale w dwie osoby da rade.
Ewnentualnie tak jak ja kupic LJ78 w dobrym stanie z anglii i zrobic profesjonalnie przekladke majac pod reka jakiego dawce ze skorodowana buda, ale to niestety trwa i kosztuje, ale w 50kilo powinienes sie wyrobic

Albo jeszcze kupic takiego "gotowca" - ale wczesniej sprawdzic z kims kto sie zna zeby nie wlezc na mine:

http://www.rajdy4x4.pl/index.php/ida/3/ ... &pSt=1&p=1

Crl
Posty: 5
Rejestracja: 26 paź 2011, 16:02
Auto: Jeszcze ?aden:)
Kontakt:

Re: Która Toyota w podróż dookoła Azji?

Post autor: Crl »

Dzieki za odpowiedzi:) L300 tez jest ciekawa opcją. 50 000 to max na całość - pojazd + wyposażenie. Zalaży mi na 5 drzwiach, bo chcemy wiekszość trasy spać w aucie i jest jeszcze pies, niemały bo owczarek niemiecki:) A toyota 95? Jaki silnik polecacie? Który ma opinie najbardziej niezawodnego? Albo czy są jakieś silniki które zdecydowanie odradzacie? przy jakich przebiagach toyoty 80/90 zaczynaja sie sypac?

Z wyposażenia dodatkowego myślałem przede wszystkim o wyciągarce, choć zastanawiam się czy nie wystarczy ręczna bo raczej nie bedziemy celowo wybierac najgorszych przepraw, zapasowe żródło prądu, zderzaki offroad, opony które nadają sie na szosę i lekki teren lub dwa zestawy kół ewntualnie lekko podwyższone zawieszenie, bagażnik na dach + orurowanie przodu w razie potrącenia jakiejś zwierzyny... chyba wszystko, snorkel w sumie jak znajde auto z nim to ok, a jak nie to używany/improwizowany moze, bo widzialem ze sa po 2000pln.

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: Która Toyota w podróż dookoła Azji?

Post autor: Pyrka »

Poczytaj sobie Crl http://heart-of-silkroad.de/ - przejechali po Azji ponad 100.000 km, piszą również o sprzęcie. Wielu z nas miało ich okazję poznać 2 lata temu osobiście podczas Campa. 50 tys na taki samochód z takim wyposażeniem Ci nie starczy, ale są tacy, którzy do Mongolii i z powrotem jeżdżą maluchem czy motorowerem więc ducha nie trać http://dzicz.pl/. Jest taki samochód 4x4, z którym nie będziesz miał problemów w Rosji i możesz go mieć nowego w tym budżecie (i na wyposażenie jakieś starczy - np namiot dachowy) - Łada Niva za 39 tys zł. Nie spełnia wszystkich Twoich warunków, ale jest nieporównywalnie tańsza w naprawach i częściach niż jakikolwiek japończyk. Również nieporównywalnie mniej wygodna. Miałem takie ustrojstwo przez ponad rok i bardzo miło wspominam, mimo tego, co źli ludzie mówią o tym samochodzie.

Emu
Posty: 644
Rejestracja: 16 paź 2008, 23:18

Re: Która Toyota w podróż dookoła Azji?

Post autor: Emu »

Pyrka pisze:Poczytaj sobie Crl http://heart-of-silkroad.de/ - przejechali po Azji ponad 100.000 km, piszą również o sprzęcie. Wielu z nas miało ich okazję poznać 2 lata temu osobiście podczas Campa. 50 tys na taki samochód z takim wyposażeniem Ci nie starczy, ale są tacy, którzy do Mongolii i z powrotem jeżdżą maluchem czy motorowerem więc ducha nie trać http://dzicz.pl/. Jest taki samochód 4x4, z którym nie będziesz miał problemów w Rosji i możesz go mieć nowego w tym budżecie (i na wyposażenie jakieś starczy - np namiot dachowy) - Łada Niva za 39 tys zł. Nie spełnia wszystkich Twoich warunków, ale jest nieporównywalnie tańsza w naprawach i częściach niż jakikolwiek japończyk. Również nieporównywalnie mniej wygodna. Miałem takie ustrojstwo przez ponad rok i bardzo miło wspominam, mimo tego, co źli ludzie mówią o tym samochodzie.
Ja ich poznałem przed rokiem w Górnym Karabachu - rozpoznaliśmy się po naklejkach na klapkę wlewu paliwa, które zaprojektowałeś :). Niestety jeżdżą autem wartym ze 200k PLN. Za 50k będzie ciężko, w 75k zmieściłbyś się z HDj80. A zastanawiałeś się nad busem 4x4 ? VW lub Merc ?

ODPOWIEDZ