Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2506
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: kpeugeot »

Setek jest duzo
Szukaj takiej jaka potrzebujesz
Nie napalaj sie
Ceny narazie spadają

Synto
Posty: 333
Rejestracja: 12 paź 2020, 20:51
Auto: HDJ80
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Synto »

Roztropne. W sumie to mam takie poczucie, że ta by mi pasowała. Jakoś w porównaniu z poprzednimi dwiema jestem mniej nakręcony. Chciałbym kupić już taką trochę podrobioną, a ta wygląda na taką z lekkimi przeróbkami i to wcale nie tak dawno robionymi. Welur mi nie przeszkadza ale właśnie ten tempomat. Sporo jeżdżę na dłuższe trasy i tak się już przyzwyczaiłem do tempomatu że jest to dla mnie istotny minus.

Awatar użytkownika
Mrm
Posty: 28
Rejestracja: 08 wrz 2018, 13:48
Auto: LX470
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Mrm »

Cześć Panowie. Czy ktoś z Was widział, lub coś wie o tym samochodzie:

https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-lx- ... DrSAn.html

Z góry dziękuję!

Chiavares
Posty: 58
Rejestracja: 03 mar 2020, 22:55
Auto: HDJ 100
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Chiavares »

Synto pisze:
18 lis 2020, 22:42
Roztropne. W sumie to mam takie poczucie, że ta by mi pasowała. Jakoś w porównaniu z poprzednimi dwiema jestem mniej nakręcony. Chciałbym kupić już taką trochę podrobioną, a ta wygląda na taką z lekkimi przeróbkami i to wcale nie tak dawno robionymi. Welur mi nie przeszkadza ale właśnie ten tempomat. Sporo jeżdżę na dłuższe trasy i tak się już przyzwyczaiłem do tempomatu że jest to dla mnie istotny minus.
Kwestia dodatkowego wyposażenia jest oczywiście ważna, ale prawda jest też taka, że bazą jest stan techniczny auta, który jesteś w stanie zaakceptować przy zakupie. Tych aut nie ma aż tyle, żeby sobie konfigurować zgodnie z wyobrażeniami. Doposażenie mniejsze lub większe to argument dla konkretnej ceny za auto. Ja szukałem też raczej mniej niż bardziej doposażonej ale kupiłem stan auta. A to co było wziąłem z dobrodziejstwem inwentarza, choć sam bym chyba namiotu dachowego narazie nie kupił.

Z jednej strony jak kupisz bardziej doposażoną, prawdopodobnie dużo mniej wydasz na doposażenie. Z drugiej może się okazać, że to już zużyte a tamto do wymiany. Trzeba dokładnie weryfikować.

Welur to nie problem. Z moich doświadczeń z wyjazdów to nawet zaleta była, jak w aucie klimy nie było albo już słabo wyrabiała, a nie trzeba było siedzieć na skórze w gorącym środku. Poza tym zamiast obszywa skórą można pójść od razu w wymianę fotela na Recaro:), a taki do skórzanej, tylnej kanapy już nie pasuje. U mnie zdaje się tempomat jest, choć dla odmiany nie korzystam, wiec nie wiem jak z montażem.

Awatar użytkownika
OMM
Posty: 76
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:55
Auto: LJ70 2.4

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: OMM »

Mrm pisze:
19 lis 2020, 23:55
Cześć Panowie. Czy ktoś z Was widział, lub coś wie o tym samochodzie:

https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-lx- ... DrSAn.html

Z góry dziękuję!
Nie znam ale jest ode mnie 120 km i bardzo mi sie podoba więc obserwuje jakis czas jego los. Chętnie bym go (na większych kołach) widział u siebie. Rozważam też wycieczkę żeby zweryfikować opisywany stan.

Awatar użytkownika
Mrm
Posty: 28
Rejestracja: 08 wrz 2018, 13:48
Auto: LX470
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Mrm »

OMM pisze:
20 lis 2020, 17:18
Mrm pisze:
19 lis 2020, 23:55
Cześć Panowie. Czy ktoś z Was widział, lub coś wie o tym samochodzie:

https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-lx- ... DrSAn.html

Z góry dziękuję!
Nie znam ale jest ode mnie 120 km i bardzo mi sie podoba więc obserwuje jakis czas jego los. Chętnie bym go (na większych kołach) widział u siebie. Rozważam też wycieczkę żeby zweryfikować opisywany stan.
Szkoda, że to automat 4 biegowy. Ponoć 5-tki lepiej sobie radzą szczególnie na większych kołach. Czekam, bo ponoć ma się niedługo pojawić ciekawa oferta.

Synto
Posty: 333
Rejestracja: 12 paź 2020, 20:51
Auto: HDJ80
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Synto »

Znalazłem kolejna potencjalną J100
https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-la ... llery-open

Może jutro podjadę zobaczyć.

Czy podany przebieg 415000km to już bardzo dużo dla tego silnika i mogę się raczej spodziewać sporych wydatków w tym zakresie?

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: rolkos »

Na ten rocznik to i tak nie jest źle. Kupując tak stary samochód (prawie 22 lata) musisz się liczyć z potencjalnymi dużymi kosztami napraw. Cudów nie ma.
Na plus że za 3 lata i miesiąc będziesz mógł zarejestrować jako zabytek i płacić mniej za OC i przeglady ;)

Synto
Posty: 333
Rejestracja: 12 paź 2020, 20:51
Auto: HDJ80
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Synto »

I juz się dowiedziałem, że to przekładka z anglika i to jeszcze z jakimiś dziwnymi "wykończeniami", ale właściciel był bardzo konkretny i wydawało się, że nie ma zamiaru niczego ukrywać. Jeszcze coś ma tam wspawane przy (pod?) tylnym zderzaku żeby był sztywniejszy na zakrętach, tempomat raz działa raz nie... takie tam starcze przypadłości 21 latka :-)
się wyleczyłem...

Awatar użytkownika
Man With Camera
Posty: 125
Rejestracja: 12 cze 2020, 21:55
Auto: KDJ120
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Man With Camera »

Czołem Panowie!

potrzebuję zasięgnąć opinii bardziej doświadczonych kolegów w kwestii uszkodzeń auta, które oglądałem i ewentualnych kosztów jego naprawy. Nie mam jeszcze praktycznego doświadczenia w temacie napraw, bo właśnie przymierzam się do zakupu pierwszego Land Cruisera, dlatego sfotografowałem podwozie oraz komorę silnika i bardzo proszę o uwagi odnośnie stanu auta i ewentualnych napraw/kosztów, jakie trzeba przy nim wykonać/ponieść. LC 120 rocznik 2007 - jak oceniacie jego stan? Czy taka rdza, jak poniżej, da się ogarnąć bez zdejmowania budy? Ile to może kosztować? Komplet zdjęć jest pod adresem https://imgur.com/a/B7pVEUt poniżej wklejam parę sztuk. Z góry dziękuję za merytoryczne komentarze.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

rsk77
Posty: 14
Rejestracja: 05 gru 2019, 23:01

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: rsk77 »

Nie wyglada to złe. Spokojnie można to ogarnąć bez zdejmowania budy. A koszty pewnie nie duże ale zależne od regionu.

Awatar użytkownika
martin09
Posty: 38
Rejestracja: 04 mar 2014, 15:13
Auto: zb??dzi?em nie mam Toyki
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: martin09 »

Ruda jak ruda da się ogarnąć , tylko połączenie skrzyni z silnikiem jakoś dziwnie mocno upaprane z oleju

vegas
Posty: 123
Rejestracja: 14 mar 2019, 09:28
Auto: LJ70 swap 1KZ-T
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: vegas »

Cześć,
Zamierzam obejrzeć LC100 V8 wystawioną tutaj: https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-la ... D8Wyv.html
Ponieważ nie mam doświadczenia z instalacją LPG, chciałbym prosić o podpowiedź na co zwrócić uwagę.
Dodatkowo - czy demontaż instalacji LPG w przypadku LC100 z tym silnikiem będzie problematyczny lub kosztowny, gdyby się okazało, że coś z tą instalacją nie gra?
A może ktoś już oglądał to konkretne auto? A jeśli nie, to i tak wszystkie uwagi i komentarze będą bardzo mile widziane.
Dzięki z góry!

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Cruiser »

Kto będzie pierwszy? Obrazek
Tak sobie myślę: gdyby sprzedać dwa auta 4x4 (razem 32), to nie ma szans na 6x6 (36). Obrazek

https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-la ... llery-grid

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: luk4s7 »

Cruiser pisze:Kto będzie pierwszy? Obrazek
Tak sobie myślę: gdyby sprzedać dwa auta 4x4 (razem 32), to nie ma szans na 6x6 (36). Obrazek

https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-la ... llery-grid
Łoooojezuuuuu... to chyba trzeba być szejkiem aby sobie strzelić tak niepraktyczne auto w naszym klimacie i do tego tak drogie.
A jak byś sprzedał 2x4x4 + 4x2 to już coś by z tego było Obrazek

ODPOWIEDZ