PORÓWNANIE KZJ-70,73 silnik 3TD

Moderator: luk4s7

Rałał
Posty: 2
Rejestracja: 27 sie 2011, 10:06
Auto: Obecnie nie posiadam
Kontakt:

PORÓWNANIE KZJ-70,73 silnik 3TD

Post autor: Rałał »

Witam chcę zakupić toyote jak w tytule samochód ma słuzyć na wypady na ryby i grzyby co do 70-dziesiątki mam obawy o miejsce z tyłu sprzetu wedkarskiego trochę jest i nie wiem czy się pomieszcze zwracam się z pytaniem do was ile dłuższa jest 73 lub jaką długość posiada jedna i druga rozumiem że i rozstaw osi jest wiekszy w 73 przez co pewnie mniej telepie na normalnej drodze dodam iż wcześniej myslałem o 90-dziesiątce ale czasami na leśnych duktach teren jest bardzo wymagający i 90 nie podoła z przednim niezależnym zawieszeniem a ogólnie ma jeszcze kilka mankamentów.

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1494
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

Re: PORÓWNANIE KZJ-70,73 silnik 3TD

Post autor: MariuszS »

W 70, przy tylnych siedzeniach użytkowanych przez pasażerów, w bagażniku zostaje rzeczywiście niedużo miejsca, ale i tragedii (do zastosowań rekreacyjnych ;-)) nie ma! Dla przykładu, zmieszczą się dwie skrzynki piwa, ustawione na podłodze, krótszym bokiem w osi podłużnej pojazdu, a umiejętnie pakując resztę, można się zmieścić w cztery osoby z bagażem na spływ weekendowy + rower składany, żeby było czym wrócić po spływie po samochód. :wink:
Tak więc, na ryby, grzyby, i "lwyby" ;-) - wystarczy. ! :-)
73 jest dłuższa OIDP o 29,5 cm - i to, właśnie, w przestrzeni bagażowej czyni ogromną różnicę.

A 90 da radę w takich warunkach bez problemu, nie ma co panikować.
"Wady" :wink: 90-tki mogą się ujawnić ewentualnie gdzieś w Mongolii albo w innym odległym rejonie Galaktyki :mrgreen:

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: PORÓWNANIE KZJ-70,73 silnik 3TD

Post autor: czobi »

na granicy mongolskiej dwa dni pilem z ruskim misiem co jezdzil tam regularnie
lowic tajmienie i jakies bydle plywajace, z opisu ryba-relikt z czasow dinozaurow
mowil na to hary us zubaty. uj wie co to bylo ale na fotkach wygladalo :shock: powaznie...
tak mi sie przypomnialo a propoux mongolii i rib.73 charakterne i da rade,90 wygodniejsze. pa

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: PORÓWNANIE KZJ-70,73 silnik 3TD

Post autor: konus »

Zdecydowanie bierz jeśli już 73 a dla wygody i relaksu 90 bo w terenie takim jak planujesz + popisy przy kolegach da radę identycznie.

irfa
Posty: 1
Rejestracja: 28 lis 2012, 12:37
Auto: Hillux
Kontakt:

Re: PORÓWNANIE KZJ-70,73 silnik 3TD

Post autor: irfa »

Hi,
Its a wonderful forum and containing useful information. Thanks for all and have great day ahead

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: PORÓWNANIE KZJ-70,73 silnik 3TD

Post autor: MaxLux »

irfa pisze:Hi,
Its a wonderful forum and containing useful information. Thanks for all and have great day ahead
Konus - sprawdz "kolege" bo cos wyglada jakby byl automatem do postow - nadaje z Pakistanu :)

ODPOWIEDZ