jaką Toyotę w las i w błotne kąpiele...

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1133
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Re: jaką Toyotę w las i w błotne kąpiele...

Post autor: Heniu »

Tak jak Fobos radzi , jeśli szukasz w patyki autka to LJ 70-tka daje radę , co prawda jej mosty bywają leciwe ale to już trzeba bezmyślnie katować , w KZJ zdaję się coś poprawili że są bardziej wytrzymałe . HZJ jest bardziej heavy duty ale za tym idzie większa waga i zawieszenie na resorach. Ogólnie mówiąc 70/73 jest autem do tego stworzonym, sporo miejsca w środku za kierownicą w porównaniu do innych z tego segmentu, prostota wykonania jest tu dużym atutem . Ja osobiście zamieniłbym ją tylko na Rubicona ale to już inny segment cenowy :|

Awatar użytkownika
nieludzki
Klubowicz
Posty: 560
Rejestracja: 05 gru 2009, 02:11
Auto: HDJ 80 4,2 TD '93; Hilux 2,4 TD '98
Kontakt:

Re: jaką Toyotę w las i w błotne kąpiele...

Post autor: nieludzki »

wszystko dobrze, tylko nadal nie znam odpowiedzi na podstawowe pytanie : silnik 2,4; 3,0; czy może 4,2 ? i jakie dokładnie oznaczenie LJ, KZJ czy insze bo już dostaję kręćka... :roll:

Heniu:
jak już zestawisz swoją Tojkę z koziołków to daj znać pomęczymy nasze piękne świętokrzyskie tereny, może przy okazji jakiegoś nowego dinozaura wykopiemy z błota.... :lol:

a swoją drogą mam wrażenie że żyję na off road-owej pustyni, świętokrzyskie 4x4 chyba umarło...

Awatar użytkownika
Jureq
Posty: 437
Rejestracja: 16 gru 2008, 15:42
Auto: szukam LC200
Kontakt:

Re: jaką Toyotę w las i w błotne kąpiele...

Post autor: Jureq »

skoro nie chcesz zmoty to najlepiej szukaj LJ 71 (krótka z lekkim silnikiem 2.4) ale ciężko będzie znaleźć coś w dobrym stanie

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: jaką Toyotę w las i w błotne kąpiele...

Post autor: MaxLux »

Po kolei

1. Idealny KZJ70 lub 73 - silnik 3.0 125KM zawieszenie na sprezynach, zwinny lekki ale drogi i rzadko dostepny (szczegolnie 73'ka) ceny od 18-35 tys

2. Kompromis LJ70 lub LJ73 rocznik w nowej budzie po 90 r silnik 2,4TD 90KM zawieszenie na sprezynach, autko tez lekie skretne ale czasem moze brakowac mocy szczegolnie przy wiekszych oponach. Zalecalbym opony 32" szer 10,5 ceny 14-20tys. Duza dostepnosc

3. Kompromis + budzet LJ70 lub LJ 73 w starej budzie <90r silnik 2,4TD zawieszenie na sprezynach, slabsze bebechy mostu, bardziej ryzykowny zakup z uwagi na rocznik ale nizsze ceny

4. Ciekawa alternatywa BJ73 - roczniki zwykle sprzed 90r silnik 3,4TD zawieszenie na resorach fajny klasyczny wyglad, gorszy komfort i dzielnosc w terenie (trawersy) przez resory.
super ceny ! - ostatnio kolega kupil za 2tys pln, przecietnie 7-14tys

5. Inne - HZJ71 HZJ73 roczniki 94-97r silnik 4,2 130KM (kowadlo) zawieszenie na resorach auto nie do zdarcia ale moim zdaniem nie na polskie warunki, slaby komfort i osiagi terenowe przez zawieszenie ciezki silnik tez nie pozwala na takie osiagi jak KZJ :)

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1133
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Re: jaką Toyotę w las i w błotne kąpiele...

Post autor: Heniu »

MaxLux pisze:
Idealny KZJ70..................... tez nie pozwala na takie osiagi jak KZJ :)
Lobby KZJ istnieje na forum :wink:

A na poważnie trzeba trochę poszukać/przeczekać a znajdzie się fajnego KZJ choć coraz gorzej z nimi :|
nieludzki pisze:
Heniu:
jak już zestawisz swoją Tojkę z koziołków to daj znać pomęczymy nasze piękne świętokrzyskie tereny, może przy okazji jakiegoś nowego dinozaura wykopiemy z błota.... :lol:

a swoją drogą mam wrażenie że żyję na off road-owej pustyni, świętokrzyskie 4x4 chyba umarło...
Pustynia się robi bo coraz gorzej się jeździ po naszych lasach :? , wiosną trochę odżyje temat bo błotko będzie wszędzie choćby trasa Yoty z 2008 będzie ciężko przejezdna. Dam znać

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: jaką Toyotę w las i w błotne kąpiele...

Post autor: MaxLux »

Zadne lobby tylko doswiadczenie 8)

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 828
Rejestracja: 10 wrz 2009, 10:18
Auto: KZJ70,NIssan Navara, BMW 520
Kontakt:

Re: jaką Toyotę w las i w błotne kąpiele...

Post autor: Cobra »

Silnik z 1 KZ-TE 3.0 TDjest idealny wystarczająca moc do wszystkich zabaw.

2,4 TD ma 90 Km i trochę nie daję sobie rady przy dłuższych podjazdach...

4,2 fajny motory. 136 Km bez Turbo. "Ciągnik" Tylko dużo cięższa jednostka a co za tym idzie HZJ -oty z tym silnikami są dłuższe...

Czyli Tak jak MaxLux napisał KZJ 70 :)

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 828
Rejestracja: 10 wrz 2009, 10:18
Auto: KZJ70,NIssan Navara, BMW 520
Kontakt:

Re: jaką Toyotę w las i w błotne kąpiele...

Post autor: Cobra »

Heniu.. Piszesz że 2,4 jest wystarczające...??

To czemu twierdzisz że gdy twój padnie silnik wsadzisz 3.0 1-KZ-TE ?? a nie znowu 2,4?? Każdy kto ma silnik 2,4 twierdzi że 3.0 litry były by lepsze... Nikt natomiast co ma 3.0 litry by nie chciał mieć 2,4 :)

Co innego 4,2... :P bo to już inna bajka... Heavy duty...

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1133
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Re: jaką Toyotę w las i w błotne kąpiele...

Post autor: Heniu »

Dlatego pisałem daje rade ale proponuje szukać KZJ i się mylisz bo mój to ma całe fabrycznie 86KM a ile z tego zostało kto to wie . Chętnie zamieniłbym go na 3,0 litrowy tylko , że J7 po liftingu średnio mi się podoba i dlatego włożyłbym do swojej.
BTW nieludzki na początku działu http://tlc.org.pl/viewforum.php?f=10 masz przyklejone tematy o różnych rodzajach J7 okiem użytkownika bo jak się już uparłeś na auto spod znaku Toyoty to większość się zgadza , że jedynie ten typ się do tego nadaje.

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: jaką Toyotę w las i w błotne kąpiele...

Post autor: MaxLux »

Tutaj masz fajnego strucla do upalania http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C11428880

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1133
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Re: jaką Toyotę w las i w błotne kąpiele...

Post autor: Heniu »

2,4 D bez turba to już kiszka, ale taniość jest

Awatar użytkownika
nieludzki
Klubowicz
Posty: 560
Rejestracja: 05 gru 2009, 02:11
Auto: HDJ 80 4,2 TD '93; Hilux 2,4 TD '98
Kontakt:

Re: jaką Toyotę w las i w błotne kąpiele...

Post autor: nieludzki »

wielkie dzięki Panowie za rady-szczególny szacun na MaxLux-a i Henia za porównania i najcenniejsze opinie (opinie użytkowników)

co zaś się tyczy tego ostatniego "strucla" na puławskich blachach to sorki ale nie stać mnie na takie "tanie okazje"... mam swoje wymagania i wiem że będę musiał za nie zapłacić, już dawno nauczyłem się że nie ma nic za darmo...

no może są wyjątki: dobra rada i dobre słowo na Forum TLC :wink: niezła wazelina mi wyszła... mam nadzieje że moderatorzy to zauważą...

co do autka to rozpoczynam Wielkie Polowanie na KZJ-a 70/73 wszystkie podpowiedzi mile widziane...

jeszcze raz Wszystkim WIELKIE DZIĘKI za rozwinięcie wątku i konstruktywne uwagi

twardy
Posty: 88
Rejestracja: 04 lis 2009, 22:19
Auto: LJ70, KZJ95L, Chimi
Kontakt:

Re: jaką Toyotę w las i w błotne kąpiele...

Post autor: twardy »

i to najlepszy wybór, 4.2 jest pancerny ale to typowy spławik.

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: jaką Toyotę w las i w błotne kąpiele...

Post autor: MaxLux »

Raczej kowadlo albo kotwica :mrgreen:
splawik choc plywa po wierzchu

twardy
Posty: 88
Rejestracja: 04 lis 2009, 22:19
Auto: LJ70, KZJ95L, Chimi
Kontakt:

Re: jaką Toyotę w las i w błotne kąpiele...

Post autor: twardy »

gdy uszczelki tylnych drzwi sprawne, powietrze nie wycieknie, to kto wie... :mrgreen:

ODPOWIEDZ