BJ 40 czy 42 - co wybrać i gdzie szukać?

Moderator: luk4s7

Adamo231
Posty: 4
Rejestracja: 24 lis 2010, 11:08
Auto: FJ40
Kontakt:

BJ 40 czy 42 - co wybrać i gdzie szukać?

Post autor: Adamo231 »

Witam szanownych kolegów klubowiczów-miłośników TLC w wydaniu 40.

Czytuje wasze forum od ponad 1,5 roku i jestem pełen podziwu do pasji jaką wkładacie w swoje skarby (BJOTKI). Moja choroba na 40-tkę trwa już od ok 2 lat - na razie ograniczała się do zbierania informacji po sieci, poznawania opini użytkowników itp. Wreszcie podjąłem decyzję co do znalezienia sobie własnej Bjotki. Rozglądam się głównie po mobile.interia.pl oraz autoscout24.pl oczywiście zaglądam też na allegro oraz ebay. Czy znacie jeszcze jakieś miejsca gdzie można szukać?
Skupiłem sie głównie na modelach po 79 roku prod. w dieslu. Oczywiście w miarę najlepszym stanie, choć wszyscy wiedzą w jakim potrafią być. Na zakup wstępnie chciałbym przeznaczyć ok 20 tysi, ewentualną odbudowe zacząć o ramy i blacharki. Później się zobaczy co dalej. Wiem na pewno, że w środku kabiny chciałbym zachować jak najwięcej oryginalności lub wyglądu pierwotnego podobnie jak z blachą. Kwestie silnika będę mógł poruszyć jak juz będę miał swoją bjotkę.

Licze na wasze fachowe wskazówki oraz rady.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
radomada
Klubowicz
Posty: 469
Rejestracja: 06 lut 2009, 13:14
Auto: FJ40
Kontakt:

Re: BJ 40 czy 42 - co wybrać i gdzie szukać?

Post autor: radomada »

Miło przywitać kolejnego fana 40.
Jesteś trzecią osobą w ciągu ostatnich dni która rejestruje się jako pasjonat 40.
Z Warszawy (FJ 40) i Wrocławia (BJ42) to już właściciela Ty dopiero jesteś na etapie poszukiwań.
Widzę że bardzie jesteś zdecydowany na BJ.
Ja jestem fanem FJ40 moja jest z 1978 roku i remont robiłem totalny.
Na rynku 40 sa do remontu chyba że kupisz po remoncie ale to już są znacznie większe pieniądze.
Guru 40 jest Kylon http://www.wyprawa4x4.pl" onclick="window.open(this.href);return false; i tam znajdziesz najwięcej informacji.
Kylon wraca z Marocca i będzie za parę dni w Warszawie.

Adamo231
Posty: 4
Rejestracja: 24 lis 2010, 11:08
Auto: FJ40
Kontakt:

Re: BJ 40 czy 42 - co wybrać i gdzie szukać?

Post autor: Adamo231 »

Sam nie wiem czemu, ale diesel jakoś bardziej do mnie przemawia być może dla tego, że w fj przeraża mnie pojemność silnika. Oglądałem też fj-tki za wielką wodą, ale transport troche przeraża. Wiem, że jest problem z niektórymi częściami lub blachami, ale jak czytałem już u was na forum dla chcącego nic trudnego.
Zauważyłem też że KYLON to master w branży bjtek i wogóle tlc, liczę również na jego wsparcie.

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: BJ 40 czy 42 - co wybrać i gdzie szukać?

Post autor: konus »

Zwiększ cenę zakupu od razu do 30 kzł to raz.
Zmień silnik na benzynę to dwa. ( chyba że będziesz od razu 1hz wsadzał )
Napisz po kiego Ci to auto to trzy.

Na blachę najbardziej uważaj bo jest problem z niektórymi elementami, mechanicznie prawie wszystko dostępne.
Spalanie BJ i FJ będzie bardzo podobne, a przyjemność z jazdy fj zdecydowanie większa.

O auto możesz się spytać Kylona ( ale on zna raczej auta powyżej 40kzł na sprzedaż ) lub w otwocku auta4x4.pl.

Na razie tyle.

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1831
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: BJ 40 czy 42 - co wybrać i gdzie szukać?

Post autor: irko »

Podłacze sie do tematu

jest sens kuować coś takiego?
http://allegro.pl/show_item.php?item=1338500528" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

Chodzi mi takie auto po głowie...

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: BJ 40 czy 42 - co wybrać i gdzie szukać?

Post autor: konus »

Do odbudowy nie.
Na części możliwe że tak.

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1831
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: BJ 40 czy 42 - co wybrać i gdzie szukać?

Post autor: irko »

aż taka ruina?
nawet za taka lub nizszą cene?

A co to za człowiek na otomoto?
http://otomoto.pl/toyota-land-cruiser-C15886131.html" onclick="window.open(this.href);return false;
zna ktoś może?
nie wierze w cene 1000 USD

pozdr
IR

Awatar użytkownika
realBiker
Posty: 748
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:31
Auto: VZJ90

Re: BJ 40 czy 42 - co wybrać i gdzie szukać?

Post autor: realBiker »

Toć napisał że to cena wyjściowa na aukcji. W tle widać palmę więc auto pewnie daleko i trzeba sprowadzić za dodatkowe szelesty.

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: BJ 40 czy 42 - co wybrać i gdzie szukać?

Post autor: konus »

irko jak 40 w dobrym stanie kosztuje 30kzł a w bardzo dobrym od 50kzł to czego można się spodziewać po aucie za 8kzł.
Zobacz jak buda jest przerdzewiała.

Oczywiście mogę się mylić bo może ktoś potrzebuje kasę. Ze zdjęć w końcu nie da się opisać stanu auta zbyt dokładnie.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18031
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: BJ 40 czy 42 - co wybrać i gdzie szukać?

Post autor: kylon »

W sumie większość została tu napisana. Auto kupione tanio będzie generować spore wydatki nie ma co się łudzić. Wszystko zależy do czego człowiek chce używać tego samochodu i co rozumie przez remont generalny. Patrząc przez pryzmat tego co obserwuję od kilku lat to chyba najważniejszy jest stan blacharski samochodu. Reszta jest dostępna i do zrobienia. Z blachami jest krucho albo są strasznie drogie. Moje auto było bardzo tanie (13,5 tyś ) i w sumie nie trzeba było go remontować. Jakoś się trzymało kupy i jeździło całkiem sprawnie. Remont to moje widzimisię. Nie ma niestety patentu na tanie części. Jest to auto powoli kolekcjonerskie i każdy sprzedawca części na świecie o tym wie. Nawet używane graty drożeją albo po prostu ich nie ma. Gałki do pięcio biegowej skrzyni biegów szukam już trzy lata. Szukam ich po całym świecie i wcale nie ma taniochy. Byłem w kilku krajach Afryki Północnej rozglądając się za częściami i też wcale nie jest kolorowo (oprócz mechaniki).

Reasumując dieselek wcale nie jest zły i też całkiem sprawnie ciągnie. Nie dalej jak przed wczoraj wyprzedzaliśmy z Gorsem takową na niemieckiej autostradzie i ze 120 sobie pomykała, a gość w środku chyba nie walczył bo palił fajka jedną ręką.

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1831
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: BJ 40 czy 42 - co wybrać i gdzie szukać?

Post autor: irko »

Przyglądając się autu z otomoto widać, że MA SPORE BRAKI w blacharce
czyli beda problemy

Jesli bylaby jakaś ładna 40-ka to prosze o info

Pozdr
IR

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18031
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: BJ 40 czy 42 - co wybrać i gdzie szukać?

Post autor: kylon »

Krzysiek z Otwocka - Auta 4x4 dzwonił do mnie przed wyjazdem, że coś ma ładnego w okolicy 20 tyś PLN.

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1831
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: BJ 40 czy 42 - co wybrać i gdzie szukać?

Post autor: irko »

Można na namiar na PW?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18031
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: BJ 40 czy 42 - co wybrać i gdzie szukać?

Post autor: kylon »

http://www.auta4x4.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1831
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: BJ 40 czy 42 - co wybrać i gdzie szukać?

Post autor: irko »

->

się zgłosze
na stronie są dwa
Obrazek
Obrazek

Oba sprzedane

Pozdrawiam
IR

->

ODPOWIEDZ