Szukam Toyoty 4x4

Moderator: luk4s7

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: Szukam Toyoty 4x4

Post autor: Rafi »

consigliero pisze:widzisz ja nawet nie wiedziałem że to 125 ,myślałem że jakaś odmiana 120 .
Bo to jest 120, a nie 125, Toyota zagmatwała trochę sprawę oznaczeń w Prado.

Seria J90:
wersja 5d- oznaczenie 95
wersja 3d- oznaczenie 90

Seria J120:
5d- 120
3d- 125

Seria J150:
5d- 150
3d- 155

Czyli w J12 i J15 wersje nadwoziowe są oznaczane jakby odwrotnie niż w J9. Żeby było weselej :wink:

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 828
Rejestracja: 10 wrz 2009, 10:18
Auto: KZJ70,NIssan Navara, BMW 520
Kontakt:

Re: Szukam Toyoty 4x4

Post autor: Cobra »

Rafi pisze:
consigliero pisze:widzisz ja nawet nie wiedziałem że to 125 ,myślałem że jakaś odmiana 120 .
Bo to jest 120, a nie 125, Toyota zagmatwała trochę sprawę oznaczeń w Prado.

Seria J90:
wersja 5d- oznaczenie 95
wersja 3d- oznaczenie 90

Seria J120:
5d- 120
3d- 125

Seria J150:
5d- 150
3d- 155

Czyli w J12 i J15 wersje nadwoziowe są oznaczane jakby odwrotnie niż w J9. Żeby było weselej :wink:

To mnie rafi zaskoczyłeś... jesteś tego pewny??

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: Szukam Toyoty 4x4

Post autor: Rafi »

Tak :wink:

edit: przy okazji właśnie takie coś w jednym Land Cruiserowym magazynie akurat teraz znalazłem (artykuł jest ogólnie o J15, a to ramka o J155):
Obrazek

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Szukam Toyoty 4x4

Post autor: consigliero »

Wracając do tematu 100 jak się mają ceny do ofert ? Przyznam szczerze że w obecnej chwili największym problemem jest duża rozbieżność cen , przy podobnych parametrach. Mam trzy typy , jeden podany wcześniej
http://otomoto.pl/toyota-land-cruiser-vx-C11401600.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://otomoto.pl/toyota-land-cruiser-4 ... 00144.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://otomoto.pl/toyota-land-cruiser-h ... 11694.html" onclick="window.open(this.href);return false; to auto jest ogłaszane zarówno przez Toyotę jak i pod tym linkiem , są pewne nieścisłości do do ilości właścicieli
Jest jeszcze jeden samochód który wygląda super na zdjęciach i chyba jest bezpośrednio od właściciela cena 85000 a przebieg około 200000 km serwisy i obsługa zgodna z książką , to ogłoszenie już minęło dlatego nie mam co pokazać, hak 2 komplety opon skrzynia 5 biegowa rocznik 2001

PozdrawiaM

P.s. wiem że decyzję i tak muszę podjąć sam ale prosiłbym o weryfikację cen

Awatar użytkownika
duch
Posty: 275
Rejestracja: 22 gru 2009, 20:26
Auto: LAND CRUISER J12 3.0
Kontakt:

Re: Szukam Toyoty 4x4

Post autor: duch »

Marek,zdecydowanie pierwsza pozycja jest jak dla mnie najbardziej atrakcyjna.Oczywiście ze zdjęć niewiele wynika,trzeba by auto dokładnie sprawdzić :wink:

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Szukam Toyoty 4x4

Post autor: seburaj »

ta z drugiego linka (Opole) juz dłuuugo wisi...
ogloszenie nie bylo juz swieże jak szukałem swojej (a był to lipiec 2009)

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Szukam Toyoty 4x4

Post autor: consigliero »

Po rozmowie z właścicielem samochodu z 2003 , autko sprowadzone z Danii w wersji 2 osobowej ,pan sprawdzał mierzył widział książkę serwisową , zadatkował. Jak po nie przyjechał to ktoś ukradł książkę serwisową , pan zakupił tylną ławkę mówił coś o wymianie tapicerki z tyłu , podobno było dużo ziarna . Otrzymałem numer VIN i po sprawdzeniu mamy tylko datę produkcji oraz datę wydania i żadnych wpisów z okresu gwarancji. Najciekawszy jest wpis z września tego roku , gdy auto pojawiło się w polskim serwisie z powodu świecącej kontrolki od zawieszenia , pan zeznawał że musiał naprawić pneumatykę. Najciekawszy jest zapis dotyczący przebiegu 354858 km , podczas rozmowy pan przeczytał z licznika że ma 184000 km i znalazł informację o tym że następny rozrząd ma być do wymiany przy 247000 co miał na karteczce przy silniku.
No i jak tu kupować samochód?

PozdrawiaM

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Szukam Toyoty 4x4

Post autor: seburaj »

consigliero pisze: Jak po nie przyjechał to ktoś ukradł książkę serwisową
żenujące potrafią byc te bajki sprzedających :|
consigliero pisze: Najciekawszy jest wpis z września tego roku , gdy auto pojawiło się w polskim serwisie z powodu świecącej kontrolki od zawieszenia , pan zeznawał że musiał naprawić pneumatykę. Najciekawszy jest zapis dotyczący przebiegu 354858 km , podczas rozmowy pan przeczytał z licznika że ma 184000 km
ten zapis trzysta pięćdziesiąt to z tego serwisu, gdzie naprawiali zawieszenie ? :mrgreen:
jak ktos w setce ziarno woził, to ja dziękuję...
a taka ładna, taka ładna :lol:

Awatar użytkownika
duch
Posty: 275
Rejestracja: 22 gru 2009, 20:26
Auto: LAND CRUISER J12 3.0
Kontakt:

Re: Szukam Toyoty 4x4

Post autor: duch »

Żenada :evil: Mój znajomy kupil w Auto Salonie u kolego swojego Passata.Miał mieć przejechane 130 tyś.km a po sprawdzeniu przez nr VIN wyszło 230 tyś.km.Tyle że zrobił to już po zakupie :x

Nie wiem na co sprzedający liczą.Przecież wystarczy wjechać do ASO i wychodzi cała historia auta.Jesli auto ma przejechane dużo ale jest regularnie serwisowane to nie przeraża mnie przebieg.W Polce dalej rządzi przebieg samochodu a nie jego stan techniczny :roll:

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Szukam Toyoty 4x4

Post autor: seburaj »

liczą na to, ze 90% kupujących nie sprawdza później (lub przedtem) realnego przebiegu/historii po VIN - tylko gorąco wierzy w stan licznikowy... a stan licznikowy generalnie NIGDY nie przekracza 185 tys km :mrgreen:

Awatar użytkownika
duch
Posty: 275
Rejestracja: 22 gru 2009, 20:26
Auto: LAND CRUISER J12 3.0
Kontakt:

Re: Szukam Toyoty 4x4

Post autor: duch »

seburaj pisze:liczą na to, ze 90% kupujących nie sprawdza później (lub przedtem) realnego przebiegu/historii po VIN - tylko gorąco wierzy w stan licznikowy... a stan licznikowy generalnie NIGDY nie przekracza 185 tys km :mrgreen:
Zgadza sie ,185 tyś.km to magiczna liczba :lol:

Seburaj,wysłałem Ci odpowiedź na priv :wink:

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: Szukam Toyoty 4x4

Post autor: Rafi »

To nie jest tak. Znam kilka komisów, znam kilku sprzedawców. Nie będę ich na pewno bronił, bo robią źle i to jest fakt. Ale faktem jest też, że przeciętny Polak chce kupić auto z małym przebiegiem nie tylko dlatego, że mniejszy przebieg z reguły = lepszy stan. Okazuje się, że szalenie istotny jest też wątek prestiżowy. Zakup nowego (używanego) auta to często kwestia wręcz honorowa. I ludzie najzwyczajniej w świecie wstydzą się kupowania aut z dużym nalotem. Bo wiadomo- jak auto przekroczy 200 tys km to nagle się całe rozpadnie. A tak to miło powiedzieć rodzicom, którzy pewnie się dołożyli do auta, że ma mały przebieg, pochwalić się przed szwagrem, no najważniejsze- przed sąsiadem. Do znanych mi komisów przychodzą rodzinki po auto i pytanie o przebieg nie pada, ma nic nie stukać i nie pukać, a lakierek po polerce ma się świecić. I mimo iż od dawna obserwuję tę sytuację to ani razu do komisu gdzie auta mają takie ładne niskie przebiegi nie przyszedł nigdy nikt z pretensją po zakupie. Wszyscy są zadowoleni. Pytania o książkę i dzwonienie do ASO są tutaj nikomu niepotrzebne.

Inna sprawa, że zamiast tego 10 letniego Passata TDI można kupić bardzo porządnego Logana, nowego z gwarancją. Ale u nas to szczyt obciachu i wiadomo Logan to auto dla biedka, Pasek '99 w tdi-ku dla bogacza. Ciekawe, że we Francji jest wręcz odwrotnie- widać banda biedaków :lol:

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 828
Rejestracja: 10 wrz 2009, 10:18
Auto: KZJ70,NIssan Navara, BMW 520
Kontakt:

Re: Szukam Toyoty 4x4

Post autor: Cobra »

Rafi... :) Francuskie to mogą być kobiety, wino lub bagietki. Na pewno nie samochody

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: Szukam Toyoty 4x4

Post autor: Rafi »

Spytaj Marokańczyków o ich Peugeoty 504, Hiszpanów i ich Renault 6 czy 7 i Tunezyjczyków o ich Renault 4 :wink: Ja nie polecam nikomu Megane dci, ani Peugeota 407 z filtrem FAP. Ale zapewniam Cię, że żabojady potrafili i wciąż potrafią zrobić w miarę solidny, a przy tym przystępny cenowo samochód, tak samo jak włosi zresztą. Zasada jest jedna- tylko te najtańsze, tylko te najprostsze. Kończymy, bo zainicjowałem offtop :oops:

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Szukam Toyoty 4x4

Post autor: consigliero »

Należę do tych którzy wolą kupić używane auto od właściciela niż napalić się na niski przebieg(raz tak zrobiłem). Miałem jechać oglądać piękną i 120 http://moto.allegro.pl/item908116640_pi ... _full.html" onclick="window.open(this.href);return false;
ale po otrzymaniu VIN okazało się że autko jest rzeczywiście z 2006 i w roku 2008 we wrześniu pojawiło się na serwisie we Francji na wymianę wtrysków przy przebiegu 162000km jeździło jeszcze ponad rok we francji i na początku roku przyjechało do Polski na niemieckich tablicach z przebiegiem jak w ogłoszeniu. Może jeszcze ją pojadę oglądać ale wcześniej zobaczę niestety nie Toyotę :( http://moto.allegro.pl/item920632321_ni ... _i_wl.html" onclick="window.open(this.href);return false;
PozdrawiaM

ODPOWIEDZ