Co kupić

Moderator: luk4s7

topol
Posty: 40
Rejestracja: 01 lut 2011, 07:32
Auto: jeszcze nie
Kontakt:

Co kupić

Post autor: topol »

Zacząłem od oryginalnego tematu ;) to pociągnę dalej. :D

Mieszkając na wsi mam zimowy problem z odśnierzeniem dróg (a raczej jego braku), do tego "polski standard" (czyli dziury jak po bombradowaniu). Autko ma służyć na codzień (80-100km do pracy i z powrotem - generalnie poza miastem) ale także do "łykendowego" wyjazdu nad rzeczkę, do lasu na grzyby itp. 3 osoby i 2 psy. Żadnego upalania.
Dla ułatwienia dodam, że klima być musi, automat niekoniecznie, musi być komfortowy i przestronny prawie 2 metry i "trochę" ponad 100kg żywej wagi w moim przypadku maswoje wymagania ;)
Za dieslem nie przepadam, żadne ideologiczne obiekcje, po prostu jakoś mi nie pasi, LPG - nie widzę przeszkód.
Preferowane stały napęd na 4 łapy.

Budżet: +/- 80kzł.

Co byście polecili?

Myślałem o Gelendzie, ale ceny są mimo wszystko horrendalne - lubię MB ale to za mało by przepłacać ;) , dlatego wracam do "korzeni" - parę lat temu miałem Carinkę - była nie do zdarcia ;)

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Co kupić

Post autor: czobi »

zamiast mowic kucharzowi chce cos zjesc, lepiej zawezic do waham sie miedzy pomidorowka z koprem a ogorkowa.
obiad wjedzie szybciej.. s. macznego.

Awatar użytkownika
Jureq
Posty: 437
Rejestracja: 16 gru 2008, 15:42
Auto: szukam LC200
Kontakt:

Re: Co kupić

Post autor: Jureq »

skoro naklikał na tym forum to nie będzie pomidorowej tylko toyotowa, do tego full time 4wd, benzyna, 3 ludków i 2 przyjaciół człowieka

jak ma być w miarę nowy i z małym przebiegiem to tylko FJ - reszta dużo droższa, starsza lub z przebiegami ...

dodatkowo zaletą FJ'a jest łatwa sprzątalność po psie (i nie tylko) oraz otwierana tylna szybka na lato


smacznego :mrgreen:

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Co kupić

Post autor: czobi »

no i teraz wlasnie kazdy bedzie wychwalal swojego , najdluzszego najwspanialszego arcyswietlistego
pana sobie zawezi bo inaczej jest strata czasu wszystkich... s .mczanego

topol
Posty: 40
Rejestracja: 01 lut 2011, 07:32
Auto: jeszcze nie
Kontakt:

Re: Co kupić

Post autor: topol »

Oki.

Wstępna selskcja, na shortlist są:
1. FJ Cruiser
2. LC FZJ 80
3. LC 120

Ma wyśmienicie jeździć na czarnym i lekkim terenie, żadnego upalania.
Nie przepadam za Dieslem jak i za nowomodnymi wymysłami typu DPF, dwumasy, CR....
NIe mam nic przeciwko LPG jakby ceny benzyny wzrosły.

Awatar użytkownika
Jureq
Posty: 437
Rejestracja: 16 gru 2008, 15:42
Auto: szukam LC200
Kontakt:

Re: Co kupić

Post autor: Jureq »

czobi ale realnie nie ma co kupić z napisem toyota w manualu, full time 4wd, benzynie (nadający się do gazowania), z małym przebiegiem i niezbyt stare żeby jeszcze było - tylko FJ :mrgreen:

topol
Posty: 40
Rejestracja: 01 lut 2011, 07:32
Auto: jeszcze nie
Kontakt:

Re: Co kupić

Post autor: topol »

Nie mam nic przeciwko automatowi, może być manual, ale preferuję automat.

topol
Posty: 40
Rejestracja: 01 lut 2011, 07:32
Auto: jeszcze nie
Kontakt:

Re: Co kupić

Post autor: topol »

Stare też może być, byle było jare ;)

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Co kupić

Post autor: czobi »

i teraz warto wybarc sie do dilerow i innych smieciarskich komisow "poczuc sie " w tych 3 autach
,przez net mozna jedynie kolor rajstop doradzic pod osobe, a z odczuciami wrocic z pytaniami.

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2143
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Co kupić

Post autor: sebastian44 »

Jeszcze jest LC 100 w benzynie, chyba najbardziej odpowiadające Twoim wymaganiom- wielkie, wygodne, dające rada w terenie (ale z terenem to chyba wszystkie LC sobie radzą)

topol
Posty: 40
Rejestracja: 01 lut 2011, 07:32
Auto: jeszcze nie
Kontakt:

Re: Co kupić

Post autor: topol »

To już było, także na tej bazie powstała shortlist, no jeszcze nie miałem okazji pojeżdzić FJotem, tylko w nim siedziałem. Przejechałem się LC80, co prawda Dieslem, taki podręczny czołg ;), także 120, trochę taka już teges-szmeges, ale zbierała się ładnie :)

Jednakże pytanie jest:
Bazując na Waszych doświadczeniach, który z tych samochodów zdaje się być najlepszym kompromisem pomiędzy trwałością, niskimi kosztami eksploatacji i dzielnością zimową?

topol
Posty: 40
Rejestracja: 01 lut 2011, 07:32
Auto: jeszcze nie
Kontakt:

Re: Co kupić

Post autor: topol »

sebastian44 pisze:Jeszcze jest LC 100 w benzynie, chyba najbardziej odpowiadające Twoim wymaganiom- wielkie, wygodne, dające rada w terenie (ale z terenem to chyba wszystkie LC sobie radzą)
W zasadzie tak, ale bardziej mi pasuje LC 80, nieco już oldskulowa ;) ma swój klimat, tak samo jak FJ.
Przy czym niewiele młodsza od LC 80 a znacząco droższa w zakupie i (chyba) eksploatacji ze względu na elektronikę - takie mam obawy przynajmniej...

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Co kupić

Post autor: czobi »

to od razu skresl FJ,mozna wiele o nim mowic, ale napewno nie jest przestronny vs 80/100/120

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Co kupić

Post autor: consigliero »

A tak ogólnie to zima się już kończy 8) .
PozdrawiaM

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2143
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Co kupić

Post autor: sebastian44 »

Ja widzę że decyzja już została podjęta, szuka jednynie poparcia:)
Bierz FZJ80, auto robi i to nie tylko wrażenie. Serwis nie jest najtańszy ale przy Twoim budżecie to nie ma problemu. Ładnie wyszykowana będzie dumą i chlubą :shock:

ODPOWIEDZ