jaki hilux?

Moderator: luk4s7

Grzegorz_Tarnów
Posty: 56
Rejestracja: 18 lip 2010, 13:08
Auto: pickup w planach
Kontakt:

Re: jaki hilux?

Post autor: Grzegorz_Tarnów »

To prawda!!!!! :oops:
Wygląda Bosko!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Fajna fotka: Hil z fourwheelem ciągnący łódź motorową za sobą. Bardzo mi się podoba :!:

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: jaki hilux?

Post autor: Norick »

Dopiero zauważyłem ten wątek..czy automat jest niepodważalnym kryterium?
Przede wszystkim większość zabudów jest dostosowana do 1,5 kabiny a idealnie im bedzie na pojedyńczej.
Jeśli planujesz zwiedzać i do tego wykorzystywać Hila ( z zabudową) to postaw na 1,5 kabiny. Nie wiem jakie masz preferencje ale ja w tym przypadku bym wziął jak najwiekszego golasa z manualem 2,5. Z zabudową i tak nie poszalejesz a 2,5 jest maksymalnie oszczędny w manualu a przy długich podróżach "robi róznice" Te wszystkie duperele które dostaniesz w pakietach możesz śmiało olac a przeznaczyć je na modernizacje taczki. Wiem że automat ma pewną przewage nad manualem np na podjazdach...ale ma tez cała masę wad zwłaszcza w czarnej du....... :mrgreen:
Ja potrzebuję DC na wyjazdy bo wożę czasem całą bandę chlorów...ale są jeszcze namioty dachowe.
Ech te dylematy przed zakupem....ja zawsze chciałem w starej budzie a mam w nowej

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1831
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: jaki hilux?

Post autor: irko »

Moze przyczepa?

Obrazek

Obrazek

Grzegorz_Tarnów
Posty: 56
Rejestracja: 18 lip 2010, 13:08
Auto: pickup w planach
Kontakt:

Re: jaki hilux?

Post autor: Grzegorz_Tarnów »

Norick, niestety automat to mus. Osobiście wolę manual ale Żonka jeździ tylko automatami i strasznie marudzi... Wiem, że silnik 2,5 jest dużo oszczędniejszy ale występuje tylko w wersji z manualem i to jest ból. Pojedyncza kabina nie wchodzi w grę bo nie ma gdzie zakupów położyć :). Powiem tak, wybór jest trudny i jeszcze nie zdecydowałem. Poczekam bliżej końca roku to jakiś rabat rocznikowy dostanę. Namiot dachowy to słuszna idea i baaardzo mi się podoba. Kto wie, może w przyszłym roku wybierzemy się nowym hilem właśnie z namiotem. Przypomnimy sobie beztroskie lata studenckie, które bardzo miło wspominamy:)
Irko, fajna ta przyczepa tylko nie bardzo widzę jazdę z przyczepą po Maroku czy Islandii. Choć jest wątek na forum o przyczepach offroadowych. Jak już wcześniej pisałem nie mam umiejętności w jeździe 4x4 więc jazda dodatkowo z przyczepą może doprowadzić mnie do palpitacji serca...
Dziękuję koledzy za tyle cennych uwag i nieśmiało proszę o jeszcze!!!! :)

Znalazłem w necie fajnego hila 1,5 kabiny. Kolorek i cena też fajowska. Tylko ten brak automatu...;-(
http://otomoto.pl/toyota-hilux-2-5-td-t ... 40657.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Załączniki
C14640657_3.jpg

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: jaki hilux?

Post autor: Norick »

Hm Dla mnie ta przyczepa jest ...delikatnie mówiąc niemęska :roll:
Trzeba kupić żonie cos małego z automatem. Uniwersalnego nie bedziesz miał nic. Albo trzy litry z automatem DC założyć nadbudówke ..na to dwa namioty dachowe i masz wypas na 4 osoby. A i tak ułamek kosztów campera. Nie pokazuj jaki Ci się podoba tylko jaki kupiłeś :mrgreen:

Grzegorz_Tarnów
Posty: 56
Rejestracja: 18 lip 2010, 13:08
Auto: pickup w planach
Kontakt:

Re: jaki hilux?

Post autor: Grzegorz_Tarnów »

Norick,jest nas tylko dwoje więc jeden namiot w zupełności wystarczy. Hil ma być do codziennej jazdy i jako pojazd do zagranicznych wojaży. Z racji tego, że Żonka kocha prowadzić więc nie mogę jej tego zrobić kupując manual :mrgreen: Ma już swój samochód z automatem (W203) ale chyba jej mało :twisted:
Mam pytanko: Jaki HT nie przecieka i jaki polecacie? Czy HT Sammitr (stalowy) to dobre rozwiązanie do Hila DC? Myśałem o ARB, fajny i mocno offroadowy tylko biały kolor trochę go szpeci. Czy można go pomalować?
Załączniki
hardtop.jpg
hardtop.jpg (46,36 KiB) Przejrzano 6651 razy

sonnyboy
Posty: 9
Rejestracja: 23 lip 2010, 09:58
Auto: Hill
Kontakt:

Re: jaki hilux?

Post autor: sonnyboy »

Mam 1.5 kabiny i do tego zamontowanego podwyższanego ARB z okienkami.
Wykonanie zabudowy raczej średniej jakości ale przez trzy lata nic sie nie urwało - tyle że zamki nieużywane przez miesiąc trzeba przesmaować bo stają.
Dłuość kipy umożilwia wygodne spanie dla dwóch osób i rocznego dziecka.
Okienka mają fabryczne moskitiery więc jest i dopływ świerzego powietrza.
Buda sama szczelna - ja wojowałem chwilę z montażem bo ASO generalnie spaprało robotę. No i przy montarzu trzeba wyciąć oryginalnego kangura ale chyba i tak nie wszystkie modele go mają.
Co do malowania - w swoim starym hilu miałem zieloną kupioną na jakimś szrocie i po pomalowaniu po 5 latach eksploatacji nic nie odpadało.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18031
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: jaki hilux?

Post autor: kylon »

Każdego hard topa ARB można lakierować.

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: jaki hilux?

Post autor: Norick »

Chyba da się polakierować wszystko :mrgreen: a jak widać na moim przykładzie i samochód również :D

Grzegorz_Tarnów
Posty: 56
Rejestracja: 18 lip 2010, 13:08
Auto: pickup w planach
Kontakt:

Re: jaki hilux?

Post autor: Grzegorz_Tarnów »

Kylon, Norick dzięki. Fajnie, że można malować bo raz widziałem czarną Navarę z HT, gdzie spod czarnego lakieru HT wyłaniał się srebrny metallic :lol: Ale to może jakiś gamoń malował.
Sonnyboy, śpicie na na pace czy masz jeszcze szufladę? Sporo o tym było na forum ale jakoś nie znalazłem informacji jak to się sprawdza w praktyce. Będę wdzięczny za odpowiedź

Grzegorz_Tarnów
Posty: 56
Rejestracja: 18 lip 2010, 13:08
Auto: pickup w planach
Kontakt:

Re: jaki hilux?

Post autor: Grzegorz_Tarnów »

Norick, ta przyczepa wcale nie jest taka zła. Prawda, że kolory są mocno kontrowersyjne :oops: ale sam pomysł jak najbardziej super. Podaje link do strony jakby ktoś był zainteresowany:
http://www.sylvansport.com/index.php" onclick="window.open(this.href);return false;

sonnyboy
Posty: 9
Rejestracja: 23 lip 2010, 09:58
Auto: Hill
Kontakt:

Re: jaki hilux?

Post autor: sonnyboy »

Nie podróżuję w kraje dalekie (niestety) więc nie miałem potrzeby zbroić się w szuflady i jakiś bardziej profesjonalny sprzęt.
Po prostu na podłodze kładę dwie warstwy twardszej gąbki (coś ala karimaty) coby zniwelować przetłoczenia na to koc lub skórę z barana i śpi się super.
Graty trzymam w plastikowych skrzyniach (takich jak przywożą mięso do sklepów) które na czas noclegu wywalam pod auto gdzie dodatkowo jest sucho.
Jeszcze jak nie mielismy córki to braliśmy rowery, które również przed deszczem można dobrze schować pod autem. Cały bajzel można spiąć jakąś linką/łańcuchem.
W wersji wypas rozwijam plandekę/namot ogrodowy i jest przedsionek.
Po prostu zaadoptowałem to co było pod ręką- troche siermiężnie ale i niskobudrzetowo.
W sumie w hilusiu a wcześniej w kangurze przespałem z pół roku i chyba to się nie zmieni. (choć pod wpływem córki myślę o sprzedaży hila i zamianie na 100/80/60.

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1831
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: jaki hilux?

Post autor: irko »

na allegro jest kilka przyczep http://allegro.pl/listing.php/search?sg ... +namiotowa" onclick="window.open(this.href);return false;

np taka
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nie wiem czy nie wolałbym jednak zabudowy na pace.

Grzegorz_Tarnów
Posty: 56
Rejestracja: 18 lip 2010, 13:08
Auto: pickup w planach
Kontakt:

Re: jaki hilux?

Post autor: Grzegorz_Tarnów »

Sonnyboy, dzięki. Szuflada jest jeszcze o tyle fajna, że spanie jest na całą szerokość paki. Tylko wchodzenie/wychodzenie wymaga chyba dużej sprawności.
irko, masz rację. Zabudowa na pace jest wg mnie dużo fajniejsza od przyczepy. Myślę nad kabiną Geocamper. Kontaktuje się od dłuższego czasu z producentem z Kaliningradu. poczekam na pickupa bo jest to ważne przy doborze kabiny (na samochód 1,5 cab kabinę Geocamper jest 30cm dłuższa od standardowej na double cab). Trochę martwi mnie wysokość zestawu (285),środek ciężkości umieszczony jest wysoko, co może skończyć się np. tak:
Załączniki
Kabina na double cab
Kabina na double cab
Kabina w środku z prysznicem. Przy dalszych wyprawach prysznic pełni rolę dużej szafy
Kabina w środku z prysznicem. Przy dalszych wyprawach prysznic pełni rolę dużej szafy
Ostatnio zmieniony 25 kwie 2012, 21:21 przez Remiołek, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawiłem link do YT.

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: jaki hilux?

Post autor: Pyrka »

Obrazek

ODPOWIEDZ